DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
34°C
İstanbul
34°C
Açık
Pazartesi Hafif Yağmurlu
31°C
Salı Parçalı Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
31°C
Perşembe Yağmurlu
29°C

İBB Halk Süt Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu

İBB Halk Süt Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu
29.03.2024 15:22 | Son Güncellenme: 29.03.2024 20:22

İBB Halk Süt Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu 2024; İstanbul sınırları içerisinde yaşayan tüm ihtiyaç sahibi ailelere ve bu ailelerin çocuklarına ulaştırılan süt yardımı İstanbul Büyükşehir Beleidyesi hem çocukların sağlıklı büyümesini hemde süt içme alışkanlığını kazandırrmaktadır.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama hakkında merak ettiğiniz sorulara ve İBB Halk Süt Kimlere Verilir? İBB Halk Süt Alma Şartları Nelerdir? konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart Sosyal Destek Kartı, Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği, Halk Ekmek, Askıda Fatura, Anne Bebek Destek Paketi, Tablet Desteği, Eğitim Desteği ve Yenidoğan Destek Paketi gibi sosyal destek hizmeti sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? başvuruları ile Halk Süt desteği ile de çocuklara süt içme alışkanlığını kazandırmayı ve dengeli beslenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını kapsayan İBB Halk Süt Yardımı ayni ve nakdi yardım alan 3 ila 6 yaş aralığındaki çocuklara verilmektedir. Süte ulaşamayan çocuklara ücretsiz olarak süt dağıtan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ebeveynleri yeterli gelire sahip olmayan çocuklara ailelerinin başvuruları ile ulaşmaktadır.

İBB Halk Süt Yardımı

İstanbul Halk Süt Yardımı ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına süt içme alışkanlığının kazandırılması, kemik, diş ve beyin gelişiminin desteklenmesi amacı ile verilen ücretsiz süt desteğidir. İBB sosyal yardım projeleri içerisinde yer alan İBB Halk Süt yardımı ihtiyacı olan çocuklara günde 1 bardak süte tekabül edebilecek oranda ayda 8 litreye yakın süt dağıtılması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

İBB Halk Süt Başvurusu Yap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım programlarına başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin taleplerini ve başvurularını elektronik ortamda, bizzat müracaat ve çağrı merkezi aracılığı ile toplamaktadır.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? ve İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu için Alo 153 çağrı merkezi üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Elektronik ortamda başvuru yapabilmek için belediyenin web adresi içerisindeki sosyal yardım başvuru formu, İBB Halk Süt Başvuru formu ya da İBB Beyaz Masa Portalı üzerinden sosyal yardım başvurusu oluşturulabilmektedir.

Bizzat müracaat ile Halk Süt Başvurusu yapabilmek için de Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmak yeterlidir.

İBB Beyaz Masa Portalı Halk Süt Başvurusu için tıklayınız. https://cozummerkezi.ibb.istanbul/application/cozummerkezi

İBB Halk Süt Yardım Başvurusu için tıklayınız. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

İBB Süt Yardımı Başvurusu Online

Ebeveynleri yeterli gelire sahip olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilen ücretsiz İBB Halk Süt Yardımı başvuruları ve talepleri bizzat Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ya da Alo 153 Beyaz Masa çağrı merkezleri aracılığı ile yapılabildiği gibi elektronik ortamda online olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

T.C. kimlik numarası, isim ve soyisim gibi kişisel ebeveyn bilgilerinin talep edildiği online başvuru formunda çocuk sayısı ve çocuk yaşı gibi istenen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir.

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Ekranı için linke tıklayınız. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

İBB Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? konu başlığında en çok merak edilen husus kimlere verildiğidir. İBB Hak Süt Yardımı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ihtiyaçlığı tespit edilen ailelerin çocuklarına verilmektedir. Düzenli sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını kapsayan Halk Süt Desteği 3 ila 6 yaş arasında çocuğu bulunan ailelere her çocuk için her ay 8 litre olacak şekilde verilmektedir.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Halk Süt almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Ekonomik Destek Programlarına başvuru yapılması gerekmektedir. İBB Halk Süt Yardımı işlemleri ise İBB Beyaz Masa Portal, Alo 153 Beyaz Masa Çağrı Merkezi ve elektronik form toplama aracılığı ile gerçekleştirilmektedir..

