DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
35°C
İstanbul
35°C
Açık
Pazartesi Hafif Yağmurlu
31°C
Salı Parçalı Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
31°C
Perşembe Yağmurlu
29°C

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
10.05.2024 05:27 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:23

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Ülkemizin güzel şehirlerinden İzmir, nüfus olarak ülkemizin en kalabalık şehirlerindendir. İzmir de  4 milyonu aşkın kişi yaşamına devam etmektedir. Bu 4 Milyon kişinin içinde ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç on binlerce kişi yaşamaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal yardım ve desteklerle kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Yaptığı birbirinden faydalı sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi kişilerin yüklerini hafifletmektedir.

Bu yazımızda sizlere İzmir Büyükşehir Belediyesinin sağladığı sosyal yardımları ve ihtiyaç sahibi kişilerin bu yardımlardan nasıl faydalanabileceklerini paylaştık.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlar farklı yollarla yardım başvurularını yapabilirler. Online olarak yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar him@izmir.bel.tr mail adresinden başvurularını yapabilirler.

Telefon üzerinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar 02322934597  numaralı hattı ya da  444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler,

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi il ilçe belediye binalarına giderek yetkililerle yüz yüze görüşerek bu merkezlerde de başvurularını yapabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardım başvurusu formunu doldurmalıdırlar. Başvuru yapmak isteyen kişiler https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 ve https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 internet adreslerine tıklayarak yardım başvuru formlarına ulaşabilirler. İnternet üzerinden başvuru formunu dolduramayan vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye giderek başvuru formlarını doldurabilirler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapan vatandaşlar başvurularını sorgulamak için çeşitli adımlar takip edebilir.

İnternet üzerinden yardım başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlar https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7?AspxAutoDetectCookieSupport=1 bağlantı adresine tıklayarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Başvurularını sorgulayabilirler.

İnternet üzerinden başvurularını sorgulayamayan vatandaşlar 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya İzmir Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek yardım başvurusu sorgulamalarını gerçekleştirebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir belediyesi kendi il sınırları içerisinde ihtiyaç sahibi her kişiye yardımlarıyla yardım elini uzatmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi öncelikle kimsesiz, engelli, hasta, yaşlı, yetim, ihtiyaç sahibi her insana yardım etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek alabilmek için gereken şartlar:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek yardımı almak isteyen vatandaşların, yetkililer tarafından belirlenen bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu kriterleri taşımayan vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım ve destek alamazlar. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için gereken kriterler:

 • Ailenin aylık toplam elde ettiği gelirinin TÜİK tarafından belirlenen, yardım alabilir sınırını geçmemesi gerekmektedir.
 • Yardım almak isteyen kişilerin İzmir il sınırları içerisinde yaşaması gerekmektedir. Başka il nüfusuna kayıtlı kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişilerin evlerine denetime gelen yetkililerin aileye 100 puan üstü bir puan vermesi gerekir. 100 puan altında kalan kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişinin ailesinden sadece bir kişi başvurabilir.
 • Başvuran kişinin ailesi içinde emekli, memur, çalişabilir durumda olan ama çalışmayan kişilerin olamaması gerekir.
 • Başvuran kişinin kredi desteği veya düzenli bir ödenekten faydalanmaması gerekir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurularınızı  444 40 35 numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru sorgulamalarınızı da bu hat üzerinden yapabilirsiniz.

Çağrı merkezindeki yetkililere almak istediğiniz hizmeti net bir şekilde ifade ederek talep ettiğiniz hizmeti alabilirsiniz. Çağrı merkezi hizmetlileri sizlere yardımcı olacaktır.

444 4 35 numaralı çağrı merkezinin yanı sıra, ihtiyaç durumunuza göre İzmir Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmeti için 0 232 293 80 00,  su faturanızla ilgili yardım almak için 293 22 06 numaralı çağrı merkezini diğer ihtiyaçlarınız içinse 293 17 02 numaralı çağrı merkezini arayarak almak istediğiniz yardımla ilgili bilgiler alabilirsiniz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Gerekli Evraklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı resmi evraklar gerekmektedir. Her yardım başvurusu için farklı evraklar gerekmektedir. İşte o gerekli evraklar:

