Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
12.11.2023 15:43 | Son Güncellenme: 12.11.2023 23:11
Makalede Neler Var gizle

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Karadeniz Bölgemizin en güzel şehirlerinden, doğal güzellikleriyle, tarihiyle özdeşmiş Samsun şehrimizde 1 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamaktadır. Kalabalık nüfusuyla Karadeniz bölgemizin en kalabalık şehri olan Samsun büyükşehirlerimizin içinde yerini almaktadır.

Samsun da bu kalabalık nüfusun içinde on binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşımız yaşamını sürdürmektedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal yardım ve desteklerle kendi il sınırları içerisinde yaşayan yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı bir başına yalnız bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Samsun Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Samsun Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Halk ekmek yardımı
 • Halk Süt Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
 • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Samsun il sınırları içerisinde ikamet eden; yardıma muhtaç, kimsesiz, evsiz, yoksul vb. Kişilere sosyal yardım ve destek de bulunulmaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım ve destek almak isteyen vatandaşların yetkililer tarafından istenen kriterleri taşımaları gerekmektedir.

İşte Samsun Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım ve destek de bulunduğu kişiler:

 • Muhtaç, işsiz, düzenli geliri olmayan
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler
 • Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
 • Eşi vefat eden veya boşanan dul kadınlar
 • %40 ve üzeri engelli vatandaşlar
 • Şehit, gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • Öksüz-yetim çocuklar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • İş veya trafik kazası sonucunda iş görmezlik raporu olan kişiler

Bu kriterleri taşıyan kişiler Samsun Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım alabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden  Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz. Örneğin; “Gıda yardımı almak istiyorum.” almak istediğiniz yardımı bu şekilde belirtebilirsiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formunuz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak) https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adresleri üzerinden Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Samsun Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden sorgulamak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adreslerine tıklayarak  Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını sorgulayabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden  Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Başvuru Telefon Numarası?

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve 0362 431 10 12 sosyal destek çağrı merkezlerini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezlerini arayarak sorgulayabilirler .

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğruluğu kesin olan doldurulmuş başvuru formu.
 • Muhtarlıktan onaylı olarak alınan yoksulluk belgesi.
 • İkametgâh adresi olan belge.
 • Ailedeki 18 yaş ve üstü fertlerin nüfus cüzdanı asılları veya fotokopileri
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu
 • Engelli bireylerden engelli raporu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca sosyal yardım kartı başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek kartı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı hakkında detaylı bilgi için Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru yazımızı okuyabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartlarına yüklenen bakiye ile Samsun büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir belediyesi gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca gıda yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi gida yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi yardımında da bulunmaktadır. Ramazan ayı ve bayramların dışında da yardıma muhtaç vatandaşlara, erzak kolisi yardımında bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşların muhtaçlık durumuna yıl da en fazla 4 defaya kadar erzak kolisi yardımı yapılmaktadır.

Ayrıca erzak kolisi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek erzak kolisi yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara halk ekmek yardımında bulunmaktadır. Halk ekmek yardım kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz veya uygun fiyata ekmek yardımında bulunmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi halk ekmek yardımlarından faydalanabilmek için halk ekmek büfelerine gidebilirsiniz.

samsun büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, halk süt projesi kapsamında  0 ile 6 yaş aralığında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımında bulunmaktadır. Pandemi döneminde bu yardım durdurulmuştur. Samsun Büyükşehir Belediyesine gelen süt yardımı taleplerinden sonra belediye tekrardan süt yardımını başlatacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak yaptığı yardımlardan biri de sıcak yemek yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde COVİD19 hastalığı geçiren hastaları ve yemek ihtiyacı olan yardıma muhtaç kişilere günlük olarak yemek ve kahvaltı dağıtımı yapılmıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi kendi yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz, vatandaşların evlerine kadar yemek götürmektedir. Ayrıca Samsun  Büyükşehir Belediyesi aşevlerinde de ihtiyaç sahibi insanlara, evsizlere, yoksullara sıcak yemek ve kahvaltı yardımı yapmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 0362 431 10 12 çağrı merkezini arayarak sıcak yemek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca yemek ihtiyacı olan kişiler aşevlerine giderek yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesinin en faydalı yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. Samsun Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara yaptığı yakacak yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi her kış ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve kömür desteği sağlamaktadır.

Samsun Büyükşehir belediyesi yakacak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca yakacak yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi yakacak yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek yakacak yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardımını direkt olarak yapmamaktadır. Giyecek ihtiyacı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar kendilerine temin edilen sosyal yardım kartlarıyla Samsun Büyükşehir Belediyesinin anlaşmalı olduğu firmalardan giyecek ihtiyaçlarını temin edebilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Maddi yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, maddi yardımları ihtiyaç sahibi kişilerin sosyal yardım kartlarına bakiye yükleyerek yapmaktadır. Nakit para yardımı için ayrı başvurular almaktadır. Temel ihtiyaç malzemeleri için maddi yardım talebinde bulunan vatandaşlara sosyal yardım kartlarına bakiye yüklenerek yardım yapılmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir belediyesi maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 no lu çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca maddi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi   bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek maddi yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi kolay kolay nakit para yardımında bulunmamaktadır. Sadece hane içerisinde hiçbir geliri olmayan, maddi durumu ciddi derecede kötü olan vatandaşlara verilmemektedir. Bu para yardımının verilmesi içinde ayrıntılı ve uzun süren incelemelerde bulunulmaktadır.

Samsun Büyükşehir belediyesi para yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca para yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi para yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek para yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Eşya Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya yardımında da bulunmaktadır. Evinde eşyası olmayan veya eskiyen eşya ihtiyacını karşılayacak kadar maddi gelire sahip olmayan vatandaşlar. Samsun Büyükşehir Belediyesi Eşya yardımı başvurusu yapabilirler. Peki Samsun Büyükşehir Belediyesinin yaptığı eşya yardımlar nelerdir.

 • Beyaz Eşya Yardımı
 • Mobilya yardımı
 • Halı, Kilim Yardımı

Gibi yardımları Eşya ihtiyacını karşılamayan vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bağış olarak alınan eşyalar eşya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

Samsun Büyükşehir belediyesi eşya yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca eşya yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi eşya yardım başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek eşya yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maaş yardımı
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Samsun Hoş Geldin Bebek Paketi Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri için de yardımlarda bulunmaktadır. Yeni doğan bebek çantası verilmektedir. Bebek çantasının içinde bez, mama, biberon gibi malzemeler bulunmaktadır.

Samsun Hoş Geldin Bebek Paketi Başvurusu beleidyenin resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Samsun il sınrıları içinde foğum yapan tüm anne adayları hoş geldin bebek paketine başvuru yapabilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Samsun Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltmak hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 38 33  numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ramazan yardım kolisi yazımızda belirttiğimiz gibi Ramazan ayında bir defa verilmektedir. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi kişilere ramazan yardım kolisi dağıtılmaktadır. 2024 yılının ramazan ayında tam tamına 20 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa ramazan kolisi yardımı yapmıştır.

Samsun Büyükşehir belediyesi ramazan kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa ve 0362 431 10 12 çağrı merkezlerini arayabilirler.

Samsun Belediyesi tarafından yapılan Ramazan Kolisi yardımı hakkında ayrıntılı bilgi için Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca ramazan kolisi başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 ve (ek link olarak)  https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adreslerine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurularını yapabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://samsun.bel.tr/  bağlantı adresinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye ulaşabilirler.

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek ramazan kolisi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.