Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama
12.10.2023 04:32 | Son Güncellenme: 13.10.2023 17:23

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama 2024; Elazığ Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara yardım eden sosyal belediye anlayışını kendine ilke edinen belediyelerdendir. Belediye kişi ayırt etmeksizin zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımlardan biri de sosyal yardım kartıdır. Belediye kişi ayırt etmeden yapılan değerlendirmeler sonucunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım kartı vermektedir.

Aşağıdaki yazımızdan Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı ile ilgili merak edilen bütün soruların cevabına erişebilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı zor durumda olan vatandaşlara verilen karttır. Belediye tarafından sosyal yardım kartına belirli aralıklarla para yüklemesi yapılmaktadır. Vatandaşlar yüklenen bakiye kadar geçerli marketlerden diledikleri ürünleri alabilmektedir. Sosyal yardım kartı ile alabilecekleri ürünler gıda, kıyafet ve temizlik ürünleri gibi ürünleri alabilmektedir.

Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara kısa sürede yardım yapılması amaçlanmaktadır.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Bakıma muhtaç kişiler, engeli olan bireyler, eşinden ayrılan zor durumda olan kadınlar, afetzedeler, gazi ve şehit yakınları yararlanabilmektedir.

Yukarıdaki belirtilen durumları taşımıyorsanız fakat ihtiyaç sahibiyseniz, durumunuzu belirterek başvuru yapabilirsiniz. Belediye tarafından durumu değerlendirildikten sonra yardım kartından faydalanmaya hak kazanabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı platformlardan başvuru yapabilmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Elazığ Belediyesi ve Elazığ Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek yardım kartına müraacat edebilmektedir. Fakat virüs nedeniyle yoğunluk olmaması için başvurular telefon ve online platformlardan da yapılabilmektedir.

Telefon ile sosyal yardım kartına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarım ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak veya 0543 23 23 153 WhatsApp iletişim hattına mesaj göndererek başvuru yapabilmektedir.

Belediyenin resmi web sitesinden de başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.elazig.bel.tr/webportal/index.php linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra yardım başvurusu için doldurulması gereken başvuru formu gelecektir. Başvuru formunda sosyal yardım kartından faydalanmak istediğinizi mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Yapılan başvurular incelendikten sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

e-Devlet sisteminden de başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra yardım kartı başvurusu yapmak istediğinizi formda belirtmeniz gerekmektedir.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Elazığ Belediyesi tarafından verilecek olan yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir. Başvuru formunda başvuru yapan kişinin iletişim bilgileri, adresi bilgileri, maddi durumu ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi sorular bulunmaktadır.

Bu soruların hepsinin eksiksiz ve doğru cevaplanması önemlidir. Formda yazılan bütün bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından incelenecektir.  İnceleme yapıldıktan sonra yardım kartından faydalanacak olan vatandaşlar belirlenecektir. Eğer formda eksik veya yalan beyanda bulunulursa başvuru yapan kişi hakkında yasal süreç başlatılacaktır.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sorgulamasının nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek yapabilmektedir. Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar farklı yöntem ile sorgulama da yapabilmektedir. Belediyenin iletişim numaralarını arayarak sosyal yardım kartı başvuru sorgulaması yapılabilmektedir.

e-Devlet sisteminden de sorgulama yapılabilmektedir. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklanması gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra sisteme giriş yapmalısınız.

Belediyenin web sitesinden sosyal yardım kartı başvurusu sorgulanabilmektedir. Yardım kartı sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.elazig.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=47 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve başvuru numarasını girerek başvuru takibi ve sorgulaması yapabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Telefon Numarası

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı ve diğer yardımlara başvuru yapmak, başvuru detayları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar 0424 248 47 01 iletişim hattını arayarak yardım kartı ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedir. Belediyeye ulaşabilmek için diğer numaralar ise, ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak veya 0543 23 23 153 WhatsApp destek hattını arayarak belediye ile iletişime geçilebilmektedir.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Kart bakiyesi hanede yaşayan kişi sayısına göre ve başvuru yapan vatandaşın muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara bakiye ile ilgili bilgilendirme Elazığ Belediyesi tarafından yapılacaktır.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi’nin verdiği sosyal yardım kartından faydalanan vatandaşlar kart bakiyesinin nasıl sorgulanacağını merak etmektedir. Kart bakiyesi sorgulama maalesef online yapılamamaktadır. Bakiye sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıktan sonra kasa görevlisinden fişi isteyerek kalan bakiyeyi öğrenebilmektedir.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Elazığ Belediyesi’nin verdiği sosyal yardım kartı pos cihazı olan marketlerde geçerlidir. Hangi marketlerde geçerli olduğu ile ilgili bilgilendirme kart dağıtımı sırasında yapılacaktır. Eğer hangi marketlerde geçerli olduğunu unutursanız belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Elazığ Belediyesi sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için düzenli olarak yatırılmaktadır. Ne zaman yatağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.