Sosyal Yardım ve Destek Başvuruları için

 • Muhtarlık tarafından verilen onaylı yoksulluk belgesi.
 • İkametgâh belgesi.
 • Ev sahibinden alınan Kira sözleşmesi.
 • Çalıştığı iş yerinden alınan Maaş bordrosu.
 • TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.
 • Aylık gelir beyan eder nitelikte belge.
 • İşsiz vatandaşların işsiz olduklarını kanıtayıcı nitelikteki SGK’dan onaylı olarak almaları gereken işsizlik belgesi.
 • Engelli vatandaşların engelli olduklarını kanıtlayan onaylı engelli belgesi.
 • Hane içindeki herkes için vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Su Faturası indirim yardım başvurusu için

 • Başvuru yapacak kişinin ev kendine aitse evin tapusu veya kiracı ise ev sahibinden alınmış imzalı kira sözleşmesi.
 • Evin olası bir depreme karşı yaptırılmış deprem sigortası poliçesi.
 • Evin adresine ait su faturası.
 • Başvuruyu yapan kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Nakdi yardım başvurusu için;

 • İhtiyaç sahibi olunduğunu belirten dilekçe.
 • Başvuru yapacak kişinin kimlik fotokopisi.
 • Başvuru yapan kişinin ikametgâh adresi ve belgesi .
 • Başvuru yapan kişinin oturduğu ev kendine aitse tapu fotokopisi.
 • Başvuru yapacak kişi iş yeri için başvuru yapıyorsa, vergi levhasının fotokopisi, iş yeri şirket statüsünde ise vekaletname ve imza sirküleri gerekmektedir

Gıda yardımı başvurusu için

 • Kimlik aslı veya kimlik fotokopisi
 • İlgili kuruma ihtiyaç sahibi olunduğunu belirten dilekçe

Süt yardımı başvurusu için;

 • Anne, baba ve çocuğun kimlik fotokopisi
 • İhtiyaç sahibi olunduğunu belirten başvuru dilekçesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı , ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmiş olan, tütün ve alkol ürünleri dışında, ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen sosyal yardım ve destek kartıdır. İhtiyaç sahibi kişiler bu kartları kullanarak. İzmir büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda, erzak, kişisel bakım, temizlik malzemesi, ürünleri gibi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartını almak isteyen vatandaşların öncelikli belediyeye yardım kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir. Sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İl veya ilçe belediye binalarına giderek başvurularını yapabilirler. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak sosyal yardım ve destek kartı başvurusu için ön başvuru yapılabilir.

İzmir büyükşehir belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı hemen hemen İzmir genelindeki tüm marketlerde geçerlidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi market ve firmalarla anlaşma yaparak. İhtiyaç sahibi kişilerin verilen kartla ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamaktadır. Bu durumda ihtiyaç sahibi kişiler zor durumda kalmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Destekleri Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Gıda paketi yardımı
 • Erzak kolisi yardımı
 • Yakacak (odun, kömür) yardımı
 • Giyecek ( elbise, kıyafet) yardımı
 • Eşya yardımı
 • Maddi yardım
 • Nakdi Bayram Yardımı
 • eğitim yardımları
 • Askıda fatura yardımı
 • Ulaşım Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara , ihtiyaçları doğrultusunda  gıda yardımı da yapmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartları varsa yardım kartlarına yüklenen bakiye ile de İzmir büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi aylık olarak kişinin veya ailenin ihtiyaç durumuna göre 200 tl ile 400 tl arası maddi yardım yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda paketi yardım başvurusu da  online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden ihtiyacın gıda olduğunu belirtilerek başvuru yapılır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Çoğunlukla Ramazan ayı ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için yine online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden ihtiyacınızın erzak olduğunu belirterek ve formu doldurarak erzak yardımı  başvurunuzu yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Bayram Parası Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi bayram yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi kişilerin de bayramlarını mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmelerini amaçlamıştır. Ramazan ve Kurban bayramlarında ihtiyaç sahibi ailelere maddi para yardımı yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Bayram Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi bayram yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların bayramdan önce başvurularını yapmaları gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayram Yardımı başvurusunu online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden nakdi bayram yardımı alma istediğinizi belirterek ve formu doldurarak nakdi bayram yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de bayram yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

izmir büyükşehir belediyesi gıda yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin en faydalı yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara yaptığı yakacak yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi her kış ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve kömür desteği sağlamaktadır.

Yakacak yardımı başvurularınızı yine online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden yakacak yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak yakacak yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de yakacak yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hamile ve yeni doğum yapmış annelere süt yardımı sağlamaktadır. Bu yardımdan yararlanmak için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

 • Başvuru sahibinin İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin hamile olması veya doğum yapmış olması gerekmektedir.

