Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri
03.06.2022 12:20

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri 2022; Ziraat Bankası devlet bankası olduğu için birçok müşterisi bulunmaktadır.  Öğrenciden emekliye her kesimden insan ziraat bankası kullanmaktadır. Bu nedenle en çok tercih edilen bankalar arasındadır. Kredi kartı kullanımında da en çok tercih edilen bankaların başındadır.

Aşağıdaki yazımızda ziraat banka kartı şifre alma işlemleri ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Ziraat Banka Kartı Şifre Alma Yöntemleri

Eğer ilk defa Ziraat Bankası banka kartı kullanacak olan kişiler kartını teslim aldıktan sonra Ziraat Bankası ATM’lerinden, internet şubelerinden, SMS gönderimi yapılarak veya 0850 220 000 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak yeni şifre oluşturabilmektedir.

Ziraat Kart Şifresi SMS İle Nasıl Alınır?

En kolay yöntemlerden biri de SMS ile banka kartı şifresi almaktır.   Ziraat Bankası müşterileri SMS ile şifre alma işleminin nasıl yapıldığımı merak etmektedir. SMS ile şifre almak isteyen kişiler SIFRE yazıp boşluk bırakarak, “kartın son 6 hanesi, anne kızlık soyadının son iki harfi veya doğum yerinizi, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerini yazarak 4757’e SMS göndererek şifre alabilmektedir. SMS gönderimi yapılırken Türkçe karakter kullanılmamalıdır.

Aşağıda SMS ile şifre alma işleminin nasıl yapılacağı örnekle gösterilmektedir.

  • “SİFRE 123548 IGDIR 325” şeklinde gönderilmelidir.

Ziraat Bankası ATM’den Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası ATMler’inden  kredi kartı veya bank kartı şifre alma işlemi yapılmaktadır. ATM’den şifre almak isteyen kişiler en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gitmelidir.

ATM’den şifre oluşturma işlemleri aşağıda yer almaktadır.

Kartınızı takarak ATM’ye takmalısınız. Daha sonra “Şifre İşlemleri” seçeneğine tıklayarak 4 haneli şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak Şifre Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartı şifrenizi müşteri hizmetlerini arayarak da oluşturabilirsiniz. Şifre oluşturmak için 0850 220 00 00 numarayı aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcileri tarafından sizden bir takım kişisel bilgiler istenecektir. Bu bilgiler tamamen güvenlik amaçlı talep edilmektedir. Bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra şifre oluşturulacaktır.

Eğer iletişim bilgiler vb. bilgilerde değişiklik yaptıysanız bunları Ziraat Bankası şubelerine bizzat giderek güncellemeniz gerekmektedir. Güncel olmayan bilgiler bulunuyorsa maalesef yeni bir şifre almanız mümkün olmayacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Kart Şifresi Oluşturma

En kolay şifre oluşturma yöntemlerinden biri de internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan şifre alma işlemidir. Ziraat mobilden şifre alma işlemi yapmak için Play Store veya Apple Stor’dan uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Ardından internet bankacılığı ile şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Aşağıda internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan nasıl şifre alınacağı bilgisi adımları ile yer almaktadır.

  • Sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra menüde yer alan “Kartlarım” seçeneğine tıklayın.
  • Ardından BankKart ve Kart Ayarları seçeneğinden Şifre Belirleme adımlarını takip ederek yeni kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ya da mevcut şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

Ziraat Genç Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Devlet tarafından üniversite öğrencilerine kredi ve burs imkanı sağlanmaktadır. Verilen burslar Geç Kart hesabına yatırılmaktadır. İlk defa Genç Kart alan öğrenciler Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden, SMS ile, 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ve mobil bankacılık sisteminden kart şifresi alabilmektedir.

Ziraat Bankası Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

Kullandığımız uygulamalardan, banka kartlarına kadar bütün her şeye şifre verilmektedir. İnsanlar bu şifre karmaşası nedeniyle şifreleri birbirine karıştırmaktadır. Banka kartı şifresinin unutulması da insanların karşılaştığı en büyük problemlerin başında gelmektedir.

Bu nedenle birçok kişi şifresini unutmaktadır. Ziraat Bankası banka kartı şifresini unutan müşteriler internet şubelerinden veya 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçerek yeni şifre oluşturabilmektedir.

Ziraat Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankkart veya kredi kartı şifresini unutan kişiler farklı yöntemler kullanarak şifre yenileyebilmektedir.

Şifre belirleyebilmek için ilk olarak 0850 258 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası mobil uygulamasından veya internet bankacılığından Kartlarım” -> “BankKart” -> “Kart Ayarları” -> “Şifre Belirleme” adımlarını takip ederek şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

Son olarak en yakın Ziraat Bankası şubesine bizzat giderek gişe görevlisine şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni şifre almak istediğinizi belirtmelisiniz. Görevli tarafından şifre alma işlemi ile ilgili yönlendirme yapılacaktır.

Ziraat Kart Şifremi Yanlış Girdim Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartı şifresiniz 3 defa yanlış girdiğinizde bloke olmaktadır. Bloke olmasının nedeni güvenlik içindir. Kart şifresini 3 defa yanlış giren kişiler kartı ile hiçbir işlem yapamamaktadır. Kart blokesini kaldırmak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerini arayan kişilere teyit etmek için bazı sorular sorulacaktır. Bu soruları doğru cevaplamanız durumunda kart blokeniz kaldırılacaktır. Kartınız kullanıma açılacaktır.

Ziraat Banka Kartı Şifresi Nerede Yazar?

Ziraat Bankası şifreleri herhangi bir yerde yazmamaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi kartı veya banka kartı aldığınızda en yakın ATM’ye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Güvenlik için banka kartı veya kredi kartı şifrelerinizi herhangi bir yere yazmamanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Kart Şifresi Nasıl Yenilenir?

İnsanlar zaman zaman güvenlik açısından şifresini değiştirmelidir. Şifresini değiştirmek isteyen vatandaşlar tarafından değiştirme işleminin nasıl yapılacağı merak edilmektedir. Şifre değiştirme işlemi yapmak isteyen kişiler müşteri hizmetlerini arayarak, internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan şifre değiştirebilmektedir.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Belirlenmelidir?

Ziraat Bankası veya diğer bankaların kart şifresi oluştururken doğum tarihi, özel günler, birbirini tekrar etmeyen dayılar verilmelidir. 4 haneden oluşan şifreyi belirlerken bunlara dikkat edilmesi önemlidir. Önemli olmasının nedeni kartınız çalındığında kolay tahmin edilmemesi gibi durumlarda önemlidir. Ziraat Bankası şifre oluştururken bunlara dikkat etmektedir. Belirtilen kurallara uymayan şifre oluşturulduğunda banka tarafından kabul edilmeyecektir.

Ziraat Bankası Yeni Kart Gelince Şifre Değişir Mi?

Banka kartı veya kredi kartının kullanım süresi bulunmaktadır.  Kullanım süresi dolan kişilere banka tarafından yeni kart gönderilmektedir. Banka yeni gönderilen kart için geçici bir şifre belirlenmektedir. Banka tarafından verilen şifreyi müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından, Ziraat Bankası şubelerinden ve Ziraat Bankası ATM’lerinden belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.