DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
04.05.2024 05:22 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:12

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Tarihiyle, kültürüyle, manevi değerleriyle özdeşmiş, ülkemizin güzel şehirlerinden olan Bursa’da 2 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamlarını sürdürmektedir. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Bursa’da on binlerce de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşımız yaşamaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal destek ve yardımlarla kendi il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız çaresiz bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Bursa Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Bursa Büyükşehir Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek yardımı almak isteyen vatandaşların, yetkililer tarafından belirlenen bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu kriterleri taşımayan vatandaşlar Bursa Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım ve destek alamazlar. İşte Bursa Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için gereken kriterler:

 • Ailenin aylık toplam elde ettiği gelirinin TÜİK tarafından belirlenen, yardım alabilir sınırını geçmemesi gerekmektedir.
 • Yardım almak isteyen kişilerin Bursa il sınırları içerisinde yaşaması gerekmektedir. Başka il nüfusuna kayıtlı kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişilerin evlerine denetime gelen yetkililerin aileye 100 puan üstü bir puan vermesi gerekir. 100 puan altında kalan kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişinin ailesinden sadece bir kişi başvurabilir.
 • Başvuran kişinin ailesi içinde emekli, memur, çalışabilir durumda olan ama çalışmayan kişilerin olamaması gerekir.
 • Başvuran kişinin kredi desteği veya düzenli bir ödenekten faydalanmaması gerekir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Bursa Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Kart16 Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Ekmek Sepeti
 • Aşevinde sıcak yemek yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Giyecek (elbise, kıyafet) yardımı
 • Eşya yardımları
 • Eğitim Yardımları
 • Öğrenci Bursu yardımı
 • Maddi yardım
 • Kira Yardımları
 • Evde sağlık hizmeti yardımları
 • Tıbbi malzeme ve medikal malzeme yardımı
 • Engelli yardımları
 • Hoş geldin bebek projesi
 • Huzurevi hizmetleri kapsamında yaşlıları yardımlar
 • Ramazan ayı sosyal yardım çekleri
 • Afetzedelere yapılan destekler
 • Kadın sığınma evi yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Alo153 no lu Sosyal destek hattını arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru link üzerinden yardım başvuru formunu doldurarak sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirisiniz.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru adresi üzerinden formu doldurabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için ALO 153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca  https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Sorgulama.aspx  adresi üzerinden başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Bursa Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Bursa Sosyal Yardım Başvuru Telefon Numarası?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu numaraları arayarak sorgulayabilirler.

Bursa Sosyal Yardım Başvurusu için Gerekli Evraklar

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğruluğu kesin olan doldurulmuş başvuru formu.
 • Muhtarlıktan onaylı olarak alınan yoksulluk belgesi.
 • İkametgâh adresi olan belge.
 • Ailedeki 18 yaş ve üstü fertlerin nüfus cüzdanı asılları veya fotokopileri.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı Kart16 , ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmiş olan, tütün ve alkol ürünleri dışında, ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi kişiler bu kartları kullanarak. Bursa büyükşehir belediyesinin anlaşmış olduğu market ve firmalardan gıda, erzak, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardıma ihtiyaç duyan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Kart16 desteği sağlamaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı Kart16 başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçe belediye binalarına giderek kart16 başvurularını yapabilirler. Ayrıca internet üzerinden e-devlet üzerinden de kart16 başvurularını yapabilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 adresi üzerinden Kart16 başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size sms olarak bildirilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurunuz onaylanırsa kartınız adresinize getirilecektir.

Hemen kart 16 başvurusu yapmak için Bursa Kart 16 Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 linkine tıklayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 Limiti Sorgulama?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek kartı Kart 16 limiti ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda 1500 ile 4000 tl arasında değişmektedir.

Bursa büyükşehir belediyesi Kart16 Nerelerde Geçerlidir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı Kart16 hemen hemen Bursa genelindeki tüm marketlerde geçerlidir. Bursa Büyükşehir Belediyesi il bünyesindeki market ve firmalarla anlaşma yaparak. İhtiyaç sahibi kişilerin verilen kartla ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamaktadır. Bu durumda ihtiyaç sahibi kişiler kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Bursa Büyükşehir tarafından maddi zorluk çeken dar gelirli vatandaşlara verilen Kart 16 hakkında ayrıntılı bilgi içeren yazımızı okumak için Kart 16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Temizlik Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım ve destek kartları Kart16 ile yardım kartlarına yüklenen bakiye ile de Bursa büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak gıda yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak gıda yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gıda yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yıl da iki defa Ramazan ayı ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır. Peki Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak kolisindeki erzaklar:

 • Pirinç,
 • Kuru Fasulye,
 • Bulgur,
 • Domates Salçası,
 • Makarna,
 • Yeşil Mercimek,
 • Kırmızı Mercimek,
 • Ayçiçek Yağı,
 • Buğday Unu,
 • Toz Şeker,
 • Konserve Bezelye,
 • Çay.

