DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
32°C
İstanbul
32°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulaması

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulaması
13.10.2023 20:41 | Son Güncellenme: 13.10.2023 23:46

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulaması 2024; Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’da yaşamını sürdürmekte olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal belediyecilik anlayışı ile sosyal yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi 1 milyonu aşkın nüfusuyla ülkemizdeki büyükşehirlerdendir. Manisa Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden yardıma muhtaç vatandaşlara ayni ve nakdi olmak üzere birden çok sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Bu yazımızda Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı sosyal yardımlardan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların bu yardımlardan faydalanmak için ne yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla kendi il sınırları içerisinde yaşamını sürdürmekte olan; dar gelirli, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, kimsesiz, yoksul, engelli, hasta vs. Vatandaşlarımıza yardım elini uzatmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaktadır.

Ayni yardımlar kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza; gıda, erzak, giysi, eşya, yakacak gibi temel ihtiyaç ürünleriyle yardım etmektedir. Gıda bankası sayesinde yardımı ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın gıda ve erzak ihtiyaçları kolaylıkla karşılanmaktadır.

Nakdi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara ise; sosyal yardım kartı, kira yardımı, maddi yardım gibi yardımlarda bulunmaktadır. Vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kartı ile ihtiyaçlarını kimseye muhtaç olmadan karşılayabilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Mania Büyükşehir Belediyesi, yaptığı sosyal yardım ve desteklerle on binlerce ihtiyaç sahibi, dar gelirli aileye umut olmuştur.  Manisa Büyükşehir Belediyesi, belirleyici kriterleri taşıyan yardıma muhtaç her vatandaşımıza yardım elini uzatmaktadır. İşte Manisa Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarda bulunduğu kişiler:

  • Günümüz açlık sınırının altında yaşayan kişiler
  • Aylık geliri hane halkının ihtiyacını ciddi derecede karşılamayanlar
  • Konik hastalık, engellilik veya yaşlılık sebebiyle çalışamayan kişiler.
  • Eşi askerde veya cezaevinde olan kadınlar.
  • Yardıma muhtaç olan, kendine bakamayan kimsesizler.
  • İhtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin yeni doğmuş çocukları
  • Afetzede olup doğal afet nedeniyle olan zararlarını karşılamayan aileler
  • Şehit ve gazi yakınları
  • Yetim ve öksüz çocuklar

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurusu birden fazla şekilde yapılabilir. Yardım başvurularını online olarak yapmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/manisa-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine giderek veya Manisa Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesini kullanarak, https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspx bağlantı adresi üzerinden TC kimlik numaraları ile sisteme girerek başvurularını online olarak yapabilirler.

Ayrıca yardım başvurusunu online olarak yapmak istemeyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar ALO185 ÇÖZMER merkezinin sosyal yardım hattına bağlanarak veya il ve ilçe belediye binalarına giderek yetkililer dahilinde sosyal yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için ayrıca bu linke https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 tıklayabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlardan yardım başvuru formunu doldurmalarını istemektedir. Yardım başvuru formunda başvuruyu yapacak vatandaşlara kişisel bilgileri, iletişim bilgileri ve hangi yardım veya yardımlardan faydalanmak istediği sorulmaktadır.

Yardım başvuru formunu dolduracak olan vatandaşların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmekte ve hangi yardımlardan faydalanmak istediğini açık, net bir şekilde belirtmeleri gerekmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formuna yazımızda belirttiğimiz linklerdin ulaşabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların başvuru sonuçları 2 ile 4 hafta arasında açıklanmaktadır. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ÇÖZMER merkezinin internet adresinden https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspx başvurularını sorgulayabilirler.

Başvuru sorgulamalarını online olarak yapamayan kişiler ise ALO185 no lu çözmer sosyal destek hattını arayabilirler. Başvuru sonuçlarınız açıklandığı zaman belediye başvuruyu yapan kişiye sosyal yardım başvurusu sonuçlarını bildirecektir .

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Telefon Numarası?

