Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu
13.05.2024 02:35 | Son Güncellenme: 13.05.2024 13:38

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 2024; Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl ihtiyaç sahibi insanlara ramazan kolisi başvurusu yapılmaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 30 kişilik ekip görevlendirilmiştir. Bu ekip günde 700 ihtiyaç sahibi aile ramazan kolisi yardımı yapmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile beraber Samsun il sınırları içerisinde yaşaayan dar gelirli ailelere ramazan kolisi ve para yardımı yapmaktadır. Dar gelirli muhtaç aileler Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve başvuru formu detayarını yazımzıda bulabilirler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı maddi durumu kötü olan ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere öncelikli olarak verilmektedir. Ayrıca sağlık sorunu yaşan geliri asgari ücretten düşük olan kişilere verilen ramazan yardımı işini kaybeden yada işten çıkarılan kişilere öncelikli olarak verilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisinden faydalanmak için başvuru nasıl yapılır? , sorusu Samsun’da yaşayan ihtiyaç sahipleri tarafından araştırılmaktadır.

Ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bizzat giderek başvuru yapabilmektedir.

Eğer daha önce Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım alan vatandaşlar 0362 431 10 12 belediyenin telefon numarasını arayarak ramazan kolisinden faydalanabilmek için talep oluşturması gerekmektedir.

E-Devlet sisteminden de Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet üzerinden başvuru yapabilmeniz için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız gerekmektedir.

Online olarak https://www.samsun.bel.tr/cozum-merkezi linkine tıklayarak talep mesajı belediye çalışanlarına iletilebilmektedir. Talep ve istekleriniz belediye ekipleri tarafından değerlendirilecektir.

Fakat ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için belediyeye bizzat giderek başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü kimlik bilgileri alınarak kayıt açılacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ramazan kolisine başvurmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Ramazan kolisinden faydalanabilmek için başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşından büyük olması
 • Engelli olması
 • Çalışmasına engel teşkil eden bir durumunun olması
 • Başvuru yapacak olan bireyin sigortalı olarak bir işte çalışmıyor olması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur? 

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kolisinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu gıdalar ürünleri aşağıda yer almaktadır.

 • Makarna
 • Ayçiçek Yağı
 • Buğday Unu
 • Toz Şeker
 • Pirinç
 • Kuru Fasulye
 • Bulgur
 • Yeşil Mercimek
 • Kırmızı Mercimek
 • Konserve Bezelye
 • Nohut
 • Helva
 • Zeytin

Ramazan kolisi içerisinde yer alan gıda ürünleri değişiklik gösterebilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan ramazan yardım kolisinden ve belediye tarafından verilen diğer yardımlardan faydalanmak için doldurulması gereken olan formdur.

Başvuru formunda yer alan kişisel bilgilerin doğru doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgiler belediye ekipleri tarafından incelendikten sonra ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar evlerine gidilerek tespit edilecek ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ile iletişime geçilecektir.

Başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gerekmektedir. Yalan bir beyanda bulunan vatandaşlar belediye ekipleri tarafından tespit edilmektedir. Eğer yalan beyanda bulunulduysa Samsun Büyükşehir Belediyesi bu yardımları faiziyle birlikte geri almaktadır. Geri ödeme yapmayan vatandaşlar hakkında ise yasal işlem başlatmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı her sene olduğu bu sende belediye yetkilileri tarafından belirlenen yada belediyeye başvuruda bulunan hanelere teslim edilmektedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı almak için bizzat belediye sosyal yardımlaşma birimine yada muhtarlıklara giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak yardımı paketi mahalleri ziyaret ederek tespit edilen ailelere verilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Kolisi Başvuru Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı için başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak etmektedir. Ramazan kolisi başvuru sonuçları  E-Devlet üzerinden de öğrenilebilmektedir.  E-Devlet’ten başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi linkine tıklayarak başvuru sonuçlarının durumunu öğrenebilmektedir.

Başvuru sonuçlarını arayarak da öğrenebilmeniz mümkündür. Arayarak başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar  0362 431 10 12  numaralı telefon numarasını arayarak öğrenebilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusunu belediyenin resmi web sitesine giriş yaparak da öğrenebilmeniz mümkündür. Belediyenin web sitesinden öğrenmek isteyen vatandaşlar ise  https://samsun.bel.tr/icerik/sosyal-hizmetler linkine tıklayarak başvuru sonucunu öğrenebilmektedir.

Ramazan kolisi başvuru sonuçları ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle vatandaşların bir süre beklemesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.