Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı İlanı Yayınladı

Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı İlanı Yayınladı
09.06.2024 01:03

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 yeni memur alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı, hem iş arayanlar hem de kamu sektöründe kariyer yapmak isteyenler için önemli bir fırsat sunmaktadır. Başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru şartları ve diğer detaylar ise Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı Başvurusu başlığı altında detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Bu yazımızda, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan memur alımı hakkında merak edilen tüm bilgilere ulaşabilir ve başvuru sürecine dair önemli noktaları öğrenebilirsiniz. Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı haberimizi dikkatlice inceleyerek, başvuru sürecine hazırlıklı olabilirsiniz.Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi. Hemen başvurarak şansınızı deneyin!

Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından CTE 50 Memur Alımı duyurusu yapıldı. Bu alımlar için başvurular başlamış durumda. Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen şartları taşıyan adaylar başvurularını yapabilirler.

CTE 50 Memur Alımı için başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için Adalet Bakanlığı resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CTE 50 Memur Alımı Başvurusu yapacak adaylar için belirlenen kılavuz ve başvuru tarihleri sık sık güncellenebilir. Bu yüzden başvuru sürecini yakından takip etmekte fayda var.

Adalet Bakanlığı CTE 50 Memur Alımı Başvurusu

Adalet Bakanlığı, CTE 50 memur alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. Bu alım ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Adaylar, başvurularını 24.06.2024 – 28.06.2024 tarihleri arasında saat 17.30’a kadar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgilenen adayların CTE 50 memur alımı için gerekli şartları ve başvuru sürecini dikkatlice incelemelerini tavsiye ederiz.

Adelet Bakanlı CTE Memur Alımı Başvuru Şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ve Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29’uncu maddesi hükümleri gereğince aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türk Vatandaşı olmak,
 • Belirli suçlardan mahkûm olmamak,
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak,
 • 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak,
 • Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
 • 2022 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
 • En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan mezun olmak.

Ayrıca Başvuru yapacak adaylardan istenen genel şartlar ise;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29’uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.
 • Türk Vatandaşı olmak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
 • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 28.06.2024 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 18.09.2022 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibarıyla 35 yaşını
  bitirmemiş olmak (18/09/1987 sonrası doğumlu olanlar)
 • Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

Başvuru Yeri ve Tarihleri

 • Başvuru Tarihleri: 24.06.2024 – 28.06.2024
 • Başvuru Yeri: e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr)
 • Başvuru Şekli: Başvurular, belirtilen tarih aralığında aktif hale gelecek iş başvuru ekranı üzerinden yapılacak. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından kontrol edilmelidir. “Başvuru alındı” ibaresi görülmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sözlü Sınav ve Mülakat

2022 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alan adaylar arasından en yüksek puandan başlamak üzere kadro sayısının 5 katı (250) idare memuru öğrenci adayı sözlü sınav ve mülakata çağrılacaktır.

 • Sözlü Sınav: 100 puan üzerinden değerlendirilir.
 • Mesleki bilgi: 40 puan
 • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi: 20 puan
 • Genel kültür: 40 puan
 • Mülakat: 100 puan üzerinden değerlendirilir.
 • Davranış ve genel fiziki durum: 50 puan
 • Konuyu kavrama ve ifade yeteneği: 50 puan

Nihai Başarı Listesi

Adayların merkezi sınav, sözlü sınav ve mülakatta aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenen nihai başarı listesi, sınavın bitiminden sonra www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Sınavı Kazananlardan İstenilecek Belgeler

Sınavı kazanan adayların, çeşitli belgelerle birlikte belirtilen tarihlerde Bakanlıkça belirlenecek eğitim merkezlerine başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihlerde başvurmayan veya belgeleri ibraz etmeyen adayların yerine diğer başarılı adaylar alınacaktır.

Özel Hükümler

Hizmet öncesi eğitim gören öğrencilere, eğitim süresince harçlık ödenecektir. Eğitim süresi en az 5 aydır ve isteğe bağlı olarak yatılı şekilde sürdürülebilir. Eğitim süresi içinde başarısız olanların eğitim merkezi ile ilişiği kesilecektir. Ataması yapılanlar belirli sürelerde mecburi hizmetle yükümlüdürler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.