Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
12.10.2023 10:42 | Son Güncellenme: 13.10.2023 18:00

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kartı Başvurusu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi de sosyal belediye anlayışında sembol haline gelen belediyelerdendir. Belediye ramazan ayında ihtiyaç sahibi, zor durumda olan, engelli, çalışmayacak olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yerine ramazan kartı yardımı yapmaktadır. Ramazan kartı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edildikten sonra vatandaşlara teslim edilmektedir.

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilen Trabzon Belediyesi ramazan kartından yardımından nasıl faydalanabileceğini, ramazan kart yardımı faydalanmak için şartların neler olduğu, ramazan kart başvurusunu nasıl öğrenebileceği gibi soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılacak olan ramazan kartı başvuruları farklı yerlerden yapılabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kartından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek ramazan kartı başvurusu yapabilmektedir.

Belediyenin web sitesindendin başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru linkine tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalıdır. Açıklama alanına ramazan kartından faydalanmak istediğiniz belirten bir yazı yazarsanız değerlendirme yaparken dikkate alınacaktır.

ALO 153 Çözüm Masasını, belediyeye ait olan 0462 224 61 61 numaralı yardım hattını  arayarak belediye çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Belediyeye ait olan info@trabzon.bel.tr e-posta adresine ramazan kartından faydalanmak istediğinizi belirten mail gönderebilirsiniz. Belediye personelleri tarafından gereki yönlendirmeler yapılacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kart Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kartından faydalanabilmesi için online veya belediye binasına bizzat giderek doldurulması gereken dilekçe niteliği taşıyan bir belgedir.

Formda kişisel bilgiler, adres bilgileri ve gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gibi sorular yer almaktadır.

Doldurunuz  başvuru formunda hangi yardım türünden faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediye tarafından verilen başvuru formundaki  bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Doldurulan  bilgiler yetkili birimler tarafından incelenecektir. Bu nedenle formda yazıdığınız bütün bilgilerin doğru, güncel ve eksiksiz olması gerekmektedir. Yanlış, güncel olmayan veya eksik bilgiler girilirse başvurular değerlendirilmeyecektir.

Başvuru formuna https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru linkine tıkayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ramazan kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Trabzon ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Ayrıca her hangi bir geliriniz ve sosyal güvencenizin bulunmaması gereklidir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kartından Kimlere Verilir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ramazan kart yardımından,  ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar, engelli, şehit gazi aileleri, ortalama net geliri asgari ücretin 1/3’ünü geçmeyen olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ramazan kartı başvurusu sorgulama,  yapmak isteyen vatandaşlar başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Başvuru sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için kullanabileceğiniz ilk yöntem belediye binasına gitmektir. Belediye binasına gitme imkanınız yoksa veya gitmek istemyorsanız farklı sorgulama yöntemleri de bulunmaktadır.

Başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak  veya belediyey ait olan 0462 224 61 61 numarayı arayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ramazan kart yardım başvurusu yoğunluğa göre ortalama 1 hafta ile 2 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kart Limiti Ne Kadar?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sadece ramazan ayında verilen ramazan kart limiti 500 TL olarak belirlenmiştir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kart Nerede Kullanılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı boyunca verilen ramazan kartınızı bütün marketlerde kullanabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kartı Kaç Ay Geçerlidir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kartı sadece ramazan ayında kullanılabilecektir. Ramazan bittiğinde kart limiti sıfırlanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.