Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayınladı

Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayınladı
07.06.2024 01:45 | Son Güncellenme: 07.06.2024 01:55

Karabağlar Belediyesi, güvenlik ve düzenin sağlanması için yeni zabıta personeli alımı yapmaya hazırlanıyor. İlçenin huzurunu ve güvenliğini korumak amacıyla gerçekleştirilecek olan alımla ilgili detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen adaylar için bu yazı oldukça faydalı olacaktır.

Karabağlar Belediyesi’nin yapacağı 8 zabıta personeli alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların dikkat etmeleri gereken başvuru şartları ve süreci hakkında detaylı bilgiye bu yazıda ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak adayların nelere dikkat etmeleri gerektiği ve hangi belgeleri hazırlamaları gerektiği gibi konularda detaylı bilgilendirme yapılacaktır.Karabağlar Belediyesi 8 zabıta personeli alımı için başvuru şartları ve detayları. Hemen başvurarak işe başlayın.

Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Personeli Alımı

Karabağlar Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre, belediyenin zabıta biriminde görevlendirilmek üzere 8 zabıta personeli alımı yapılacaktır. Bu alımlar için başvuru süreci başlamış olup, adaylar başvurularını belirtilen tarihler arasında yapabilirler.

Başvuru şartları arasında en az lise mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlik görevini yapmış olmak, adli sicil kaydı bulunmamak gibi kriterler yer almaktadır. Adaylar ayrıca yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgilere belediyenin resmi web sitesinden ya da ilan panolarından ulaşabilirsiniz. Adaylar, başvuru tarihleri, belgeler ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olmalı ve başvurularını eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdırlar.

İzmir ili Karabağlar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda ünvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

  • Zabıta Memuru Kadın 1 Kişi
  • Zabıta Memuru Erkek 8 Kişi

KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almak.

Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Personeli Alımı Başvurusu

Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Personeli Alımı Başvurusu için başvurular başlamıştır. Başvuru sürecinde adayların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İlk olarak, başvuruların online olarak yapılması gerekmektedir. Adaylar başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve gerekli belgeleri eklemelidir.

Başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak ve zabıta memuru olarak çalışmaya engel bir durumun bulunmaması yer almaktadır. Başvuru sürecinde adayların bu şartlara uygun olup olmadıklarını kontrol etmeleri önemlidir. Başvuru şartlarına uymayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru süreci belirlenen tarihler arasında gerçekleşecektir. Adaylar başvurularını belirtilen süre içerisinde tamamlamalı ve gerekli kontrolleri yapmalıdır. Adaylar başvuru sonuçları hakkında belirtilen tarihlerde bilgilendirilecektir. Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgilere resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmesi için;

  • 22.07.2024 tarihinden 26.07.2024 tarihi mesai bitimine kadar yukarıda sayılan başvuru belgeleri ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yaptırmak üzere Cennetoğlu Mahallesi Yeşillik Caddesi No:232 Karabağlar/İZMİR adresindeki Karabağlar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlamaları gerekmektedir.
  • Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta yolu ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uymadığı halde yapılan başvurular Belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır

Karabağlar Belediyesi 8 Zabıta Personeli Alımı Başvuru Şartları

Karabağlar Belediyesi, 8 yeni zabıta personeli alımı yapacak. Peki, bu alımlara başvuruda bulunmak için neler gerekiyor? İşte Karabağlar Belediyesi’nin zabıta personeli alımı başvuru şartları

Başvuru yapacak adayların en az Lise mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca, KPSS puanıyla yapılacak olan sınavda belirlenen başarı puanını elde etmiş olmaları da zorunludur.

Adayların başvuru sürecinde nüfus kayıt belgesi, diploma fotokopisi, sabıka kaydı gibi belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Adaylar, başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıklarını detaylı bir şekilde incelemelidir.

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40’ıncı maddesi ile 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.