Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
21.06.2023 06:08 | Son Güncellenme: 21.06.2023 15:33

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Kolisi Başvurusu 2024; Manisa Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan vatandaşları ramazan ayında da yalnız bırakmamaktadır.  Ramazan ayında bereketin simgesidir. Maddi olarak zor durumda olan vatandaşların da sofralarının bereketli olması için belediye ekipleri tarafından hergün yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ramazan kolisi yardımı dağıtılmaktadır.

Manisa’da yaşayan ihtiyaç bu yardıma nasıl başvurulacağını, başvuru yaparken gerekli evrakların neler olduğu, başvuru şartlarının neler olduğu gibi birçok sorunun cevabını merak etmektedir. Bütün bu soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımına Kimler Başvurabilir?

Manisa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilmek  içim bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuru yapan vatandaşların Manisa’da ikamet etmesi gerekmektedir. Maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlar Manisa Belediyesi’nin vermiş olduğu ramazan kolisinden faydalanabilmektedir.

Her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verin ramazan yardımdan yararlanmak için gelir durumunuzun düşük olması maddi zorluk içinde bulunmanız gerekledir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için maddi olarak zor durumda olmak ve Manisa’da ikamet etmesi gerekmektedir.

Ramazan kolisine başvuru yapacak olan vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek veya E-Devlet sistemine giriş yaparak ramazan kolisi yardımına başvurulabilmektedir.

E-Devlet sisteminden ramazan kolisi başvurusu yapabilmek için, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız. Linke tıkadıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifresini girdikten sonra faydalanmak istediği yardım türünü seçmelisiniz. Daha sonra ise başvuru formunu doldurmalısınız.

E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar belediyenin web sitesine giriş yaparak çözüm merkezinden başvuru yapabilmektedir. Çözüm merkezinden başvuru yapabilmek için https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspx linkine tıklayarak sisteme T.C. kimlik numarası ve diğer bilgilerinizi yazıp giriş yapmalısınız. Daha sonra isteklerinizi yazabilirsiniz. İlgili ekipler tarafından incelendikten sonra talebiniz uygun görülürse yardımlardan faydalanabilirsiniz.

ALO185 hattını arayarak veya 444 99 45 çözüm merkezi hattını arayarak ramazan kolisi yardımından nasıl faydalanabileceğiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvuru Formu

Belediye binasından, E-Devlet sisteminden ya da belediyenin web adresinden yapılan başvurularda doldurulması gereken kişisel bilgiler, adres bilgeleri, gelir durumunu vb. soruların yer aldığı belgedir.

Form doldurulurken girilen bilgilerin doğru ve güncel olması çok önemlidir. Başvuru formundaki bütün alanların doldurulması gerekmektedir. Formda doldurulması gereken alanları doldurmadığınız takdirde başvurular kabul edilmeyecektir.

Yetkililer tarafından değerlendirme yapılmaktadır. Yapılan değerlendirme ile ihtiyaç sahipleri tespit edilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolileri teslim edilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan  Kolisi Başvuruları Şartları

Manisa Belediyesi ramazan kolisinden  faydalanabilmek için başvuru formunun doğru doldurulması gerekmektedir.

İhtiyaç sahibi olan vatandaşların muhtardan fakirlik belgesi alması gerekmektedir.

Manina Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisine başvuru yapmak için Manisa’da ikamet etmeniz gerekmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Sorgulama

Ramazan kolisi yardımı sonuçlarını merak eden vatandaşlar belediye binasına giderek ya da belediyeye ait olan çözüm merkezi sistemine giriş yaparak sonucunu öğrenebilmektedir. Belediyenin web sitesinden sorgulama yapacak olan vatandaşlar https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspx linkine tıkladıktan sonra “Başvuru no” ve “Başvuru Kodu veya TC Kimlik Numarası” bilgilerini girdikten sonra başvuru sonucunu öğrenebilmektedir.

E-Devlet sisteminden de sorgulama yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet’ten sorgulama yapabilmeniz için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 linkine tıklamalısınız.

ALO183 hattını arayarak veya 444 99 45 numaralı çözüm merkezini arayarak başvuru sonucu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer başvurularınız olumlu ise bir aylık yiyecek ihtiyacınızı karşılayacak şekilde hazırlanan ramazan kolileri başvuru formunda doldurduğunuz adrese teslim edilecektir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçerisinde Bulunan Gıdalar

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ramazan kolisinde temel gıda ürünleri yer almaktadır.

Ramazan kolisinde, makarna, şehriye, kırmızı mercimek, şeker, un, helva, ayçiçek yağı, şehriye, kuru fasulye, bulgur gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.