Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
10.10.2023 04:56 | Son Güncellenme: 12.10.2023 13:20

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2024; Kars Belediyesi zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar belediyeye müracaat ederek yardım başvurusu yapabilmektedir. Kars’ta yaşayan dar geliri vatandaşlar belediye yardımlarından faydalanabilmektedir.

Kars Belediyesi sosyal yardım kartı nasıl alınır, Kars Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, Kars Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sorgulama nasıl yapılır gibi detaylara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Kars Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara alışverişlerini yapabilmeleri verilen karttır. Sosyal yardım kartına Kars Belediyesi tarafından belirli aralıklarla bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda, kırtasiye, yakacak gibi ihtiyaçlarını alabilmektedir.

Belediye zor durumda olan vatandaşlara erzak yardımı da yapmaktadır. Ama bu yardımların vatandaşlara daha kısa sürede ulaşması için son dönemde sosyal yardım kartı uygulamasına geçilmiştir. Bu sayede vatandaşlar kartı bakiyesi kadar, diledikleri zaman alışverişlerini yapabilmektedir.

Sosyal yardım kartı zor durumda olan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından verilmektedir.

Kars Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Kars Belediyesi sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Kars ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Sosyal yardım kartından faydalanabilecek olan vatandaşlar, ihtiyaç sahibi, gazi ve şehit ailelerine, engelli, yaşlı, kimsesiz eşinden ayrılan kadınlara ve çalışmayacak durumda olması gerekmektedir.

Hanede yaşayan kişilerin gelir durumun asgari ücretin 3’te birinden az olmalıdır.

Sosyal yardım kartı zor durumda olan vatandaşların bir nebzede olsa maddi olarak rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Zor durumda olan vatandaşlar muhtardan alacağı muhtaçlık belgesi ile belediyeye sosyal yardım kartı başvurusu yapabilecektir.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kars Belediyesi sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler ile başvuru yapabilmektedir.

Kars Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurunuzu iletebilir veya Kars Belediyesi 444 71 13 Beyaz Masa hattını arayarak yardım kartı başvurusu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 0537 713 10 66 numarası ile Kars Belediyesi WhatsApp destek hattından öğrenmek istediğiniz detayları öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sisteminden de sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurarak sosyal yardım katından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Bütün belediyelerde olduğu gibi Kars Belediyesi’nden de yardım almak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir.

Kars Belediyesi başvuru formunda kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi ihtiyaç sahibi vatandaşların durumunu analiz edebilecek bir takım sorular bulunmaktadır. Formdaki bütün soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması gerekmektedir.  Formda yazdığınız bilgilerin doğruluğu ilgili biri tarafından değerlendirilecektir. Yanlış veya eksik bilgi verdiğiniz takdirde başvurularınız geçerli olmayacaktır. Bu nedenle başvuru formunu dikkatli doldurmalısınız.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Kars Belediyesi’ne sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını sorgulamadan önce 15 gün gibi bir süre geçmesini beklemelidir.

Başvuru sonuçları ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuruları ile ilgili sürecin ne olduğunu öğrenebilecektir.

Eğer başvurularınızı e-Devlet sisteminden yaptıysanız sorgulamanızı da https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Başvuru sonucunu merak eden vatandaşlar, Kars Belediyesi 444 71 13 Beyaz Masa hattını arayarak veya 0537 713 10 66  WhatsApp destek hattına yazarak başvuru sorgulaması yapabilecektir.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Kars Belediyesi sosyal yardım kartından yaralanacak olan vatandaşların merak ettiği bütün soruların cevaplarına belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Kars Belediyesi yardımları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 71 13 Beyaz Masa hattını arayarak yada 0537 713 10 66  WhatsApp destek hattına yazabilir.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Kars Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartının bakiyesi hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartının limiti belediye tarafından kişinin ihtiyaç durumuna göre belirlenmektedir. Durumu kötü olan vatandaşlara daha fazla bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

Kars Belediyesi Sosyal Destek Kart Limiti Öğrenme

Sosyal yardım kartından faydalanmak olan vatandaşlar PTT şubelerine giderek ne kadar bakiye yüklendiğini öğrenebilmektedir.

Eğer daha önceden kartınızda kalan bakiyeyi merak ediyorsanız öğrenmek için alışveriş yaptığınızda kasada verilen fişten kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Sosyal yardım kartı bakiyenizi belediyenin iletişim numarasını arayarak veya WhatsApp destek hattına yazarak öğrenebilirsiniz.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Kars Belediyesi sosyal yardım kartı belediye tarafından belirlenen marketlerde geçerlidir. Sosyal yardım kartına hak kazanan vatandaşlar kartı hangi marketlerde kullanabileceğine ile ilgili bilgi PTT şubeleri tarafından verilmektedir. Eğer PTT şubelerinden bilgi alamazsanız belediyeyi arayabilirsiniz.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Kars Belediyesi sosyal yardım kartı bakiyesi belediye tarafından her ay düzenli olarak yüklenmektedir. Ayın kaçında yatacağı ile ilgili net bir bilgi yoktur. Kartınıza bakiye yüklemesi yapıldığında belediye ekipleri tarafından bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.