Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
02.11.2023 08:16 | Son Güncellenme: 02.11.2023 14:25
Makalede Neler Var gizle

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Ülkemizin güzel şehirlerinden olan Adana’da 1 buçuk milyonu aşkın vatandaşımız yaşamaktadır. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Adana’da haliyle on binlerce de ihtiyaç sahibi vatandaşımız yaşamını sürdürmektedir. Adana Büyükşehir belediyesi de yaptığı sosyal yardım ve desteklerle yardıma muhtaç vatandaşlarımızı bir başına yalnız ve çaresiz bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Adana Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Adana Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Kira yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
 • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımları
 • Askıda Fatura Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Adana Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde ikamet eden; yardıma muhtaç, kimsesiz, evsiz, yoksul vb. Kişilere sosyal yardım ve destek de bulunulmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım ve destek almak isteyen vatandaşların yetkililer tarafından istenen kriterleri taşımaları gerekmektedir.

İşte Adana Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım ve destek de bulunduğu kişiler:

 • Muhtaç, işsiz, düzenli geliri olmayan
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler
 • Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
 • Eşi vefat eden veya boşanan dul kadınlar
 • %40 ve üzeri engelli vatandaşlar
 • Şehit, gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • Öksüz-yetim çocuklar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • İş veya trafik kazası sonucunda iş görmezlik raporu olan kişiler

Bu kriterleri taşıyan kişiler Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu gerçekleştirebilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini  arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi    bağlantı adresine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi  bağlantı adresi üzerinden Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Adana Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini  arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Adana Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve 0322 455 35 00  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezlerini arayarak sorgulayabilirler .

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğruluğu kesin olan doldurulmuş başvuru formu.
 • Muhtarlıktan onaylı olarak alınan yoksulluk belgesi.
 • İkametgâh adresi olan belge.
 • Ailedeki 18 yaş ve üstü fertlerin nüfus cüzdanı asılları veya fotokopileri
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu
 • Engelli bireylerden engelli raporu
 • Aileden ceza evinde olan kişi var ise infaz kurumlarından alınan müddetname belgesi
 • Dul kadınlardan boşanma ilanı ve çocukların velayet belgesi
 • Öğrenci raporu

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca yardım kartı başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi    bağlantı adresine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek kartı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Temizlik Malzemesi Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım ve destek kartları ile yardım kartlarına yüklenen bakiye ile de Adana büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir belediyesi gıda ve temizlik malzemesi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca gıda yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi gıda ve temizlik malzemesi yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi gıda ve temizlik malzemesi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda ve temizlik malzemesi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu

Arana Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi yardımında da bulunmaktadır. Ramazan ayı ve bayramların dışında da yardıma muhtaç vatandaşlara, erzak kolisi yardımında bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi erzak kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca erzak kolisi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek erzak kolisi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara halk ekmek yardımında bulunmaktadır. Halk ekmek yardım kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz veya uygun fiyata ekmek yardımında bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi halk ekmek yardımlarından faydalanabilmek için halk ekmek büfelerine gidebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan aşevleriyle sıcak yemek yardımı ihtiyacı duyan vatandaşlara, aşevlerinde sıcak yemek yardımlarında bulunmaktadır. Ramazan aylarında kurulan belediye iftar çadırlarıyla da ramazan ayında da iftar yemeği yardımlarında bulunuyor.

Sıcak yemek yardımlarından faydalanmak için Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan aşevlerine gidebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesinin en faydalı yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. Adana Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara yaptığı yakacak yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi her kış ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve kömür desteği sağlamaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi yakacak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca yakacak yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi yakacak yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi yakacak yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek yakacak yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi giyecek yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca giyecek yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi giyecek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi giyecek yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek giyecek yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir belediyesi Eşya Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya yardımında da bulunmaktadır. Evinde eşyası olmayan veya eskiyen eşya ihtiyacını karşılayacak kadar maddi gelire sahip olmayan vatandaşlar. Adana Büyükşehir Belediyesi Eşya yardımı başvurusu yapabilirler. Peki Adana Büyükşehir Belediyesinin yaptığı eşya yardımlar nelerdir.

