Binance Para Çekme Nasıl Yapılır? Limit ve Para Çekme Saatleri

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır? Limit ve Para Çekme Saatleri
07.03.2024 08:26 | Son Güncellenme: 07.03.2024 18:25

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır? Limit ve Para Çekme Saatleri; Kripto para yatırımı ve çekimi yeni üye olan kişilerin önem verdiği hususlar arasında yer alıyor.

Kripto para yatırımı yapmak isteyen kişiler için en iyiler arasında yer alan Binance, Türkiye’de yüz binlerce üyeye sahip bir borsadır. Üye sayısının bu kadar fazla olması, siteye olan güven duygusunu da yükseltmektedir. Kripto para ekosistemine yeni giriş yaptıysanız borsalara nasıl para yatıracağınızı veya nasıl para çekeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

Binance platformu para çekme özelliği için Türkiye’ye ek site bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra kendi borsa sitesi üzerinden de çekim yapmanız mümkündür. Fakat eski Binance kullanıcılarının çoğu TR Binance tercih etmektedir. Bunun sebebi daha hızlı para çekim işlemi yapmaktan kaynaklanmaktadır. Yazımızda TR Binance para çekme nasıl yapılır? sorusuna cevap veriyor olacağız.

Binance Para Nasıl Çekilir?

Türkiye’de en çok güven toplamış borsa olan Binance üzerinden para çekmek için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Binance mobil uygulamasına veya internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “Cüzdan” butonuna tıklayınız. Cüzdan butonunu mobil uygulamada ve internet sitesinde en sağda görebilirsiniz.

Binance hesabımınız yoksa hemen 100 dolara kadar ödül kazanmak için hediye kutusu sahibi olmak için https://www.trbinance.com/account/signup?ref=L4481P84 linke tıklayarak hemen üye olabilirsiniz. Üye olan ilk 500 kişi ayrıca ilk para yatırmalarının ardından 10 dolar hesaplarına tanımlanacaktır.

Binance Para Çekme Yöntemi

Binance para çekme nasıl yapılır? Cüzdan butonuna tıkladıktan sonra sayfanın üst kısmında para yatırma, para çekme ve para transfer işlemleri gözükmektedir. Karşınıza çıkan ekranda “Transfer” seçeneğini seçin. Transfer seçeneğini seçtikten sonra karşınıza çıkan ekranda sizin spot cüzdanınızdır. Transfer seçeneğinden sonra burada “Fonlama” yazan bölüme tıklayın.

Binance TR Para Çekme Nasıl Yapılır?

Fonlama seçeneğine tıkladıktan sonra göndermek istediğimiz hesabı seçmemiz gerekmektedir. Binance’de para çekmek için oluşturduğumuz Binance TR adresine giriş yapalım. Eğer Binance TR hesabı oluşturmadıysanız, sayfanın üst kısmında yer alan bardan “Binance TR” butonuna tıklayın. Binance TR hesabı oluşturduktan sonra işleminize devam edebilirsiniz. Binance TR ve Binance hesaplarını, kayıt sırasında veya sonrasında birbirine bağlamayı unutmayın. Bu sayede transfer işlemi daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. İşlemlerin ardından “Fonlama” yazan bölüme tıklayarak “Binance TR” seçeneğini seçin.

Binance TR seçeneğini seçtikten sonra hesabınıza kaç USDT göndermek istiyorsanız seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra transfer butonuna tıklayabilirsiniz. Genellikle transferler USDT üzerinden yapılmaktadır fakat Binance TR’de TL olarak satışını yapabileceğiniz coinleri de transfer edebilirsiniz.

İşleme devam etmek için telefonunuza ve mail adresinize bir kod gönderilecektir. SMS kodunu ve mail onayını girdikten sonra yapacağınız işlem sıraya alınır. Binance en kısa süre içerisinde paranızı Binance TR adresine gönderir.

Binance Banka Hesabına Para Çekme 2024

Son adım olarak Binance üzerinden Binance TR’ye gönderdiğimiz USDT’yi bozdurmak kalmaktadır. Yani çekim yapmak için USDT’yi TRY yapmak gerekiyor.

Binance TR sayfasında “AL-SAT” bölümüne girdikten sonra USDT/TRY işlem çiftini seçin. Daha sonra bozdurmak istediğiniz USDT miktarını girin ve “Sat” seçeneğini seçin. Satış işlemi yapılan sıralamaya göre kısa sürede sona erecektir. Bozdurma işlemi gerçekleştikten sonra Binance TR cüzdanınıza giriş yapın ve TRY’yi seçin. Seçim işleminden sonra “Çekme” butonuna tıklayarak kendinize ait IBAN numarasını girin. Kaç TL çekim yapmak istediğinizi girdikten sonra tek yapmanız gereken işleme onay vermek.

Binance’dan Binance TR Para Çekme

Binance borsasından TR Binance para çekme işlemi, Türkiye için sunulan büyük hizmetler arasında yer almaktadır.

Kurulan borsaların çoğu IBAN numaralarına yapılan transferleri geç yatırmaktadır. Bundan dolayı Binance borsası önlem almış ve TR Binance platformu üzerinden 7/24 para çekim yapılmasını sunmuştur. Binance üzerinden nakit olarak TL çekimi yapılmadığından dolayı da yapılan bu yöntem, Türk yatırımcılara büyük fayda sağlamıştır.

Yapılması gereken kripto varlıklarının Binance borsasında USDT’ye çevirmek ve daha sonrasında TR Binance’ye aktarmaktır. Bu sayede haftanın 7 günü ve 24 saat çekim yapabilirsiniz. Yapacağınız çekimlerin anında hesabınıza yansımasını istiyorsanız Ziraat Bankası veya VakıfBank hesabınıza çekim yapın.

