Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
10.05.2024 12:22 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:29

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Desteği Halk Kart’dan İhtiyaç Sahibi Ailelere Para Yardımı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi bolluk ve bereketin sembolü haline gelen ramazan ayında ramazan kolisi yardımı yapmak yerine 2692 ihtiyaç sahibi olan ailelere verilen Halk Kart bakiyesini 1000 TL arttırmıştır. Büyükşehir belediyesi, ramazan ayında daha önceden belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi, zor durumda olan, engelli, çalışmayacak olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yerine  Halk Kart hesaplarına ek ödeme yapmaktadır.

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilen;  “Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu nasıl yapılır?” , Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Halk Kart başvuru sonucu nasıl sorgulanır? , Halk Kart yardımından faydalanmak için şartların nelerdir?”, gibi ramazan başvurusu ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Para Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayına özel daha önce Halk Kart sahibi olan vatandaşlara ramazan ayına özel olarak 300 TL ödeme yapmaktadır. Belediye tarafından dağıtılan Halk Kart başvuruları farklı kanallardan yapılabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan Halk Kart’dan faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru yapabilmektedir.

Belediyenin resmi web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://www.mugla.bel.tr/iletisim/ linkine tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalıdır. Açıklama alanına Halk Kart yardımından faydalanmak istediğiniz belirten bir yazı yazarsanız değerlendirme yaparken dikkate alınacaktır.

ALO 153 Çözüm Masasını, belediyenin yardım danışma hattı olan 444 48 01 numarası telefonu arayarak belediye çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Belediyeye ait olan info@mugla.bel.tr e-posta adresine ramazan kartından faydalanmak istediğinizi belirten mail gönderebilirsiniz. Belediye personelleri tarafından gereki yönlendirmeler yapılacaktır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Ramazan Halk Kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken bir belgedir.

Formda kişisel bilgiler, gelir bilgileri, iletişim bilgileri ve hanede yaşayan kişilerin gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır.

Başvuru formunda  yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru dolurulamalıdır.  Formda doldurduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması başvuruların olumlu sonuçlanmasında önemlidir.

Başvuru formunda verdiğiniz bilgilerin yanlış olduğu tespit edilirse belediye yardımından faydalanamazsınız. Daha önce aldığınız yardımlarıda faiziyle iade etmek zorunda kalırsınız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvuru formuna https://www.mugla.bel.tr/iletisim/ linkine tıklayarak başvuruda bulanabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları

Halk Kart’tan faydalanmak isteyen vatandaşların Muğla ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Muğla İl sınırları içinde yaşayan maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilen Ramazan yardımı daha önceki yıllarda Ramazan kolisi olarak verilirken bu seneden itibaren Halk kart aracılığı ile para yardımı olarak verilecektir.

Muğla Halk Kartından Kimler Faydalanabilir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi ramazan kart yardımından, engelli, şehit gazi aileleri, ortalama net geliri asgari ücretin 1/3’ünü geçmeyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilmektedir.  İhtiyaç sahibi olduğunuzu gösteren belgelere sahip olmanız gerekmektedir.

Muğla Ramazan Para Yardımı Başvurusu Sorgulama

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kartı başvurusu sonucunun nasıl öğrenileceği de vatanndaşlar tarafından merak edilen bir sorudur. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar sorgulamalarını farklı yollardan öğrenebilmektedir.

Bu yollardan biri belediye binasına giderek başvuru sonucunu öğrenebilmektedir.

Başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için diğer yöntem ise , ALO153 Beyaz Masa hattını ya da  444 48 01 numarayı arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Halk Kart yardım başvurusu yoğunluğa göre ortalama 1-2 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.

Muğla Büyükşehir Ramazan Ramazan Para Yardımı Ne Kadar?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1500-3000 TL arasında verilmektedir.  Ramazan ayında bu kart limiti ihtiyaç sahibi vatandaşların şartlılarını iyileştirmek amacıyla 1000 TL fazla ödeme yapmaktadır.

BAKINIZ >>> Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu 2024

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kart Nerede Kullanılır?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı boyunca verilen ramazan kartınızı bütün marketlerde, kırtasiyelerde kullanabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Kaç Ay Geçerlidir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Halk Kart sürekli kullanılmaktadır. Fakat ramazan ayında kullanabilmeniz için 300 TL ek bakiye yüklenecektir. Yüklenen bakiyenizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.