Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
21.06.2023 00:44 | Son Güncellenme: 21.06.2023 15:29

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Denizli Büyükşehir Belediyesi 2024 yılında, bolluk, bereket dayanışma ayı olan ramazan ayında zor durumda olan ihtiyaç sahibi 10 bin vatandaşa ramazan kolisi yardımı yapacağını duyurmuştur. Ramazan ayı boyunca temel gıda ürünleri bulunan koliler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacaktır.

Ramazan ayında, dağıtılan yardım kolilerine nasıl başvurulacağı, başvuru yapmak için gerekli şartların neler olduğu,  başvuru sonuçlarının nasıl öğrenileceği gibi birçok sorunun cevabı aşağıda yer almaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır; sorusu vatandaşların en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir.  Ramazan kolisi yardımı farklı yerlerden yapılabilmektedir.

Ramazan kolisi başvurunuzu belediye binasına bizzat giderek yapabilmeniz mümkündür. Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar https://www.diyarbakir153.com/ linkine tıklayarak belediyenin web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak açıklama bölümüne ramazan kolisinden faydalanmak istediğini belirtmelidir.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak ya da belediyeye ait olan veya Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait 0412 226 22 98 telefon numaralarını arayarak ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Para Yardımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile Diyarbakır il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara 400 TL para yardımı yapmaya başlamıştır. Diyarbakır Derman kart aracılığı ile verilen para yardımı sosyal yardım kartı olan kişilerin hesabına otomatik olarak yatırıldı.

Yılın belli dönemlerinde sosyal yardım ve para yardımı alan kişilere verilen para yardımı almak için sosyal yardım kartınızın bulunması gereklidir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Para Yardımı Sorgulama

Ramazan ayının gelmesi ile bir çok belediyede olduğu gibi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi belediyeden düzenli olan sosyal yardım alan kişilere verilen dermankart sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı parası hesaba yatırıldığında size SMS ile bilgilendirme mesajı gelecektir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvuru formu; kişisel bilgilerin, iletişim bilgilerinin, gelir bilgilerinin yer aldığı başvuran vatandaşlar hakkında bilgi sahibi olmak için doldurulan bir belgedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan bilgiler ilgili ekipler tarafından değerlendirilecektir. Bu nedenle doğru bilgilerin girilmesi çok önemlidir. Eğer yanlış bilgi girerseniz tespit edilmesi durumunda ihtiyaç sahibi olsanız dahi ramazan kolisi yardımından faydalanmanız mümkün değildir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvuru sonucu sorgulama; farklı kanallardan yapılabilmektedir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar eğer imkanı var ise belediye binasına bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebilmektedir.

Belediyenin web sitesinden https://www.diyarbakir153.com/ linkine tıkladıktan sonra “Başvuru Takip” seçilmelidir. Daha sonra ise başvuru formunda yazılan cep telefonu numarasını girerek başvuru sonucunuzu sorgulamanız mümkündür.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak da başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Eğer başvuru sonucunuz olumlu ise, belediye ekipleri tarafından ramazan kolisi başvuru formunda verilen adrese teslim edilecektir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi kimlere verilir;  sorusunun cevabı başvuru yapacak vatandaşlar tarafında merak edilmektedir.

Belediye tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisinden faydalanmak için en önemli şart Diyarbakır ilinde ikamet etmesidir. Daha sonra ise engelli, yaşlı,  eşinden ayrılmış, şehit eşi olanlar, ekonomik olarak zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan kolisinden faydalanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.