Gerekli değerlendirmelerin ve hanedeki sosyal incelemelerin yapılmasının ardından evrak teslim süreci ile birlikte hakkında sosyal destek kararı alınan aileler ve ailelerin çocuklarına her ay her çocuk için 8 litre süt ulaştırılmaktadır.

İBB Süt Yardımı Başvuru Sorgulama

İBB Hak Süt Yardımı Başvuru Sorgulama işlemleri başvuru yapılan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat başvuru yapılarak yapılabilmektedir. Ayrıca Alo 153 Çağrı Merkezi üzerinden de başvuru süreci, değerlendirme sonucu ve halk süt yardım talebine ilişkin tüm detaylar hakkında bilgi alınabilmektedir.

İBB Halk Süt Yardımı Sorgulama online olarak elektronik ortamda da gerçekleştirilebilmektedir. Sosyal ve Ekonomik Destek Programı İBB Halk Süt Başvuru Sonucu Sorgulama işlemi için linke tıklayınız. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama

E-Devlet İBB Halk Süt Sorgulama işlemi şu anlık e-Devlet kapısı üzerinden ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına açılmamıştır..

Süt Yardımı Sorgulama İBB Nasıl Yapılır?

İBB Halk Süt Yardımı Sorgulama işlemini online olarak gerçekleştirmek isteyen kişiler elektronik sorgulama ekranı içerisinde talep edilen T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim ve soyisim bilgilerini girerek “Sorgula” butonuna tıklamaları gerekmektedir.

Alo 153 Çağrı Merkezi ve İBB Portal üzerinden yapılacak sorgulamalarda başvuru işlemi tamamlandığında verilen “Başvuru Numarası” ve sayfa sonunda yer alan “Güvenlik Numarası” bilgilerinin doğru ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir.

Sorgulama işleminde talep edilen bilgilerin söylenmesi ve sorgulama ekranına girilmesi sonrasında İBB Halk Süt Başvuru Sonucu hakkında tüm detaylı bilgilere erişmek mümkündür.

İBB Halk Süt Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvurularını toplarken ihtiyaç sahiplerini doğru tespit etmek ve uygun sosyal yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına ulaştırmak için bir takım şartları ve koşulları yerine getirmelerini istemektedir. Bu kapsamda İBB Halk Süt Alma Şartları şunlardır:

 • Yapılan sosyal incelemeler sonrasında başvuru yapan ailelerin herhangi bir nedenle sosyal ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyması
 • İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal destek alınması
 • Sosyal destek alan ailelerde 3 ila 6 yaş arasında çocuk bulunması
 • İstanbul sınırları içerisinde ikamet etmek

İBB Halk Süt Başvurusu için Gerekli Belgeler

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? ve İBB Halk Süt Başvurusu sonrasında beyan edilen bilgiler doğrultusunda ön değerlendirme sürecinin tamamlanması ile başvuru sahiplerinden bir takım bilgi ve belgeler talep edilmektedir. Başvuru sahiplerinin durumlarını gösteren ve İBB Halk Süt Başvurusu için istenen evraklar şunlardır:

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde olduğunu gösteren İkametgah Belgesi
 • Başvuru sahibi anne veya babaya ait T.C. kimlik kartı aslı ya da fotokopisi
 • 3 ila 6 yaş aralığında bulunan çocuklara ait T.C. kimlik kartı asla ya da fotokopisi
 • Kirada oturanlar için Kira Sözleşmesi
 • Gelir Belgesi

Tüm bu bilgi ve belgeler sosyal inceleme sonrasında durum beyanı için talep edilmekte olup; hane içerisindeki ihtiyaçlık nedenine göre değişiklik gösterebilmektedir.

