Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 2022; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında zor durumda olan vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi dağıtımında yardıma muhtaç zor durumda olan, geçinmekte güçlük çeken vatandaşları tespit ederek 11 ayın sultanı ramazan ayında da yardım etmektedir. Kocaeli’nde yaşayan vatandaşların ramazan ayında büyük bir kısmı ramazan kolilerindeki yardımların nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? , Ramazan kolisi başvurusundan kimler faydalanabilir? , Ramazan kolisinde bulunan gıdalar nelerdir? “ gibi birçok sorunun cevabı aşağıda yer almaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru yapabilmektedir. Belediye binasına gitmeden Kocaeli Belediyesine 0(262) 318 10 00 numarasını arayarak ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.

Başvurular online olarak da yapılabilmektedir.  Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar www.kocaeli.bel.tr sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapabilmeleri için https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/cozummasasi/index linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

E-Devlet üzerinden de ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. E-Devlet’e TC kimlik numarası ve şifrenizi girerek yardım almak istediğiniz belediyeyi seçerek, hangi yardımdan faydalanmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

ALO 153’ü arayarak da talep ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Son olarak,  buyuksehir153@kocaeli.bel.tr adresine mail atarak belediye ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece ramazan kolisi yardım talebinde bulunmanız mümkündür.

Kocaeli 41 Kart Ramazan Yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara Ramazan ayında 41 kart aracılığı ile 500 TL nakit para yüklemesi yaptı. Her sene olduğu bu sende Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında maddi durumu kötü ailelere 500 TL nakit yardımı sadece düzenli olarak sosyal yardım alan ve 41 kart olan ailelere verilmiştir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 kart ramazan yardımı almak için 41 kart sahibi olmak için başvuruda bulunmanız ve yapılacak incelemede sosyal yardıma ihtiyacınızın olduğunun tespit edilmesi gereklidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur.

Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Doğru olmayan bilgiler girildiği takdirde başvuru talebiniz dikkate alınmayacaktır. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması önemlidir. Eğer bilgiler eksik girilirse başvurular dikkate alınmaz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alacak olan vatandaşlar yardım sonuçlarını merak etmektedir. Başvuru sonuçlarına  https://www.turkiye.gov.tr/kocaeli-buyuksehir-belediyesi-hizmetleri-sorgulama linkini kullanarak erişebilmeleri mümkündür.

https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/cozummasasi/basvuruSorgula linkinden de “Başvuru numarası” ve “Telefon numarası” bilgilerini girerek de başvuru sonuçlarını öğrenebilmektedir.

E-Devlet üzerinden yapılan başvuru sonuçlarını, E-Devlet’e girerek öğrenebilirler.

0(262) 318 10 00 belediye sabit hattını arayarak başvuru sonuçları ile ilgili bilgi sahibi olabilmek mümkündür.

Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşlar SMS ya da mail ile bilgilendirilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisine başvuru yapabilmesi için formda yer alan bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan kişilerin ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan kişilerin açlık sınırının altında olması gerekmektedir.

Başvuru yapan kişilerin yaşlı, hasta ya da engelli olması gerekmektedir.

Açlık sınırının altında olması gerekmektedir.

Kocaeli’de ikamet etmesi gerekmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Nasıl Alabilirim?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yardım kolisi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

Kocaeli’nde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

ALO 144’ü arayarak ramazan kolisi talebinde bulunarak yardım alabilmeniz mümkündür.

Eğer yardıma ihtiyacınız olduğu tespit edilirse, yardım talebinde bulunan vatandaş ile irtibata geçilerek ramazan kolisi vatandaşa ulaşmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur? 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım kolisinde vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayacak gıdalar bulunmaktadır. Bu gıdalar aşağıda yer almaktadır.

 • Makarna
 • Ayçiçek Yağı
 • Buğday Unu
 • Toz Şeker
 • Pirinç
 • Kuru Fasulye
 • Bulgur
 • Yeşil Mercimek
 • Kırmızı Mercimek
 • Konserve Bezelye
 • Nohut
 • Helva
 • Zeytin

Ramazan kolisi içerisinde yer alan gıda ürünleri değişiklik gösterebilmektedir.

Başvuru yapan vatandaşların başvuruları titizlikle incelenmektedir. Eğer başvuru sonuçları olumlu ise yardım kolisi sizinle irtibata geçilerek teslim edilecektir.

Yorumlar

 1. Gizem dedi ki:

  Gıda yardımı süt yardımı istiyorum bebek bezi