Vakıflar Genel Müdürlüğünden Öğrencilere Büyük Destek Karşılıksız Geri Ödemesiz 5200 TL Burs

Vakıflar Genel Müdürlüğünden Öğrencilere Büyük Destek Karşılıksız Geri Ödemesiz 5200 TL Burs
23.12.2022 23:16 | Son Güncellenme: 23.12.2022 23:19

Vakıflar Genel Müdürlüğünden Öğrencilere Büyük Destek Karşılıksız Geri Ödemesiz 5200 TL Burs; Vakıflar Genel Müdürlüğünün 2022-2023 eğitim yılı burs başvuruları  her sene olduğu gibi bu sene de devam etmektedir. Burs başvuruları içerisinde üniversite öğrencileri için kolay anlamda hiç zorlamayacak başvuru şartları bulunmaktadır.

2022-2023 eğitim yılı burs/eğitim yardımı takviminin açıklanmasıyla birlikte üniversite öğrencileri içinde başvuru şartları açıklanmış oldu. Yükseköğretim bursunun bu yıl hem Türk öğrencilere hem de yabancı uyruklu öğrencilere verileceği duyuruldu. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğretim başvuruları da olsa da bu sene birçok üniversite öğrencisinin merakla beklediği burs Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs olmaktadır. Burs başvurusu süreçleri ile ilgili değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyuruları Vakıflar Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden duyurabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarafından Verilen Burs Süreci Nasıl İşler

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından eğitim yardımları adı altında Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğretim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslar olarak bilinmektedir. Tamamen devlet kontrolü ve onayıyla yapılan burs süreçlerinde başvuru yapan tüm kişiler arasından adil bir seçim ile ilerleme yapılarak burs başvuruları değerlendirilmektedir. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı içerisinde bulunan tüm öğrencilere bir eğitim yılı boyunca tam olarak 8 defa ödenir. Ekim ayı itibariyle başlayan süreç Mayıs ayı itibariyle son bulmaktadır. Ortaöğrenim bursu ise ilkokul, orta okul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılı içerisinde 9 kere verilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

Geçtiğimiz yıllar özelinde rakamlar çokça değişmese de 2021-2022 ve 2022-2023 yılları için Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen burs miktarları 650,00 TL olarak belirlenmiştir. Yabancı ve ya Türk öğrenciler arasında bir fark olmadan başvuru yapan her öğrenci için belirlenen rakam 650,00 TL’dir.

Toplamda 8 ay sürecek olan yükseköğrenim burs ödemeleri için Vakıflar Genel Müdürlüğü yaklaşık olarak 5200 TL bütçe ayırmaktadır. Sizlerde bu bütçeleri her ay hesabınızda görebilmeniz için geçtiğimiz günlerde yapmış olduğunuz başvuruları kontrol etmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan değerlendirmeler neticesinde toplamda 5200 TL yardım başvurusu almış olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.