18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu
08.01.2024 03:44 | Son Güncellenme: 08.01.2024 14:07

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu 2024; 18 yaş altı çocuğu olan aileler çocuklarını büyütebilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi başvurusu yapılıp yapılamayacağını merak etmektedir. Devlet bu zorlu günlerde çocuğu olan ailelere kredi yardımı vermektedir. 18 yaşından çocuğu olan ailelere birçok banka tarafından kredi verilemektedir.

Aşağıda  18 yaş altı çocuğu olana kredi başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaş altı çocuğu olan aileler “18 yaş altı olan çocuğa kredi başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak etmektedir.

18 yaş altı çocuğu olan aileler kredi başvurusu yapmak için 18 yaşından küçük çocuğun veya çocukların T.C. kimlik numaraları ile bankaya müraacat etmelidir.  Bankaya başvuru yaparken başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bankalar kredi verirken başvuru yapan kişinin geri ödeyip ödeyemeyeceğini kontrol etmektedir. Bazı durumlarda ailelerden gelir belgesi talep edilmektedir.

Gelir belgesinden sonra dikkat edilen diğer nokta ise kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi başvurusu hemen kabul edilmektedir. Kredi notu düşük olanlar ise gerekli incelemeler neticesinde krediden faydalanıp faydalanamayacağına karar verilmektedir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Ne Kadar Kredi Verilir?

18 yaş altı çocuğu olan ailelere gerekli incelemeler neticesinde maksimum 150.000 TL kredi verilmektedir.

Kredi tutarı bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapacağınız banka ile iletişime geçerek kredi miktarı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu Şartları

18 yaş altı çocuğu olan çocuklara kredi başvurusu yapmak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Şartların olmasının temel nedeni ise devlet tarafından verilen desteğin kötüye kullanılmasını engellemektir. Aşağıda 18 yaş altı çocuğu olanların krediden faydalanması için yerine getirmesi gereken şartlar yer almaktadır.

İlk ve en önemli şart 18 yaş altı çocuğunun olmasıdır. 18 yaş altı çocuğu olmayanlar başvuru yaptığında olumsuz sonuçlanacaktır.

Başvuru yapacak olan ailelerin gerçekten bu desteğe ihtiyacının olması gerekmektedir. İhtiyacının olduğu yapılan incelemeler sonucunda belirlenecektir.

Başvuru yapan kişilerin haneye düşen geliri ve toplam aylık geliri dikkate alınmaktadır.

Krediden hemen faydalanabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler ise, yapılan incelemelere göre faydalanıp faydalanamayacağı belirlenecektir.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 18 yaş altı çocuğu olana maksimum 100.000 TL kredi vermektedir. Ziraat Bankası’na bu durum için başvuru yapmak isteyen vatandaşların gerekli şartları yerine getirmelidir. Aşağıda 18 yaş altı çocuğu olanların kredi başvurusu şartları yer almaktadır.

  • Krediden faydalanması için çocuğun 18 yaş altı olması gerekmektedir.
  • Kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bazı ailelerin banka tarafından talep edilen gelir belgesini bankaya vermesi gerekmektedir.
  • Çocuğun T.C. kimlik kartı olmalıdır.
  • Şartları karşılayan kişiler e-Devlet sisteminden online olarak başvuru yapabilecektir.

Ziraat Bankası 18 yaş altı çocuğu olan ailelere faizi yok denecek kadar az kredi vermektedir. Kredinin kaç ayda ödeneceği, faiz oranları çekilecek kredinin tutarına göre belirlenmektedir.

Mesela 50 bin kredi çeken bir kişi, 12 ay vadeli çekerse faizsiz, 24 ay vadeli çekerse 0,48 faiz oranı ve 36 ay kredi çekilirse 0,56 oranında faiz ile geri ödeme yapacaktır.

Halk Bankası 18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası da 18 yaş altı çocuğu olan ailelere kredi vermektedir. Banka zaman zaman müşterilerine kampanyalar düzenlemektedir. Düzenlenen bu kampanyalar ile 18 yaş altı çocuğu olan aileler 0 faiz oranı ile kredi çekebilecektir. Halk Bankası’ndan kredi çekmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru yapan kişinin 18 yaş altı çocuğunun olması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin kredi notu yüksek olmalı ve geri ödeyebilecek durumunun olması gereklidir.
  • Çocuğun T.C. kimlik kartı ile Halk Bankası şubesine gitmelidir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu e-Devlet

18 yaş altı çocuğu olana kredi başvurusu e-Devlet sisteminden yapılamamaktadır. Fakat Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi bankalardan yapılan başvuru sonuçları e-Devlet sisteminden sorgulanabilmektedir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

18 yaş çocuğu olan aileler bankalara başvuru yaparak kredi alabilmektedir. Ziraat Bankası 18 yaş çocuğu olan ailelere yaklaşık 150.000 TL tutarında kredi vermektedir.

18 yaş çocuğu olanlar Ziraat Bankası veya Halk Bankası şubelerinden başvuru yapabilmektedir.

Başvurular ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru sonucunun nasıl öğrenilebileceği de vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sonuçları e-Devlet sisteminden veya başvuru yaptıkları bankadan öğrenebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.