Aydın Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Aydın Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
01.05.2024 03:13 | Son Güncellenme: 01.05.2024 22:38

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Aydın Büyükşehir Belediyesi 17 ilçesinde bulunan zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara  çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek, engelli, kırtasiye, kıyafet ve sosyal yardım kartı yardımı yapmaktadır. Sosyal yardım kartı belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara alışverişlerini yapabilmeleri için verilen karttır.

Aşağıdaki yazımızı okuyarak Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi açıdan güçlük çeken vatandaşlara alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla verilen karttır. Sosyal yardım kartından faydalanan vatandaşlar kırtasiye, gıda, fatura gibi ihtiyaçlarını bu karttan karşılayabilmektedir.

Sosyal yardım kartının verilme nedir bir nebze de olsa zor durumda olan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek ve fırsat eşitliği sağlamaktır.

Belediye tarafından verilen gıda paketi gibi yardımlarda belediyenin belirlediği ürünler yer almaktadır. Fakat sosyal yardım katı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ihtiyacı olduğu ürünleri diledikleri gibi alabilecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kimlere Verilir?

Ayın Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartından faydalanabilmeniz için Aydın ili sınırlarında ikamet etmeniz ve maddi açıdan zor durumda olmanız gerekmektedir.

Gazi ve şehit aileleri yakınları da sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Engelli ve bakıma muhtaç kişiler sosyal yardım kartından faydalanabilecektir.

Afetzedeler ve eşinden ayrılan zor durumdaki kadınlar sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Geliri asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Eğer yukarıda belirtilenler dışında zor durumda kaldıysanız belediyeye durumunuzu belirterek yardım kartından faydalanabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyacı olan vatandaşların merak ettiği sorulardan biri de sosyal yardım kartı başvurusunun nasıl yapılacağıdır. Sosyal yardım kartı başvurusu yapma isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru yapabilmektedir. Eğer belediye binasına gitme imkanınız yoksa telefon ile arayarak veya belediyenin web sitesinden sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunu doldurduktan sonra sosyal kart yardımı başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Duruma göre tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı veya diğer yardımlarına başvuru yapacak olan vatandaşların eksiksiz ve doğru bilgi ile doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, başvuru yapan kişinin mesleği, üzerine herhangi bir gayrimenkulün olup olmadığı, haneye giren aylık gelir durumu ve başvuru yapan kişi hakkında sorular yer almaktadır. Bu soruların amacı başvuru yapan kişinin ihtiyaç durumunu belirlemektir.

Başvuru formu resmi bir belgedir. Eğer yanlış bir beyanda bulunursanız suç işlemiş sayılmaktasınız. Yanlış beyanda bulunan vatandaşların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Sosyal yardım kartı başvurunuzu sorgulamadan önce başvuru tarihinden en az 15 gün geçmesini beklemelisiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartını belediye binasına giderek veya belediye ile iletişime geçerek sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden sorgulama yapmak istene vatandaşlar https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkine tıklayarak “Başvuru no, T.C. kimlik no, e-posta” bilgilerini girerek sorgulama yapılabilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı ve diğer yardımlar hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 40 09 numaralı hattı arayarak veya 444 38 33 numaralı hattı arayarak taleplerini iletebilmekte ve sormak istediği her şeyi sorabilmektedir

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği sosyal yardım katı limiti belediye tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenmektedir. Kart limiti belirlemede hanede yaşayan kişi sayısı ve başvuru yapan kişinin ihtiyaç durumu etkili olmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal kart bakiyesi sorgulamak isteyen vatandaşlar alışverişlerinden sonra kasa görevlisinden fişi rica ederek bakiye sorgulaması yapabilecektir.

Online olarak bakiye sorgulaması yapmak maalesef mümkün değildir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartı pos cihazı olan marketlerde ve bakkallarda geçerlidir. Kart almaya hak kazanan vatandaşlar hangi marketlerde geçerli olduğu hakkında bilgilendirilecektir.

Sosyal yardım kartı ile geçerli marketlerden ve diğer marketlerden tütün, alkol gibi sağlığa Zaralı ütünler alınamamaktadır. Böyle bir durum tespit edilirse yardım kartınız iptal edilecek ve o vakte kadar verilen yardımlar geri alınacaktır.

Eğer bilgilendirme yapılmadıysa belediye ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Aydın Büyükşehir Belediyesinin verdiği sosyal yardım kartının ne zaman yatacağına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Yeni bakiye yüklemesi yapıldığında SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Eğer ne zaman yatağına ilişkin bilgi almak isterseniz belediye ile irtibata geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.