Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2022; Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara 11 ayın sultanı ramazan ayında, ramazan kolisi yardımı sağlamaktadır.

Ramazan ayının gelmesi ile ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar, “Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır?, Ramazan kolisinden faydalanabilmek için şartlar nelerdir? Gibi birçok sorunun cevabını aramaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan koli yardımı sayesinde, ramazan ayında maddi açıdan sıkıntı çeken  vatandaşlar bulunarak ramazan kolisi yardımı yapılmaktadır. Ramazan kolisi almak için başvuru yapabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Eğer şartları taşıyorsanız, başvurularınızı E-Devlet üzerinden online olarak ya da ABİM 444 94 20 telefon numarası arayarak ya da www.antalya.bel.tr internet sitesi üzerinden ramazan gıda paketi yardımı için başvuru formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımına Kimler Başvurabilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilmek  içim bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuru yapan vatandaşların Antalya’da ikamet etmesi gerekmektedir. Maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlar Antalya Belediyesi’nin vermiş olduğu ramazan kolisinden faydalanabilmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu ramazan kolisinden faydalanmak için belirtilen şartlar dışında bazı şartlar daha bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar faydalanabilmektedir.
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisi yardımlarından faydalanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Vatandaşın gelirinin asgari ücretin altında olması gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmi sitesine giriş yapmalıdır. Daha sonra web sitesinde yer alan “Ramazan Yardımı 2022 Formu” sekmesine giriş yaparak karşılarına çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğruluğu, ramazan kolisinden faydalanabilmeniz oldukça önemlidir. Sekmesindeki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sunduğu ramazan kolsi hizmetine başvuru yapabilmek için için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2022-ramazan-yardimi linkine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra ise form üzerinde yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra ortalama olarak 15 gün ile 1 ay arası sürede başvuru detayları incelenir. İnceleme yapıldıktan sonra ise olumlu ya da olumsuz sonuçlar tarafınıza iletilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin  Ramazan kolisi yardımına başvuru yapmanın bir diğer yolu ise E-Devlet sistemidir. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Antalya Belediyesini seçerek Ramazan kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nakit Yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi her sene Ramazan ayında ve Kurban Bayramında dar gelirli vatandaşlara para yardımı yapmaktadır. Antalya il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara verilen nakit yardımı başvuru sonrası yapılan inceleme sonrası uygun görülene ailelerin banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Maddi durumu kötü, her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilen nakit para yardımı özellikle işten çıkarılan ve çalışmayan kişilere öncelikli olarak verilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nakit Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi nakit para yardımı başvuru belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişiler başvuru formunu eksiksek ve tam olarak doldurmaları çok önemlidir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi nakit yardımı başvuru için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2022-ramazan-yardimi linke tıkladıktan sonra başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi nakit yardımı başvuru formu doldururken mutlaka IBAN numarasının tam ve doğru girdiğinizden emin olun. İBAN numarası mutlaka başvuru yapan kişiye ait olmalıdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için herhangi bir evrak istenmemektedir. Tek yapmanız gereken başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanızdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından  dağıtılan ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaş tarafından doldurulması gereken formdur.

Formada yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Form incelendikten sonra ihtiyacınız var ise en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Başvuru formuna erişebilmeniz için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2022-ramazan-yardimi linkine tıklamanız gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisi içerisinde vatandaşların tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır.  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisi içerisinde yer alan gıda ürünleri ürünler aşağıdaki gibidir.

 • Domates Salçası
 • Makarna
 • Ayçiçek Yağı
 • Buğday Unu
 • Toz Şeker
 • Pirinç
 • Kuru Fasulye
 • Bulgur
 • Yeşil Mercimek
 • Kırmızı Mercimek
 • Konserve Bezelye
 • Çay
 • Reçel
 • Zeytin

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra başvurularınız olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı birçok vatandaş tarafından merak edilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sisteminden yapılan başvurular https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama linkine tıklanarak sorgulanabilmektedir.  Sorgulama yapmanız için “TC Kimlik No” ve “Başvuru Takip No” bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusunu sorgulamak isteyen ihtiyaç sahipleri E-Devlet sistem üzerinden başvuru yaptıysa sonuçlarını da E-Devlet üzerinden online olarak öğrenebilmektedir.

Başvuru sonucunuzu ya da başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız 0242 249 50 00 numaralı Antalya Büyükşehir Belediyesine ait telefonu aramalısınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu yaptıktan ve bu başvurular onaylandıktan sonra belediye çalışanları tarafından ramazan ayına girmeden hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahiplerine teslim edilmektedir. Bazı durumlarda yoğunluğa göre gecikmeler olabilir. Ramazan ayı içerisinde de yardım yapılmaktadır. Eğer başvurunuz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 0242 249 50 00 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.