Altınkılıç Gıda ve Süt Halka Arz Kaç Lot Verir? Hangi Bankada Var?

Altınkılıç Gıda ve Süt Halka Arz Kaç Lot Verir? Hangi Bankada Var?
28.05.2024 22:22

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş., 29-30 Mayıs 2024 tarihlerinde pay başına 22,98 TL fiyatla halka arz ediliyor.

Altınkılıç Gıda Ve Süt San. Tic. A.Ş. (ALKLC) halka arzına katılmak için görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı hemen açın veya ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Altınkılıç Gıda Halka Arzı Kaç Lot Verir?

Altınkılıç Gıda ve Süt halka arzı kapsamında katılımcı sayısına bağlı olarak tahmini lot dağıtımı aşağıdaki gibidir:

  • 2.1 Milyon katılım için yaklaşık 17 Lot (390 TL)
  • 2.5 Milyon katılım için yaklaşık 14 Lot (321 TL)
  • 2.9 Milyon katılım için yaklaşık 12 Lot (275 TL)
  • 3.3 Milyon katılım için yaklaşık 11 Lot (252 TL)
  • 3.7 Milyon katılım için yaklaşık 10 Lot (229 TL)
  • 4.1 Milyon katılım için yaklaşık 9 Lot (206 TL)
  • 4.5 Milyon katılım için yaklaşık  8 Lot (183 TL)
  • 4.9 Milyon katılım için yaklaşık 7 Lot (160 TL)

Altınkılıç Gıda Borsa Kodu Ne Olacak?

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş. halka arzının ardından Borsa İstanbul’da ALKLC hisse koduyla işlem görmeye başlayacak.

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş. Finansal Durumu

Altınkılıç Gıda Ve Süt San. Tic. A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz:

Finansal Tablo202320222021
Hasılat1.8 Milyar TL1.5 Milyar TL1.2 Milyar TL
Brüt Kâr510.4 Milyon TL422.6 Milyon TL380.8 Milyon TL

Altınkılıç Gıda Hangi Bankalarda Var?

Altınkılıç Gıda şirketinin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar Kuveyt Türk, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB, QNB Finansbank, Denizbank, Halkbank ve Odeabank dahil olmak üzere tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep girişinde bulunabilecek. Bankalar dışında Midas, Ünlü Menkul, İntegral Yatırım ve Gedik Yatırım gibi aracı kurumlar üzerinden de talep girişinde bulunmak mümkün.

Altınkılıç Gıda şirketinin halka arzı, “Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemiyle gerçekleşiyor. Bundan dolayı halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep girişi yapabilecek.

Borsada satış yöntemi ile gerçekleşecek halka arzda toplamda 33.885.000 TL nominal değerli hisse halka arz edilecek. Öte yandan şirketin halka arzı katılım endeksine uygun durumda.

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş. Ne İş Yapıyor

Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş., Türkiye’nin önde gelen gıda üreticilerinden biridir. Şirket, çeşitli süt ürünleri, yoğurtlar, peynirler, ve diğer sağlıklı atıştırmalıkların üretiminde uzmandır. Son teknoloji ekipmanlar ve hijyen koşulları altında üretim yapan Altınkılıç Gıda, tüketicilere yüksek kaliteli ve lezzetli ürünler sunmaktadır.

Şirketin üretim tesisleri modernize edilmiş ve büyütülmüş olup, sürekli olarak yeni ürünler ve lezzetler geliştirmektedir. Altınkılıç Gıda, gıda sektöründe güvenilir bir marka olmaya devam ediyor ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır.

Bu sebeplerden dolayı, Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş., Türkiye’de ve yurtdışında geniş bir müşteri kitlesi tarafından tercih edilen bir gıda şirketidir.

Altınkılıç Gıda Halka Arza Nasıl Girilir

Altınkılıç Gıda halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, normal hisse senedi alır gibi emir vermeleri gerekiyor. Borsada satış yöntemiyle gerçekleşeceği için halka arz sekmesinden emir verilemeyecek.

Yatırımcılar, hisse senedi alış bölümüne girdikten sonra arama kısmına “ALKLC.HE” ya da “ALKLC.H” kodunu aratıp alış emri vererek halka arza katılabilir.

Halka arzda talep giriş saatleri ise 10:30-13:00 arasındadır. Yalnızca bu saatler arasında talep girişi yapılabilecek. Katılımcıların talep giriş saatlerini dikkate alması gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.