Sağlık Bakanlığı Şehir Hastanelerine KPSS Şartsız Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Şehir Hastanelerine KPSS Şartsız Personel Alımı
06.05.2024 21:45

Sağlık Bakanlığı, hastanelerde yaşanan personel eksikliğini gidermek için 35 bin yeni personel ve işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu müjdeli haber, milyonlarca iş arayan tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Son dakika haberlere göre İzmir, Kocaeli, Çam Sakura, Ankara, Bursa, Adana, Gaziantep ve Etlik Şehir Hastaneleri’nde olmak üzere toplamda 27 şehirde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı olmadan personel ve işçi alımı yapılacak. Bu, sağlık sektöründe iş arayanlar için önemli bir fırsat!

Sağlık Bakanlığı’ndan Müjdeli Haber: 35 Bin Personel Alımı!

Şehir Hastaneleri personel alımlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. İŞKUR’un e-Devlet sayfası veya mobil uygulaması üzerinden açık iş ilanlarına göz atabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Alımlar iki şekilde yapılacak:

Sözleşmeli Personel Alımı (ÖSYM):

 • KPSS 2024/5: Bu alım, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek ve lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak.
 • Alınacak Pozisyonlar: Hemşire, Destek Personeli, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Biyolog, Büro Personeli, Çocuk Gelişimcisi, Diğer Sağlık personeli, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Gerontolog, İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı

İşçi Alımı (İŞKUR):

 • KPSS Şartı Aranmayacak: Bu alım İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek ve en az ilkokul mezunu adaylar arasından yapılacak.
 • Başvuru Süresi: 16 Nisan 2024 – 1 Haziran 2024
 • Alınacak Pozisyonlar: 84 Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, 127 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, 144 Elektrikçi (Genel), 143 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, 64 İnşaat Boyacısı/Boyacı, 32 Marangoz, 2 Oto Bakım Onarımcısı / Otomotiv Mekanikçisi, 2 Oto Elektrikçi, 2 Otomotiv Kaportacısı, 600 Klinik Destek Elemanı, 3250 Güvenlik Görevlisi, 3550 Temizlik Görevlisi

Sağlık Bakanlığı Şehir Hastanelerine Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı güncel olarak aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • Herhangi bir SGK kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük maaşı almıyor olmak

Alınacak personelin hangi pozisyonlarda görev yapacağı hastanelere göre değişiklik gösterebilir. Yayınlanan ilana göre; Servis Elemanı, Güvenlik Görevlisi, Bahçıvan, İnşaat Teknolojisi Teknikeri, İnşaat İşçisi ve Sıhhi Tesisatçı gibi pozisyonlarda alım yapılacağı bilinmektedir.

Yorumlar

 1. Lütfiye dedi ki:

  Hangi illerde alımlar

 2. Lütfiye dedi ki:

  Aksaray’da varmi alim

 3. Duygu dedi ki:

  Alım bitmiş arkadaşlar

 4. Savaş dedi ki:

  Alım varmı