Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
09.10.2023 01:54 | Son Güncellenme: 12.10.2023 13:02

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu; Düzce Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara yardım yapmaktadır. Bu yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut olmaktadır. Belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği yardımlardan biri de sosyal yardım kartıdır. Bu karta belediye tarafından bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşlar kendilerine en yakın marketlerden alışverişlerini yapabilmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Düzce Belediyesi’ne nasıl yardım kart başvurusu yapılabileceği ile ilgili detaylar yer almaktadır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Düzce Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardım kartıdır. Sosyal yardım kartına belediye tarafından düzenli veya tek seferlik bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar geçerli marketlerden gıda, temizlik ürünleri ve kıyafet gibi alışverişlerini yapabilecektir.

Sosyal yardım kartının amacı belediye tarafından verilen yardımların daha kısa sürede ulaştırılması, zor durumda olan vatandaşların rencide olmama ve kendi ihtiyacı olan ürünleri alabilmesidir.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Düzce Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı yardımından Düzce ili sınırlarında ikamet eden ve geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Maddi olarak geliri olmayan veya düşük gelirli vatandaşlar sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Afetzedeler, eşinden ayrılan kadınlar, engelli bireyler, gazi ve şehit yakınları sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Sosyal yardım kartından faydalanabilecek olan vatandaşların durumu detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Eğer ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse sosyal yardım kartından faydalanabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi’nin verdiği sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bizzat giderek başvuru yapabilmektedir.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0380 524 58 21 numaralı iletişim hattını arayarak sosyal yardım kartı başvurusu yapmak istediğini belirtmelidir. İlgili birimler tarafından yardım kartından nasıl faydalanabileceğiniz ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Kolay ve hızlı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar e-Devlet sisteminden de yapabilmektedir. E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda sosyal yardım kartından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediyenin web sitesinden sosyal yardım kartı başvurusu yapılabilmektedir. Web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://ebelediye.duzce.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=5047linkine tıklaması gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra başvuru yapacak olan vatandaşlar formu doldurmalı ve gerekli belgeleri sisteme yüklemedir.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Gerekli Belgeler

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartından faydalanmak için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Kimlik kart ve kimlik kartı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Çalışmayacak durumda ise çalışamaz raporu
  • Engelli sağlık kurulundan alınacak engelli raporu

Yukarıda belirtilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle gerekli belgeleri öğrenebilmek için belediye ile iletişime geçmelisiniz.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Düzce Belediyesi yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir. Başvuru formunda başvuru yapacak olan vatandaşın hanede yaşayan kişi sayısı, maddi gelir bilgili, adres bilgileri, iletişim bilgileri gibi bir takım sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda bulunan her sorunun eksiksiz ve doğru cevaplanması gerekmektedir.

Formda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından araştırılmaktadır. Eğer formda eksik veya yanlış bilgi dolduran vatandaşlar yardım kartından faydalanamayacak ve başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşların sorgulama yapmadan önce başvuru tarihinden 15-30 gün arasında bir süre geçmesini beklemelidir. Başvuru sonuçlarınız belediye tarafından bildirilecektir.

Eğer belediye binasına giderek başvuru yaptıysanız sorgulama işlemini de belediye binasını ziyaret ederek yapabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden yapılan başvuruları https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Telefon ile yardım başvuru sorgulaması yapılabilmektedir. Telefon ile sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0380 524 58 21 numaralı hatları arayarak başvuru sorgulaması yapabilmektedir.

Belediyenin web sitesinden yardım kartı başvuru sorgulaması yapılabilmektedir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.duzce.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=5047 linkine tıklamalıdır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Telefon Numarası

Düzce Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak ya da başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0380 524 58 21 hattını arayarak belediye yardımları ile ilgili bütün detayları öğrenebilmektedir.

Yukarıdaki numaraları arayan vatandaşlar hafta içi ve hafta sonu belediye ile kesintisiz iletişim kurabilecektir. Bu sayede daha hızlı yardım kartı başvurusu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Düzce Belediyesi sosyal yardım kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısı ve muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir. Limiti ile ilgili bilgilendirme yardım kartından faydalanmaya hak kazanıldığında yapılacaktır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi sosyal yardım kartı bakiyesi sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıktan sonra kasa görevlisinden fişi isteyerek kart bakiyesini öğrenebilmektedir.

Kart bakiyesi sorgulama online olarak veya telefon ile arayarak yapılanmaktadır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartı Düzce Belediyesi tarafından belirlenen marketlerde geçerlidir.  Sosyal yardım kartından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara kart dağıtımı sırasında hangi marketlerde geçerli olacağının bilgisi verilmektedir.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Düzce Belediyesi sosyal yardım kartı bakiyesi düzenli olarak yatırılmaktadır. Ne zaman yatacağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar belediye ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.