Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama
04.05.2024 03:17 | Son Güncellenme: 04.05.2024 21:32

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Bolu Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlara gıda, erzak, yakacak, fatura gibi yardımlar yapmaktadır. Verilen bu yardım sayesinde zor durumda olan vatandaşların yaşam standartlarının daha iyi olması amaçlanmaktadır. Belediye ve yardımsever vatandaşların yaptığı yardımlar ihtiyaç sahiplerine kısa sürede ulaştırılmaktadır.

Aşağıda Bolu Belediyesi’nden sosyal yardım kartının nasıl alınabileceği, yardım kartı başvurusunun nasıl sorgulanacağı, kartın hangi marketlerde geçerli olduğu gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği karttır. Bu karta yüklenen bakiye ile ihtiyaç sahipleri gıda, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Bolu Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Bolu ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Ayrıca sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların zor durumda olması, herhangi bir gelirinin olmaması, taşınabilir veya taşınamaz mülkünün olmaması gerekmektedir.

Engelli olan, gazi ve şehit ailesi yakını ihtiyaç sahibi vatandaşlar da sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Bolu Belediyesi Sosyal Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek sosyal yardım kartı başvurusu farklı platformlardan yapılabilmektedir.

Yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek ilgili birime başvurularını iletebilir.  Belediye ekipleri tarafından yardım başvurusunda bulunabilmeniz için başvuru formu verilecektir. Bu formu doldurarak ön başvurularınızı yapabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi almak isterseniz belediyeye ait olan 444 26 58 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Son olarak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar online olarak da başvuru yapabilmektedir. Bunun için https://ebelediye.bolu.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız. Belediyenin yardım kartına başvuru yapabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeleri seçerek sisteme yükleyebilirsiniz.

Bolu Belediyesi Sosyal Kartı Başvuru Formu

Bolu Belediyesi’nin sosyal yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Formda kişinin ihtiyaç durumu hakkında bilgi sahibi olmak için sorular bulunmaktadır. Bu sorular ile birlikte belediye ekiplerinin sizinle iletişim kurabilmesi için vermeniz gereken iletişim bilgileriniz bulunmaktadır.

Başvuru formda yazdığınız bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından araştırılmaktadır. Bu nedenle yazdığınız her bilgiyi dikkat ederek yazmalısınız. Eğer yanlış bilgi beyanında bulunursanız başvurularınız değerlendirilmeyecek ve geçersiz sayılacaktır.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusunun nasıl sorgulanabileceği sorusunun cevabı başvuru yapan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sosyal yardım kartı başvurusunu sorgulamak isteyen vatandalar Bolu Belediyesi’ne giderek başvuru durumları hakkında bilgi alabilmektedir.

Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar ise,  https://ebelediye.bolu.bel.tr/web/guest/16 linkine tıklayarak başvurularını takip edebilecektir.

Ayrıca belediyenin iletişim numaralarını arayarak yardım kartı başvurunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvuru formunda yazdığınız e-posta adresine ve telefon numaranıza başvuru sonuçlarınız olumlu veya olumsuz gönderilecektir. Bu nedenle e-postanızı kontrol etmelisiniz.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Bolu Belediyesi sosyal yardım kartı ile ilgili bilgi sahibi olmak için ve başvurularını sorgulamak için 44 26 58 telefon numarasını arayarak veya 0506 838 14 00 numarasından WhatsApp destek hattına yazarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Bolu Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre ve ihtiyaç durumuna göre değişmektedir.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Sosyal yardım kartı alan vatandaşlar alışverişlerinde mağduriyet yaşamamak için kart bakiyesini öğrenmek istemektedir.

Sosyal yardım kartı limitini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışverişlerinden sonra verilen fişi atmayarak öğrenebilmektedir.

Belediyenin WhatsApp destek hattı ve telefon numarasını arayarak kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Belediye tarafından verilen sosyal yardım kartı A101, Migros, Şok gibi Bolu’da bulunan marketlerde geçerlidir.

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar

Bolu Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartının ne zaman yatacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Eğer kart yardımına ne zaman para yatırılacağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.