İBB Süt Yardımı Telefon Numarası

İBB Halk Süt Yardımı dağıtımları, başvuru işlemleri ve başvuru sonuçları hakkında Alo 153 Çağrı Merkezi üzerinden detaylı bilgi almak mümkündür. Ayrıca süt desteği geldiğinde evde bulunmayan ebeveynler Halk Süt Depoları ve iletişim numaralarına da Alo 153 Beyaz Masa çağrı merkezinden ulaşabilirler.

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Formu Doldur

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? ve İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Ekranı içerisinde başvuru yapacak ebeveyne ait kişisel bilgiler talep edilmektedir. T.C. kimlik numarası, ad, soyad ve doğum tarihi gibi bilgilerin tamamlanmasının ardından ücretsiz halk süt yardımı desteğinden yararlanacak çocuklara ilişkin bilgiler form içerisinde istenmektedir.

Başvuru formu içerisinde talep edilen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesinin ardından başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır. Halk süt desteği için ayrı bir başvuru talebi oluşturulmasına gerek yoktur. Kişi adına oluşturulan sosyal destek talepleri genel bir talep olarak değerlendirilmekte olup; hane ve çocuklar için uygun destek programları düzenlenmektedir.

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru ekranı için linke tıklayınız. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

İBB Halk Süt Yardımı Gelmedi

İBB Halk Süt dağıtımları ihtiyaç sahibi ailelerine düzenli ve periyodik takvimler halinde yapılmaktadır. Aileler ve ebeveynler dağıtımdan en az bir gün önce ya da aynı gün sütlerin teslim edilmesi için bilgilendirilmektedir. İkamet edilen bölgeye yapılan süt dağıtımlarının yapılmaması, ücretsiz sütlerin gelmemesi ya da hangi tarihlerde ve saatlerde sütün yapıldığı hakkında detaylı bilgi almak için Alo 153 çağrı merkezi üzerinden bilgi almak mümkündür.

İBB Halk Süt Her Ay Mı Veriliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı 3 ila 6 yaş arasındaki hane içerisindeki her çocuk için her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Her ay her bir çocuk için haftada 2 litre olmak koşulu ile aylık 8 litre olacak şekilde ihtiyaç sahibi ailelerin hanelerine teslim edilmektedir.

İBB Halk Süt Kaç Tane Veriliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Ekonomik Destek Programı kapsamında 3 ila 6 yaş aralığında çocukları bulunan haneler için çocuk başına aylık 8 litre süt desteği vermektedir. Bir aile içerisinde en fazla 3 çocuk baz alınarak yapılan süt dağıtımlarında 2 çocuk olanlar için 12 litre, 3 çocuk için ise 16 litre süt dağıtımı yapılmaktadır.

İBB Süt  Yardımı Yaş Sınırı

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı içerisinde verilen ücretsiz süt yardımı 3 ila 6 yaş aralığında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını kapsamaktadır. 6 yaşını doldurmuş çocuklara verilen süt desteği ise düzenli ve periyodik kontroller sonrasında tespit edilerek, kesilmektedir.

Halk Süt Ne Zaman Gelir?

2019 yılından bu yana İBB sınırları içerisinde kalan ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılan Halk Süt Desteği, İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? prosedürlerine uyarak süt almaya hak kazanan ailelere her hafta belirli tarihlerde ve belirli günlerde ulaştırılmaktadır. Genellikle hafta başı yapılan süt dağıtımlarında hanede bulunmayan aileler sütlerini Halk Süt Depolarından temin edebilmektedirler.

İBB Süt Yardımları Neden Kesildi?

İBB Halk Süt Desteği İstanbul sınırları içerisinde ihtiyaç sahibi olan ailelerin 3 ila 6 yaş aralığında bulunan çocukları yararlanmaktadır. Bu kapsamda İBB Süt Yardımı Kesilme Nedenleri şunlar olabilir:

 • Düzenli ve periyodik yapılan sosyal incelemelerde ailenin ihtiyaçlık durumunun ortadan kalkması
 • Halk Süt Desteği alan çocuğun ya da çocukların 6 yaşını doldurmuş olması
 • İkametgah değişiklikleri ve bilgi güncellemesinin yapılması

İkamet değişikliği sonrasında yine İBB sınırları içerisinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin güncel ikametgah belgelerini Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne beyan etmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.