Binance Para Çekme Komisyonu

Binance TR para çekme komisyonu ülkemizde uzun zamandır % 0 olarak belirlenmiştir. Binance TR hesabınızdan banka hesabına para çektiğinizde yada Banka hesabınızdan Binance’ye para yatırdığınızda sizden her hangi bir komisyon alınmaz.

Binance TR Günlük Para Çekme Limiti

Binance TR günlük para çekme limiti hesap doğrulaması yapan müşteriler için günlük 500.000 TL aylık ise 5.000.000 TL olarak belirlenmiştir. Anlaşmalı bankaları gününde her saati dilediğiniz gibi para çekimi yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar hariç mesai saatleri dışında tek seferde 5.000 TL çekim yaparken mesai saatleri içerisinde her hangi bir limite takılmadan para çekebilirsiniz.

Binan TR günlük para çekme limiti 500.000 TL sadece hesabını doğrulayan müşteriler için geçerlidir.

Bianace Para Hesaba Ne Zaman Geçer

Binance TR para çekimi yaptıktan sonra işlem onayı sonrası hesaba geçmektedir. Binance banka hesabına para çekimi hesaba geçmesi 5 dakika ile 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Anlaşmalı bankalar harici başka banka hesabına para gönderimi yaparsanız mesai saatleri içerisinde hesaba geçmektedir.

Banka hesabından binance hesabınız aynı şekilde para gönderdiğinizde en geç 30 dakika içerisinde binance tr hesabınıza paranız yatmaktadır.

Binance Para Çekme Bilinmesi Gerekenler

Binance para çekme bilinmesi gerekenler para çekim işlemlerinde sorun yaşamamanız açısından okumanız gereken bilgilerdir.

Binance üzerinden para çekimi yapma size ait olan tüm banka hesaplarına yapılmaktadır. Fakat banka hesabı sizin adınıza değilse Binance para çekim işlemini iptal etme hakkına sahiptir. Hesabın size ait olduğundan emin olun ve yoksa bir banka hesabı oluşturun. Bilmeniz gereken bir diğer durum ise para çekim işleminin süresiyle alakalı sıkıntılardır. Eğer Binance TR üzerinden para çekimi yapmak istiyorsanız VakıfBank veya Ziraat Bankası hesabınızı girmelisiniz. Çünkü Binance TR, para gönderim işlemlerini bu iki banka üzerinden gerçekleştirmektedir. Diğer hesaplarınıza da para gelecektir fakat saat 5’ten sonra yapılan işlemler bir sonraki güne kalmaktadır. Bunun yanı sıra hafta sonu yapılan işlemler de hafta içine kadar beklemektedir.

Binance üzerinden para çekme işleminde bir diğer konu da paranızı USDT’ye çevirdikten sonra çekmektir. Çünkü Binance TR’de bazı coinleri USDT veya TRY olarak bozdurmanız mümkün değildir. Paranızı Binance borsasında USDT’ye çevirdikten sonra işlem yapın.

Binance Para Transfer Saatleri

Borsadan para çekimi yapmak isteyen yeni kullanıcıların merak ettiği hususlardan bir tanesi de çekim saatleridir.

Binance tarafından kurulan Binance TR, vermiş olduğu hizmeti haftanın 7 günü ve 24 saat vermektedir. Bundan dolayı herhangi bir para transfer saati sorunu bulunmamaktadır. Fakat yapacağınız anlık çekimlerin Ziraat Bankası ve VakıfBank hesaplarına yapılması gerekmektedir. Çünkü borsa banka olarak iki bankayla çalışmaktadır. Bu iki banka haricindeki bankalara yapacağınız çekimler hafta içi saat 5’ten önce ise anında yatırılmaktadır. Fakat saat 5’ten sonra ve hafta sonu için EFT yapılmaktadır. Bundan dolayı yatırılan para biraz gecikmeli gelmektedir.

Parayı daha hızlı çekmek adına başkasının Ziraat Bankası ve VakıfBank hesabını girmemelisiniz. Çünkü Binance TR üzerinden yapacağınız çekimlerin sizin adınıza kayıtlı bir bankaya olması gerekmektedir. Aksi takdirde Binance, para yatırma işleminizi reddedilecektir. Hatta bazı durumlarda para çekimi yapmanız 3 gün yasaklanabilir.

Binance Para Transferinde Gönderim Yapılacak Ağ Seçimi

Binance para transferinde gönderim yapılacak ağ seçimi ne olmalıdır? Yapılacak olan ağ seçimi daha az komisyon ödemek adına dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alıyor.

Binance para transferinde gönderim yapılacak ağ seçimi ne olmalıdır? Gönderim yapacağınız ağ türüne göre, o ağa komisyon ödüyorsunuz diyebiliriz. Kripto para piyayası üzerinde birçok ağ bulunmaktadır. Bulunan bu ağlardan en çok bilinenleri Ethereum ağı, Bitcoin ağı ve Ripple ağı vs…

Yapacağınız transfer işlemlerinde seçeceğiniz bu ağların aktarım hızları da birbirinden farklıdır. Örnek olarak USDT transferi yapmak istediğiniz zaman BEP2, BEP20, ERC20 ve TRC20 ağını kullanabilirsiniz. Fakat bu ağların hepsinin transfer yapış hızı birbirinden farklıdır. Aynı zamanda ödeyeceğiniz komisyon ücretleri de değişiklik göstermektedir.

TRC20 ağı, birçok kullanıcı tarafından kullanılan bir ağdır. Bu ağın transfer ücreti 1 dolardır ve en hızlı ağ olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra ERC20 ağında yapılan transferlerde ücret olarak 15 dolar alınmaktadır. Fakat gönderim hızına bakıldığı zaman çok pahalı olduğu görülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.