Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
02.05.2024 10:36 | Son Güncellenme: 02.05.2024 23:14

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2024; Ege Bölgesi’nin lezzet şehri, Afyonkarahisar Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlardan desteğini esirgememektedir Afyonkarahisar Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok sosyal yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar gıda, erzak, yakacak, fatura ve sosyal yardım kartıdır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım kartının verilme amacı yardımların daha kolay ve kısa sürede ulaştırmaktır. Bu kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşam standartları daha iyi olacaktır.

Aşağıdaki yazımızda Afyonkarahisar Belediyesi’nden sosyal yardım kartının nasıl alınabileceği, yardım kartı başvurusunun nasıl sorgulanacağı, kartın hangi marketlerde geçerli olduğu gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ihtiyacı olduğu düşünülen vatandaşlara verilen karttır. Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi insanlar yüklenen bakiye kadar alışveriş yapabilecektir. Fakat sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların bu durumu ikamet ettiği bölgenin muhtarlığından alarak belgelemesi gerekmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal yardım kartı Afyon ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması ve bunu belgelemesi gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olduğunu belgelemek isteyen vatandaşlar muhtardan muhtaçlık belgesi alarak bunu kanıtlayabilir.

Gazi, şehit aileleri, afetzedeler, eşinden ayrılan geçim sıkıntısı yaşayan kadınlar, engelli bireyler, bakıma muhtaç olan kişiler sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Son yapılan değişiklik ile sosyal yardım başvuruları web sitesinden de yapılmaktadır. Web sitesinden yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlardan ihtiyaç durumunu değerlendirebilmek için bazı belgeler talep etmektedir. Belediye tarafından gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
  • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulu raporu
  • Afetzede ise bunu belgesi
  • Başvuru formu
  • Hane içinde ceza evinde olan biri varsa bunun belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • İkametgah belgesi
  • Hanede yaşayan kişilerin ve başvuru yapan vatandaşın kimlik fotokopisi
  • Çalışamayacak durumda olanların sağlık raporu
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Afyonkarahisar Belediyesi’nin verdiği diğer yardımlardan ve sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir.

Başvuru formunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve ailesine yönelik sorular bulunmaktadır. Bu sorular hanede yaşayan kişi sayısı, haneye giren aylık gelir tutarı ve iletişim bilgileri gibi sorulardır.

Başvuru formunda yer alan sorulara doğur ve eksiksiz yanıt vermeniz önemlidir. Eğer başvuru formunda eksik bilgi verdiyseniz başvurularınız değerlendirilmeyecektir. Doğru olmayan bir beyanda bulunduysanız başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Belediye tarafından başvuru formunda yazılan her bilgini doğruluğu kontrol edilmektedir. Bu nedenle bu formu doldururken dikkatli olmalısınız.

https://www.afyon.bel.tr/dokumandetay/123/573/sosyal-yardim-basvurusu.aspx linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlara belediye ile iletişime geçerek veya belediye binasını ziyaret ederek bilgi sahibi olabilecektir.

Afyonkarahisar Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle sorgulama yapmadan önce belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu ve başvuru sorgulama ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen veya başvuru için gerekli evrakların neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar 0272 213 19 83 iletişim numarasını arayarak belediye ile iletişime geçebilir.

0533 911 52 52 numaralı WhatsApp destek hattına mesaj göndererek belediye ekipleriyle iletişime geçebilir, sosyal yardım kartı başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Afyonkarahisar Belediyesi’nin zor durumda olan vatandaşlara verdiği sosyal yardım kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre ve ihtiyaç durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunuz olumlu sonuçlandıysa belediye ile iletişime geçerek yüklenecek olan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Belediyeden sosyal yardım kartı alan vatandaşlar alışveriş yaptıklarında kasa görevlisinden fişini isteyerek kartında kalan limiti görebilmektedir.

Ayrıca bakiyenizi belediyenin WhatsApp destek hattına yazarak öğrenebilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Afyonkarahisar Belediyesi’nin zor durumdaki vatandaşlara verdiği sosyal yardım kartı belediye tarafından belirlenen marketlerde geçerlidir.

Geçerli marketlerden ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda, kırtasiye ve giysi alışverişi yapabilecektir.

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar

Zor durumda olan vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı bakiyesinin ne zaman yükleneceğine ilişkin net bir bilgi bulunmamaktadır.

Yardım kartından faydalanan vatandaşlar belediye ile iletişime geçerek ödemelerin nazıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.