Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu
09.05.2024 12:47 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:17

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu 2024; Şanlıurfa Belediyesi geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların maddi ve manevi desteklerini esirgememektedir. Belediye binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa sosyal destek kartı yardımı yapmaktadır. Sosyal destek kartı yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıdadan, temizlik ürünlerine kadar ihtiyaç duyduğu bütün ürünleri alabilmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Şanlıurfa Büyükşehir sosyal destek kartı başvurusu nasıl yapılır?, Sosyal destek kartından kimler faydalanabilir?, Sosyal destek kartı başvurusu sorgulama işlemi nasıl yapılır? Gibi merak edilen birçok sorunun cevabı yer almaktadır.

Şanlıurfa Sosyal Destek Kartı Nedir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından zor durumda olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için verilen destek kartıdır. Belediye sosyal destek kartına düzenli veya tek seferlik bakiye yüklemesi yapmaktadır. Yüklenen bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar geçerli marketlerden diledikleri alışveriş yapabilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı ile alkol, sigara gibi sağlığa zararlı ürünlerin alışverişi yapılamamaktadır. Böyle bir durum tespit edilirse ihtiyaç sahibi olsanız dahi sosyal destek kartından faydalanabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Şanlıurfa Büyükşehir Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı Şanlıurfa ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Engelli, afetzede, gazi ve şehit yakınları sosyal destek kartından faydalanabilecektir. Gelir dururumu asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar da sosyal yardım kartı başvurusu yapabilecektir.

Eşinden ayrılan zor durumda olan kadınlar sosyal destek kartı başvurusu yapabilecektir.

Sosyal destek kartından kimlerin faydalanabileceği belediye tarafından yapılan incelemeler sonucunda belirlenmektedir. İncelemelerin yapılmasının amacı gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşların tespit edilmesi ve yardımların ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilmesidir.

Şanlıurfa Sosyal Destek Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı başvurusu farklı platformlardan yapılabilmektedir.

Sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi’ni ziyaret etmesi gerekmektedir.

Belediye binasını ziyaret etme imkanı olmayan vatandaşlar e-Devlet sisteminden de destek kartı başvurusu yapabilmektedir. E-Devlet sisteminden sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunda sosyal destek kartı başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Belediyenin web sitesinin de https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/2 linkine tıklayarak sosyal yardım kartı başvurusu yapılabilmektedir. Sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru formunda destek kartından faydalanmak istediğini belirtmesi gerekmektedir.

Son olarak belediyeye ait ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0414 318 51 00 numaralı hattı arayarak sosyal destek kartı başvurusu yapılabilmektedir. Arama yapmak istemeyen vatandaşla 0414 153 00 00 WhatsApp destek hattına yazarak başvuru talebini iletebilmektedir.

Şanlıurfa Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek yardımlara başvuru yapan vatandaşların doldurması gerekmektedir. Başvuru formunda bazı sorular bulunmaktadır. Bu soruların her birinim cevaplanması yardim kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Formda yalan beyanda bulunan vatandaşların tespit edilmesi durumunda yapan vatandaş hakkında yalan beyanda bulunmaktan dolayı yasal takip başlatılacaktır.

Şanlıurfa Sosyal Destek Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek kartı başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşların belediye binasına gitmesi gerekmektedir. Sorgulama işlemi telefon ile veya online olarak yapılabilmektedir.

e-Devlet sisteminden yapılan başvuruları sorgulamak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapması gerekmektedir.

Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmi web sitesinden de sorgulama işlemi yapabilmektedir. Web sitesinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/2 linkine tıkladıktan sonra destek kartı başvurusu ile ilgili bilgi sahibi olabilecektir.

Sorgulama işleminin yapılabilmesi için başvuru tarihinden itibaren en az 15 gün süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Belediye yardımları ile ilgili vatandaşların merak ettiği bütün soruların cevabını öğrenebilmesi için belediyeye ait ALO 153 hattını arayarak veya 0414 318 51 00 numaralı hattı arayarak merak ettikleri bütün soruların cevabını öğrenebilmektedir.

Belediye vatandaşlarına WhatsApp ile de iletişim kurma imkanı sağlamaktadır. Bunun için başvuru yapacak olan vatandaşların 0414 153 00 00 hattına yazması gerekmektedir.

BAKINIZ >>> Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limiti

Belediye tarafından verilen sosyal destek kartı limiti muhtaçlık durumuna ve kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına göre değişmektedir. Kart dağıtımı sırasında belediye ekipleri tarafından bakiye bilgilendirmesi yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

Bakiye sorgulaması online olarak yapılamamaktadır. Sorgulama yapabilmenin tek yolu vardır.

Sosyal destek kartı bakiyesi sorgulamak isteyen vatandaşlar alışveriş sonrasında verilen dişten kalan bakiyesini öğrenebilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Belediye tarafından zor durumda olan vatandaşlara verilen sosyal destek kartı kent merkezinde bulunan gıda bankası marketlerinde geçerlidir. Geçerli olan gıda bankası marketlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar diledikleri gibi alışveriş yapabilecektir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Ne Zaman Yatar?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı 2 ayda bir , 4 ayda bir veya 6 ayda bir yatırılmaktadır. Bakiye yükleme işlemi bazı zamanlarda değişiklik göstermektedir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar belediye ile iletişime geçmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.