Erdoğan Talimatı Verdi Bayram Harçlıkları 81 İlde Hesaplara Yatmaya Başladı

Erdoğan Talimatı Verdi Bayram Harçlıkları 81 İlde Hesaplara Yatmaya Başladı
10.06.2024 19:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, bayram harçlıklarının ödenmesi için harekete geçildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bayram öncesi vatandaşları sevindiren bir açıklama yaptı. Bu kapsamda, 81 ilde yaşayan vatandaşların hesaplarına bayram harçlıkları yatırılmaya başlandı. Bakanlık, bu mutlu haberi sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Bu uygulama ile vatandaşlar, bayram öncesinde maddi sıkıntı yaşamadan sevdiklerine hediye alabilecekler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu duyarlı ve hızlı yaklaşımı, vatandaşlar arasında büyük memnuniyet yarattı. Bu sayede, vatandaşlar bayrama daha huzurlu ve mutlu bir şekilde girebilecekler.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı öğrenin. Bakanlık tarafından yapılan paylaşım hakkında detaylı bilgi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir paylaşımla vatandaşların dikkatini çeken bakanlık, sosyal hizmetler alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor.

Bakanlık, toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik desteklerini arttırarak, sosyal devlet ilkesini en iyi şekilde uygulamaya çalışıyor. Yapılan açıklamalar ve projelerle halkın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bakanlık, sosyal yardımların etkin ve adaletli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor.

Bakanlık tarafından yapılan son açıklamada, yeni sosyal destek projelerinin hayata geçirileceği ve vatandaşlara daha fazla imkan sunulacağı belirtiliyor. Bu projeler doğrultusunda, toplumun tüm kesimlerine eşit ve adaletli bir şekilde hizmet sunulması planlanıyor.

Bakanlık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerinin karşılanması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına toplam 847,6 milyon TL ek kaynak aktardık.”

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde de benzer bir adım atılmıştı ve bayram harçlığı yardımı yapılmıştı.

ödemeler hesaplara yatmaya başladı

Bakanlık Paylaşım Yaptı

Erdoğan Talimatı Verdi Bayram Harçlıkları 81 İlde Hesaplara Yatmaya Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bayram harçlıkları 81 ildeki ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatmaya başladı. Bu paylaşım, milyonlarca vatandaşın bayram öncesinde yüzünü güldürecek nitelikte oldu.

Bakanlık, sosyal yardım ve destek programları kapsamında çalışmalarına aralıksız devam ederek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmayı sürdürüyor. Bu paylaşımın ardından birçok aile, maddi sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletme fırsatı buldu.

Kimlere Verilecek

Sosyal yardım kapsamıdna verilen bayram harçlığı yardımı  81 ildeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek başvurusunu yapan ve başvurusu onaylanan kişilere verilecektir.

Başvuru Nasıl Yapılacak

Yapılan resmi açıklamada bayram harçlığı kapsamında verilen bayram harçlığı yardımı goda ek ödemesi kapsamında verilmektedir. Başvurular e-devlet üzerinden yada  SYDV’lere giderek başvurusosyal yardım başvurusu yaparak alabilrisiniz.

Kurban Bayramı ödemesinden yararlanmak isteyen aileler e-Devlet dışında SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığı ile de başvuru yapması mümkün.İkametgahın bağlı bulunduğu en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bayram Harçlığı Verilecek Mi

her bayram verilen bayram harçlığı bu yılda kurban bayramı harçlığı kapsamında ek gıda yardımı olarak verilmiştir. Bu yardım sadcee bayrama özel olarak verilen ek ödemedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.