Gibi temel ihtiyaç gıdaları bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, erzak kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak erzak kolisi yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak erzak kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Erzak Kolisi yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek erzak kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekmek Sepeti Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekmek sepeti yardımıyla, ihtiyaç sahibi olan kişilere ekmek yardımında bulunmaktadır. Ekmek sepeti yardımıyla yardıma muhtaç vatandaşların sofrasına da taze ekmekler ulaştırılmaktadır. Ekmek sepeti projesi kapsamında hayırsever vatandaşlar ekmek sepeti projesine katkıda bulunmaktadır. Hayırsever kişiler yarrdımda bulundukça ihtiyaç sahibi kişilerin sofralarına da ekmek ulaştırılmaktadır. İhtiyaç sahipler kendilerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kuponlarıyla ihtiyaçları doğrultusunda ekmek yardımından yararlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekmek Sepeti Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ekmek sepeti yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak ekmek sepeti yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak ekmek sepeti yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ekmek Sepeti yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek ekmek sepeti yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

bursa büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Aşevi Hizmetleri Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan aşevleriyle sıcak yemek yardımı ihtiyacı duyan vatandaşlara, aşevlerinde sıcak yemek yardımlarında bulunmaktadır. Ramazan aylarında kurulan belediye iftar çadırlarıyla da ramazan ayında da iftar yemeği yardımlarında bulunulan aşevlerinde, aşure aylarında aşure dağıtımı da yapılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Giyecek (Elbise Kıyafet) Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Giyecek  Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak giyecek yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak giyecek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Giyecek yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek giyecek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eşya Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya yardımında da bulunmaktadır. Evinde eşyası olmayan veya eskiyen eşya ihtiyacını karşılayacak kadar maddi gelire sahip olmayan vatandaşlar. Bursa Büyükşehir Belediyesi Eşya yardımı başvurusu yapabilirler. Peki Bursa Büyükşehir Belediyesinin yaptığı eşya yardımlar nelerdir.

 • Beyaz Eşya Yardımı
 • Mobilya yardımı
 • Halı, Kilim Yardımı

Gibi yardımları Eşya ihtiyacını karşılamayan vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bağış olarak alınan eşyalar eşya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eşya Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, eşya yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak eşya yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak eşya yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Eşya yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek Eşya yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere de yardımlarda bulunmaktadır. İlk ve ortaöğretim de eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bot, giyecek, kaban ve kırtasiye yardımlarında bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir belediyesi kendi il sınırları içerisindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Genç üniversiteli öğrenciler e-devlet üzerinden belediye burs başvurularını yapabilirler. Bu burs başvurusu Kyk bursundan ayrı olup belediyenin imkan sağladığı bir burs türüdür.

İşte E-devlet üzerinden Bursa büyükşehir belediyesi öğrenci burs başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar:

Bursa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu yardımı başvurusu için gerekli evraklar

 • Yüksek öğrenim gören öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Orta öğretim ve lise öğrencileri için okuldan alınacak öğrenci belgesi, aslı ve fotokopisi,
 • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Müracaat etmiş olduğunuz belediyeden, burs başvuru dilekçesi doldurmanız gereklidir.
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Yukarı da belirttiğimiz evraklar ile bağlı olduğunuz Belediyeden burs başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi kişileri tespit ederek ihtiyaç sahibi ailelere maddi para yardımında bulunmaktadır. Bu maddi para yardımları kişinin ihtiyaç durumuna göre belirlenmektedir. Gıda ve erzak ihtiyacı olan kişilerin sosyal yardım ve destek kartlarına Kart16 ıya bakiye yüklenerek, faturalarını ödemekte zorlanan esnaflar ve vatandaşlara fatura indiriminde, kira vs nakit para ihtiyacı olanlara da nakit para yardımında bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak maddi yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak maddi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Maddi yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek Maddi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kira ücretlerini ödeyemeyen esnaf ve vatandaşlara kira yardımında da bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kira yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak kura yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak kira yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://bursa.csb.gov.tr/kira-yardimi-kilavuzu-i-4387  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Kira yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek Kira yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi eve sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltmak hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 716 11 55 numaralı çağdı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerini yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maddi para yardımı,
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Projesi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri için Hoş geldin bebek projesi kapsamında yardımlar yapılmaktadır. Bebekler için bebek çantası verilmektedir.

Bursa Şehir Hastanesi ve eğitim araştırma hastanelerinden yetkililer görevlendirilerek. Yeni doğan bebekler ve aileleri ziyaret edilmektedir.

Bursa Büyükşehir belediyesi huzurevi hizmetleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 60 yaş üstü yardıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza birçok yardımda bulunmaktadır. Yardıma muhtaç yaşlılarımızı

Yalnız bırakmamaktadır. İşte Bursa Büyükşehir Belediyesinin huzurevi hizmetleri kapsamında yaşlı vatandaşlara yaptığı yardımlar:

 • Sağlık servisi hizmetleri
 • Sosyal servis hizmetleri
 • Bakım ve temizlik servisi hizmetleri
 • Mutfak servisi hizmetleri
 • Halkla ilişkiler ve organizasyon servisi hizmetleri
 • Kişisel bakım hizmetleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi ve Ramazan Çeki Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi ve ramazan sosyal destek çeki yardımında bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi ve Ramazan Çeki Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , Alo153 sosyal destek hattını veya 444 16 00 no lu çağrı merkezini arayarak Ramazan ayı yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak Ramazan ayı yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru   bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ramazan ayı yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek Ramazan ayı yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bursa il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara verilen Bursa Ramazan çeki yardımı hakkında ayrıntılı bilgi için Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Kemal turan dedi ki:

  Bursa yenişehir de oturuyorum kirada yıl hediye ceki yada erzak yardımı istiyorum banda yardım cı olursanız sevinirim