 • Beyaz Eşya Yardımı
 • Mobilya yardımı
 • Halı, Kilim Yardımı

Gibi yardımları Eşya ihtiyacını karşılamayan vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bağış olarak alınan eşyalar eşya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi eşya yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca eşya yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi eşya yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi eşya yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek eşya yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve ödemelerini yapamayan esnaflara maddi yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Gıda ve erzak ihtiyacı olanların sosyal yardım ve destek kartlarına bakiye yüklenerek, faturalarını ödeyemeyen vatandaş ve esnaflara fatura indiriminde bulunarak. Kira, kredi gibi borçlarını ödemekte zorlananlara ise nakit para yardımında bulunmaktadır.

Nakit para yardım için Belediye yetkilileri tarafından incelemeler yapılmaktadır. İncelemeler sonucunda nakit para yardımına ihtiyaç olduğu belirlenen vatandaşların paraları banka hesaplarına yatmaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca maddi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek maddi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi, kira ücretlerini ödeyemeyen esnaf ve vatandaşlara kira yardımında da bulunmaktadır. Kira yardımı kapsamında incelemeler sonucunda yardıma ihtiyacı olan kişilere kira yardımında bulunulmaktadır.

Adana Büyükşehir belediyesi kira yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca kira yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi kira yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi kira yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek kira yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı, yeni doğan bebeklerin ailelerine maddi destek sağlamak amacıyla başlatılan bir sosyal yardım projesidir. Bu projeden yararlanmak isteyen aileler, bebeğin doğum belgesi ve aile cüzdanı fotokopisi ile birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimine başvurabilirler. Başvuru sonrasında, bebeğin cinsiyetine göre 500 TL veya 1000 TL tutarında yardım ödemesi yapılır. Bu yardım, bebeğin doğum tarihinden itibaren 6 ay içinde alınabilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı belediyenin resmi sitesinden yada bizzat belediye yarıdm birimine gidilerek yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik süt yardımı programını başlattı. Program kapsamında, belirlenen kriterlere uygun olan ailelere her ay 10 litre süt dağıtılacak. Süt yardımından yararlanmak isteyen ailelerin, 15 Kasım 2024 tarihine kadar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Başvuru formunda, aile bireylerinin kimlik bilgileri, gelir durumu, adres ve iletişim bilgileri isteniyor. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından, süt yardımı almaya hak kazanan aileler SMS yoluyla bilgilendirilecek. Süt yardımı programı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının bir parçası olarak hayata geçirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi askıda kalmış, ödenmemiş faturalara bizzat kendi bütçesinden yadım ve destek yapmamaktadır. Ancak çok güzel bir sistemle hayırsever ve faturalarını ödeyememiş ihtiyaç sahibi insanları bir araya getiriyor. Hayırsever vatandaşlar belediyeye askıda fatura yardımı kapsamında bağışlarda bulunmaktadırlar. Belediye ise gelen bağışlarla ihtiyaç sahibi vatandaşların askıya bıraktığı faturaları belli bir sıraya göre ödüyor.

Adana Büyükşehir belediyesi askıda fatura yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca askıda fatura yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi askıda fatura yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi askıda fatura yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek askıda fatura yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maaş yardımı
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Adana il sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşlar https://www.adana.bel.tr/tr/birim-detay/62 linke tıklayarak engellilere sunulan hizmetler hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Adana Büyükşehir Belediyesi eve sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltmak hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 3 833 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi, ramazan yardım kolisi yazımızda belirttiğimiz gibi Ramazan ayında bir defa verilmektedir. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi kişilere ramazan yardım kolisi dağıtılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi,ramazan kolisi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

Adana Büyükşehir belediyesi ramazan kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa çağrı merkezini veya 0322 455 35 00 çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca ramazan kolisi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/adana-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresine tıklayarak, Adana Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca info@adana.bel.tr mail adresine mail atarak, Adana Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek ramazan kolisi yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

BAKINIZ >>>>  Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Sizlere bu yazımızda Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.