İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
10.05.2024 03:31 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:22

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan ayının gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa ramazan kolisi yardımında bulunacağını duyurmuştur. Belediye ekipleri tarafından hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayı boyunca dağıtılacaktır.

İzmir il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara verilen İzmir Ramazan yardımı kolisi detayları yazımzıda.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi İzmir ili sınırları içerisinde ikamet etmesidir. Daha sonra ise ekonomik açıdan zor durumda, yaşlı, şehit ve engelli bireyler gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan kolisi başvurusu yapabilmektedir

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisinin başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

Belediye tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisi başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir. Bu kanlardan biri belediye binasına bizzat giderek ramazan kolisi başvurusu yapılmasıdır. Belediye binasına gittikten sonra ekiler tarafından verilen başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli evraklar ile ilgili ekiplere teslim etmelisiniz.

e-devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. e-Devlet üzerinden belediyelerin gıda ve erzak yardımı başvuru talebinde bulunmak için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

him@izmir.bel.tr e-posta adresine ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğiniz anlatan bir mail göndererek ramazan kolisinden faydalanabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden de ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz. Web sitesinden başvuru yapmak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşların kişisel bilgilerinin, adres bilgilerinin ve gelir durumu gibi birçok bilginin bulunduğu doldurulması gereken belgedir.

Eğer E-Devlet sisteminden başvuru yapacaksanız,  başvuru formuna https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Başvurularınızı belediyenin web sitesinden yapacaksanız https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilirsiniz.

Formda yer alan bilgiler ihtiyaç sahiplerinin durumu hakkında bilgi vermektedir. Bilgilerin doğru ve güncel doldurulması gerekmektedir. Eğer bilgiler eksik veya doğru değilse başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Bunun için formdaki bilgilerin doğru doldurulması önemlidir. Başvurular incelendikten sonra sonucunuz ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Para Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ramazan ayına girilmesi ile beraber İzmir il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara sosyal yardım kartı aracılığı ile para yardımı nakdi yardımı ve para yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kaydı bulunan ve başvuruda bulunan kişilere Ramazan ayı içerisinde ve Bayramda hesaplarına para yardımı verecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ramazan yardım parası almak için bizzat belediyenin sosyal yardımlaşama birimine müracaat edebilir yada 444 40 35 numarasını arayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Maddi Yardımı 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ramazan ayında 70 bin haneye nakit yardımı yaparak dar gelirli vatandaşların Ramazan ayında temel ihtiyaç gıdalarını almalarını sağlamaktadır. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı boyunca askıda fatura ile faturalarını ödemede zorlanan İzmirlilere maddi yardım yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yemek Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazana ayında Ramazan yemek yardımı ve gıda yardımı yaparak binlere aileleye sıcak yemek ulaştırmaktadır. İzmir il sınırları içerisinde bulunan kişilere hayırseverlerin bağışları ile toplanan para teslim etmektedir.

Hayır sever kişiler tarafından yapılan ve İzmir Büyükşehir tarafından desteklenen İftar menüsü paketi ve iftar yemeği almak için hemen 0232 293 4781 numarasını arayabilirsiniz.

BAKINIZ >>> İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi başvuru sonucu sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek ramazan kolisi başvurusunu öğrenebilmektedir.

Eğer E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yaptıysa sorgulamayı da kolayca gerçekleştirebilirler. Sorgulama işlemi için ; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra başvurularım kısmından başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınızı öğrenebilmenizin bir diğer yolu ise ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak veya sosyal hizmetlere ait şube müdürlüklerine ait 0232 446 33 52 numarasını arayarak başvuru soncunuzu sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden ramazan kolisi başvurusu yaptıysanız sorgulamanızı da belediyenin web sitesinden yapabilirsiniz. Web sitesinden başvuru sonucunuzu sorgulayabilmeniz için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linkine tıklayarak “Başvuru numarası” ve “Takip numarası” bilgilerinizi girerek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımından faydalanabilmeniz için gerekli evraklar bulunmaktadır.

Bu evraklar aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuruyu yapan kişinin kimlik kartının aslı ve fotokopisi olmalıdır.
  • Başvuruyu yapan kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği olmalıdır. (E-Devlet sisteminden alabilirsiniz.)
  • Başvuruyu yapan kişinin ikametgah belgesi olmalıdır. (E-Devlet sisteminden alabilirsiniz.)
  • Başvuruyu yapan kişinin muhtaçlık belgesi olmalıdır. (muhtaçlık belgesini vatandaşın ikametgahınızın olduğu mahalle muhtarından alabilirsiniz.)
  • Başvuruyu yapan kişinin işsiz olduğunu gösteren belge olmalıdır.

Engelli olan vatandaşların engellini kanıtlayan sağlık kurulu raporu istenmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde; 4 kişilik ailenin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi içerisinde bulunan ürünler değişiklik gösterse de genel olarak;
Bulgur, makarna, mercimek, fasulye, arpa ve tel şehriye, reçel, şeker, tuz, salça, un, yağ ve çay gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.