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin iki farklı sosyal yardım başvuru hattı vardır. Yardım başvurularını sosyal destek hatlarından yapmak veya sorgulamak isteyen vatandaşlar ALO185 ÇÖZMER sosyal yardım hattını ya da 444 99 45 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım kartı Manisa’da yaşamını sürdürmekte olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara özel olarak verilen bir yardım kartıdır. Manisa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler bağlı oldukları ilçe belediye binalarına veya kaymakamlıklarına giderek başvurularını yapabilirler. Yardım kart başvurunuz onaylanırsa kartınız, ev adresinize gönderilecektir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yazımızda belirttiğimiz gibi sosyal belediyecilik anlayışını benimseyerek, kendi il sınırları içerisinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlara birden çok yardım yapmaktadır. Bu yardımların başında gelen, en önemli yardımlardan biride gıda yardımıdır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirli zamanlarda gıda yardımında bulunmaktadır. Gıdalar Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı gıda bankalarında toplanmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar gıda bankalarına giderek gıda kolilerini almaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 444 99 45 numaralı sosyal destek çağrı merkezini arayarak başvurularını yetkililer dahilinde gerçekleştirebilirler.

Online olarak gıda yardım başvurularını yapak isteyen vatandaşlar e-devlete TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bağlantı adresi üzerinden gıda yardım başvurularını yapabilir ve sorgulayabilirler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi, erzak kolisi yardımı sürekli yapılan yardımlardan değildir. Erzak kolisi yardımı Ramazan bayramı ve kurban bayramları olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır.

Ramazan ve kurban bayramlarında erzak kolisi hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların bağlı oldukları ilçe belediye binası veya kaymakamlığına yetkililer dahilinde başvuru yapması gerekmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin 3 ile 6 yaş aralığındaki çocukları için süt yardımında bulunmaktadır. Halk süt yardımı kapsamında çocukların sağlıklı olarak büyüme ve gelişmeleri amaçlanmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekler için ailelere hoş geldin bebek paketi veriyor. Bu yardım, Manisa’da ikamet eden ve Türk vatandaşı olan her aile için geçerlidir. Yardımdan yararlanmak isteyen aileler, doğum belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte en yakın Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’na başvurabilirler.

Başvuru süresi, doğum tarihinden itibaren 6 aydır. Hoş Geldin Bebek Yardımı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ailelere verdiği sosyal hizmetlerden biridir. Bu yardım sayesinde, yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları karşılanmakta ve aile bütçelerine katkı sağlanmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için en önemli yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. Belediye kış aylarında dar gelirli, yoksul vatandaşlarımıza odun ve kömür desteği sağlamaktadır. Her kış sürekli olarak tekrarlanan yardımlardan biri olan yakacak yardımı, binlerce dar gelirli ailenin yüzünü güldürmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa il sınırları içerisinde yaşamını sürdürmekte olan, ailesinin geçimini ciddi derecede sağlayamayan veya hastalık , engellilik durumu olup çalışamayanlara, hiçbir maddi geliri olmayan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yapılmaktadır. Belediye; Kirasını, faturasını ya da borçlarını ödeyemeyen vatandaşlarımıza nakit para yardımı sağlamaktadır. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımıza ise , yazımızda belirttiğimiz gibi sosyal yardım kartı verilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde ikamet eden engelli vatandaşlarımıza birden çok sosyal yardım ve destekte bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza ayni ve nakdi para yardımının yanı sıra eğitim, spor, sanat gibi alanlarda kendilerini gösterebilmeleri için olanak sağlanmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayına da ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmektedir. Ramazan ayında yardım başvuruları onaylanan vatandaşlarımıza ramazan kolisi yardımı yapılmaktadır. Ramazan kolisi yardımı ramazan ayı içerisinde bir defaya mahsusu olmak üzere yapılmaktadır.

Ramazan kolisinin içinde temel gıda ve erzak ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi yardım başvurunuzu ALO185 ÇÖZMER çağrı merkezini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa Belediyesi Ramazan yardımları hakkında detaylı bilgi için Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.