İnternetten başvuru: Başvuru formu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden doldurularak online olarak yapılabilir.

Aile Sağlığı Merkezleri’ne başvuru: Başvuru formu, başvuru sahibinin kayıtlı olduğu Aile Sağlığı Merkezi’ne teslim edilerek yapılabilir.

Sosyal Yardım İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvuru: Başvuru formu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla teslim edilerek yapılabilir.

Başvurular, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından incelenir. Başvurusu uygun görülen annelere, süt yardımı kartları teslim edilir. Süt yardımı kartları ile anlaşmalı marketlerden aylık 12 litre süt temin edilebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu, yeni doğan bebeklerin ailelerine destek olmak amacıyla verilen bir sosyal yardımdır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin, bebeğin doğum tarihinden itibaren 6 ay içinde başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğum belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Banka hesap numarası

Başvuru formunu doldurup, belgeleri tamamlayan aileler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe hizmet birimlerine veya sosyal hizmet merkezlerine elden teslim edebilirler. Başvuru sonucu, ailelere SMS veya e-posta yoluyla bildirilecektir. Yardım tutarı, bebeğin cinsiyetine göre değişmektedir. Kız bebekler için 600 TL, erkek bebekler için 500 TL olarak belirlenmiştir. Yardım tutarı, ailenin banka hesabına yatırılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Giyecek (Elbise Kıyafet) Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra giyecekler ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmaktadır.

Giyecek kıyafet yardımı başvurularını yine him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden giyecek yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak giyecek yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de giyecek yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşya Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya yardımında da bulunmaktadır. Evinde eşyası olmayan veya eskiyen eşya ihtiyacını karşılayacak kadar maddi gelire sahip olmayan vatandaşlar. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşya yardımı başvurusu yapabilirler. Peki İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı eşya yardımlar nelerdir.

 • Beyaz Eşya Yardımı
 • Mobilya yardımı
 • Halı, Kilim Yardımı

Gibi yardımları Eşya ihtiyacını karşılamayan vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bağış olarak alınan eşyalar eşya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

Eşya yardımı başvurularını yine him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden eşya yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak eşya yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de eşya yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerede yardımlarda bulunmaktadır. İlk ve ortaöğretim de eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere bot, giyecek, kaban yardımında bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi kişileri tespit ederek ihtiyaç sahibi ailelere maddi para yardımında bulunmaktadır. Bu maddi para yardımları kişinin ihtiyaç durumuna göre belirlenmektedir. Gıda ve erzak ihtiyacı olan kişilerin sosyal yardım ve destek kartlarına, faturalarını ödemekte zorlanan esnaflar ve vatandaşlara fatura indiriminde, kira vs nakit para ihtiyacı olanlara da nakit para yardımında bulunmaktadır.

Maddi para yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden maddi para yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak maddi para yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de maddi para yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fatura Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda kalmış, ödenmemiş faturalara bizzat kendi bütçesinden yardım ve destek yapmamaktadır. Ancak çok güzel bir sistemle hayırsever ve faturalarını ödeyememiş ihtiyaç sahibi insanları bir araya getiriyor. Faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar faturalaranı askıda bırakarak gönüllü hayırseverlerin faturalarını ödemesini bekliyor. Bu sistemle ihtiyaç sahibi kişilerin kimlik bilgilerini açık etmeden belediye tarafından kurulmuş bir sistemle faturaları ödeniyor.

Askıda fatura yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden  askıda fatura yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak askıda fatura yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de askıda fatura yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Yardımı

İzmir büyükşehir belediyesi 0–5 yaş arası çocuk sahibi kişilere aylık 1 kez ücretsiz ulaşım taşıtlarını kullanma imkani sunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi ve iftar Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi 11 ayı sultanı ramazanda 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa iftar yemeği yardımında bulunmaktadır. İftar yemekleri belediye yetkilileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımlarından yararlanmak ve başvurmak isteyen vatandaşlar bizzat belediyeye giderek başvuruda bulunabilecekleri isterler internet üzerinden yada telefonla ramazan kolisi başvurusu yapabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar online olarak him@izmir.bel.tr mail adresinden veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 bağlantı adresi üzerinden   ramazan yardımı almak istediğinizi belirterek ve formu doldurarak  ramazan yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 40 35 numaralı çağrı merkezini arayarak veya il ilçe belediye binalarına giderek de ramazan yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.