Asgari Ücrete Ara Zam Var Mı? SGK Uzmanı İsim Net Konuştu

Asgari Ücrete Ara Zam Var Mı? SGK Uzmanı İsim Net Konuştu
11.05.2024 20:10

Şu anda kesin bir bilgi olmamakla birlikte, SGK Başuzmanı İsa Karakaş’ın aktardığı bilgilere göre, hükümetin asgari ücrete seyyanen zam planı olduğu belirtiliyor. Ancak bu zam miktarı hakkında net bir bilgi verilmemiş. Karakaş’a göre, en az yüzde 25 oranında bir güncelleme yapılması gerekiyor. Bu güncelleme sadece asgari ücret alan kişileri değil, aynı zamanda asgari ücretin hemen üstünde maaş alan milyonlarca kişiyi de etkileyecek gibi görünüyor.

Şu anki durumda, asgari ücret alanların Temmuz ayında enflasyon oranında zam alması talepleri bulunuyor. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan çok fazla haber yapıldığı ve bu konu hakkında çok sorulduğu için resmi olarak açıklama yaptı.

Asgari Ücrete Temmuz Ayında Ara Zam Gelecek mi?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücrete zam gelecek mi sorusu bir çok kişinin araştırdığı konuların başında gelmketedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Asgari ücret hakkında yaptığı açıklamada bu konu hakkında net bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Öyle bir konu gündemimizde yok. Başta nasıl bir karar aldıysak şu an süreç bu şekilde devam edecek. Temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak.” dedi.

Resmi Açıklama:

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacağını açıkladı.
  • Gerekçe: Temmuz ayında enflasyondan ve sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan öncelikli olarak emekliler ile ilgili çalışa yapılacağı ve şu an için Asgari ücretin sabit kalacağını söyedi.

Vedat Işıkhan, “Asgari ücrette bir ara zam beklentisi olmalı mı?” sorusu üzerine, “Hayır, öyle bir konu gündemimizde yok. Başta nasıl bir karar aldıysak şu an süreç bu şekilde devam edecek. Temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Asgari Ücrete Ara Zam Var Mı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada asgari ücret ile alakalı zam çalışmalarının bulunmadığını şu ana için kimsenin bekleti içerisine girmemesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.