Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
13.10.2023 06:46 | Son Güncellenme: 13.10.2023 22:22

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Sosyal belediyecilik anlayışını ilke edinen belediyelerden biri olan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan kolisi yardımları ihtiyaç sahiplerine kısa süre içeresinde teslim edilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi yardımı aalmak isteyen dar gelirli muhtaç aileler için başvuru formu ve başvuru detaylarıı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi geçinmekte güçlük çeken vatandaşlara ramazan kolisi desteğinde bulunmaktadır. Ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için sosyal hizmetler şube müdürlüğüne bizzat giderek ya da belediyenin resmi web sitesine giriş yaparak formunu doldurarak uygu görülürseniz ramazan kolisi yardımından faydalanabilirsiniz. Belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru oluşturmak için https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur linkine tıklamanız gerekmketedir.

Ramazan kolisi başvurusu yapabilmenin diğer yolu ise, E-Devlet sistemidir E-Devlet’e T.C. Kİmlik No ve şifrenizi yazıp giriş yaparak yardım başvurusu yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet’den başvuru yapbilmeniz için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız gerekmektedir.

Ramazan kolisi başvurusu belediyeye ait  olan 444 40 10 numaralı telefonu arayarak veya ALO153’ü arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Ramazan kolisi yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken bir belgedir.

Bu belgede kişisel bilgiler, gelir bilgileri, iletişim bilgileri ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi cevaplanması gereken bir takım sorular yer almaktadır. Başvuru formuna internetten erişim sağlamanız mümkündür.

Belediyeye bizzat gidilerek yapılan başvurularda, ilgili ekipler tarafından doldurmanız için verilecektir.

Başvuru formunda sizden istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formda doldurduğunuz bilgilerin doğruluğu ve güncel olması başvuruların olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynamaktadır.

Başvuru formunda verdiğiniz bilgilerin yanlış olduğu tespit edilirse belediye yardımından faydalanamazsınız.

Balıkesir Belediyesi yardım başvuru formuna https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur linkine tıklayarak başvuruda bulanabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusu yapan vatandaşlar sonuçları merak etmektedir. Yardım başvuru sonuçlarını sorgulayabilmek için farklı yollar bulunmaktadır.

İlk olarak ALO153 veya 444 40 10  çağrı merkezlerini arayarak kimlik numarası veya başvuru kayıt numarası  bilgileri ile sorgulama yapılabilmektedir.

Belediyenin resmi web sitesinden sorgulama yapmanız mümkündür.  Web sitesinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/ linkine tıklayarak başvuruları ile ilgili bilgi sahibi olablmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinden Kimler Faydalanabilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımına başvurusundan faydalanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu ramazan kolisinden faydalanmak için şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • İşsiz olan vatandaşlar
 • Geliri asgari ücretin altında olan
 • Muhtaç, yoksul, zor durumda olan vatandaşlar
 • Geliri olmayan yaşlılar
 • Muhtaç dul kadınlar
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayanlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımından faydalanmak içi bazı şartlar gerekmektedir.

 • Balıkesir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 • Muhtardan muhtaçlık belgesi ile durumunu ispatlamak
 • Hane içerisindeki bireylerden hiçbirinin sosyal güvencesi bulunmaması
 • Herhangi bir mal varlığının olmaması

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Dağıtılan ramazan kolisinde; kuru fasulye, bulgur, köftelik bulgur, un, yağ, toz şeker, pirinç, nohut, mercimek, peynir, kaşar, mantı, erişte, şehriye gibi temel gıda ürünleri  bulunmaktadır.

Ramazan kolisi içinde bulunan gıda ürünleri duruma göre değişiklik göstermektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Veren Kurumlar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi dışında ramazan kolisi alabileceğiniz farklı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar aşağıda yer almaktadır.

 • Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Dernek ve Vakıflar
 • Belediye e-devlet üzerinden bağlı olduğunuz belediyeyi seçerek başvuru yapabilirsiniz.

Muhtaç aileler yularıdaki kurumlar ile irtibata geçerek ramazan kolisi yardımından yararlanabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.