Aile Bakanlığı 10 İlde Memur ve Personel Alımı Yapacak

Aile Bakanlığı 10 İlde Memur ve Personel Alımı Yapacak
05.06.2024 13:11

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına KPSS’siz ve KPSS’li memur ve işçi alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara baktığımızda 10 farklı ilde personel alımı yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanlarının başvuru detaylarına yer verdik. İşte alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgisi.

Alım Yapılacak Kadro Dağılımı

 • Büro Görevlisi,
 • Temizlik Görevlisi,
 • Yaşlı ve Engelli Bakımı,
 • Eğitici,
 • Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi,

Perosnel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

Aile Bakanlığı 10’ilde Memur ve Personel Alımı ilanına başvurular İŞKUR Üzerinden yapılacak. Kurum dışı atama olarak alım yapılacak il ve ilçe bilgilerine İŞKUR üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aile Bakanlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına işçi ve personel alım ilanlarına başvuru yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

Linki koypaladıktan sonra tarayıcıdan açtıktan sonra karşınıza çıkan ilanlar içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ilanlarını inceleyip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları

 • Türk Vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
Yorumlar

 1. Emine Babacan dedi ki:

  35 yaşındayım nolur olsun.

 2. Şenay gökdemir dedi ki:

  Lise mezunuyum sosyal hizmetlerde calismak istijoıstiyorum gum

 3. Emine Ercan dedi ki:

  Büro ofis elemanı temizlik görevlisi olarak çalışmak için başvuruyorum işsizim kiracı yim 7 kişilik bir ailem var

 4. Yasemin çelik dedi ki:

  Ne is olsa yaparim