Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
02.05.2024 13:21 | Son Güncellenme: 02.05.2024 23:15

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Sakarya Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışını benimsemiştir. Belediye Sakarya ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmamıştır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunan Sakarya Belediyesi’nin amacı zor durumda olan vatandaşlara kısa sürede yardım edebilmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Sakarya Belediyesi’nden sosyal yardım kartı başvurusunun nasıl yapılacağı, sosyal yardım kartından kimlerin faydalanabileceği, yardım kartı başvurusunun nasıl sorgulanacağı gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Sakarya Belediyesi yardım anlayışına yeni bir boyut kazandırmıştır. Belediye tarafından ihtiyaç durumu tespit edilen ve yaşamını sürdürmek güçlük çeken vatandaşların bütçesine katkı sağlamak için verilen karttır. Sosyal yardım kartına belediye tarafından belirli bir bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Yüklenen bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar anlaşmalı marketlerden istedikleri gibi alışverişlerini yapabilecektir.

Sosyal yardım kartı ile doğalgaz, elektrik su gibi fatura ödemeler yapılabilmektedir

Sakarya Belediyesi tarafından yapılan yardımlar belirli bir gizlilik çerçevesi içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar alkol, tütün gibi sağlığa zararlı ürünlerin alışverişini yapamamaktadır. Eğer böyle bir durum tepsi edilirse yardım kartınızı iptal edilecektir.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Sakarya Belediyesi sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Sakarya ili sınırlarında ikamet etmesi ve müdürlük tarafından mağduriyetinin tepsi edilmesi gerekmektedir.

Gazi ve engelli olan bireyler veya bu bireylerin akrabaları sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Ek geliri olmayan, geliri asgari ücretin üçte birinden az olan ve afetzedeler sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Eşinden ayrılan ve geçim sıkıntısı yaşayan kadınlar, bakıma muhtaç olan yaşlılar da yardım kartı alabilmektedir.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım karı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı kanallar ile yardım kartı başvurusu yapabilmektedir. Yardım başvurusunda bulunmanın ilk yöntemi belediye binasına bizzat gitmektir.

Eğer belediye binasına gitme imkanınız yoksa veya gitmek istemezseniz ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden de sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isterseniz https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/bizeyazin linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda sosyal yardım kartından faydalanmak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Sakarya Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlardan ihtiyaç durumunu değerlendirebilmek için bazı belgeler talep etmektedir. Belediye tarafından gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
  • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulu raporu
  • Başvuru formu
  • İkametgah belgesi
  • Hanede yaşayan kişilerin ve başvuru yapan vatandaşın kimlik fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Sakarya Belediyesi sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaç durumunun analiz edilebilmesi için bazı sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda yer alan sorular; iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı, haneye giren aylık gelir tutarıdır. Başvuru formunda yer alan soruların eksiksiz doldurulması ve doğru cevaplanması gerekmektedir.. Belediye ekipleri tarafından yazdığınız her bilgini doğruluğu araştırılmaktadır.

https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/bizeyazin linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilirsiniz.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru sorgulaması farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Bu yöntemlerden ilki, belediye ile iletişime geçerek veya belediye binasını ziyaret ederek bilgi sahibi olabilecektir.

Eğer başvurunuzu belediyenin web sitesinden yaptıysanız https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/basvuruizleme linkine tıklayarak “Referans no ve parola” bilgisi yazarak öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sisteminden yapılan başvuruların sorgulaması da aynı sistemden yapılabilmektedir. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra başvur detaylarınız ile ilgili sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Sakarya Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların bilgi edinebilmek için belediye ile iletişim kurması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar 444 40 54 ya da0264 289 30 00 numaralarını arayarak bilgi edinebilmektedir.

Bütün talep ve şikayetlerinizi iletebileceğiniz Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası ALO 153 hattını arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Sakarya Belediyesi sosyal kart limitini hanede yaşayan kişi sayısına göre ve başvuru yapan vatandaşın ihtiyaç durumuna göre belirlemektedir.

Belediye kendi bütçesinden ve hayırsever vatandaşlardan aldığı para ile yardım etmektedir. Bu nedenle yıl içerisinde kart bakiyenizde değişiklik olacaktır.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Sosyal yardım kartı bakiyesini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıklarında kasa görevlisinden fişini isteyerek bakiye sorgulaması yapabilecektir.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Sakarya Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği sosyal yardım kartı POS cihazının olduğu A101, BİM,ŞOK, Migros gibi marketlerde geçerlidir.

Sosyal yardım kartı ile istediğiniz kırtasiye, gıda ürünlerinden istediğiniz ürünleri alabilir, alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Sakarya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar

Zor durumda olan vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı bakiyesinin ne zaman yükleneceğine ilişkin net bir bilgi bulunmamaktadır. Dilerseniz belediye ile iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.