Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
10.05.2024 12:36 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:27

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Dayanışma ve bereket olan ramazan ayında sofraların bereketli olması ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yapan belediyelerden birisi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’dir.

İnsanların merak ettiği, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan gıda kolisi nasıl alınır? Sakarya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisinden kimler faydalanabilir? Sakarya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi içerisinde hangi ürünler var? Sakarya Büyükşehir Belediyesi gıda yardım paketinden faydalanmak için gerekli şartlar nelerdir?” gibi soruların cevaplar aşağıda yer almaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayında verilen ramazan kolisinden sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar, düzenli bir geliri olmayan vatandaşlar, engelli veya yaşlı olan faydalanabilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan yardım kolisinden faydalanabilmek için isteyen vatandaşlar bulunduğu mahallenin muhtarlığına veya belediyeye giderek ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezleri ile iletişime geçerek Ramazan kolisi yardımı ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmektedir.

“Başkent Alo 153” veya belediye sosyal hizmetler daire başkanlığına ait 44 44 054 (3751) numaralarını arayarak ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi söylerseniz nasıl faydalanabileceğiniz ile ilgili yönlendirmeler yapılacaktır.

Belediyenin web sitesinden de başvuru formunu doldurarak ramazan kolisi talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru formuna  https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/bizeyazin linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için doldurulan dilekçe niteliği taşıyan bir belgedir. Başvuru formunda başvuru yapan kişin ihtiyaç durumunun analiz edilebilmesi için bir takım sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda doldurulması gereken bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, aylık gelir durumu, iletişim bilgileri, aylık gider durumu gibi sorular yer almaktadır.

Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. Verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra başvuru yapan vatandaşın gerçekten ihtiyacı olduğu kanısına varılırsa başvuru onaylanır. İhtiyaç durumunun olmadığı, başvuru formunda doldurulan bilgiler eksik ya da yanlışsa yardım başvurunuz reddedilmektedir.

Başvuru formuna erişebilmeniz için https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/bizeyazin linkine tıklamanız gerekmektedir.

Belediyenin web sitesinde yer alan E-Belediye hizmetine tıklayarak E-Devlet kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/bizeyazin linkine tıklamanız gerekmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olan vatandaşların taşıması gereken şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Maddi açıda zor durumda olmak
  • Aile bireylerinin gelirinin asgari ücretten düşük olması
  • Hasta, engelli ve yaşlı kişiler gibi özel durumunun bulunması
  • Herhangi bir sosyal yardım almaması
  • Gazi veya şehit yakını olmak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Belediyenin vermiş olduğu ramazan kolisinden faydalanabilmek için başvuru yaparken bazı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar;

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • İstenildiği takdirde diğer kurum ve kuruluşlara ait resmi belgeler (engelli raporu, borç dokümanı)

Başvurunuzda dilekçe de istenebilmektedir. Dilekçeye https://www.sakarya.bel.tr/uploads/files/yardimerzak.pdf linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyenin dağıttığı ramazan kolisi başvuru sonucunu öğrenmek için sorgulama işleminin nasıl yapılacağı da merak edilmektedir.

Başvuru sonucunuzu öğrenmenin ilk yolu, belediye binasına gitmektir.

Başvuru sonucunuzu öğrenebilmeniz için bir diğer yöntem ise,  ALO 153 hattını veya 44 44 054 (3751) numarasını arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Belediyenin web sitesinde yer alan E-Belediye hizmetinden başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için https://ebelediye.sakarya.bel.tr/basvuruyonetimi/basvuru/basvuruizleme linkine tıklamanız gerekmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur? 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu gıdalar ürünleri aşağıda yer almaktadır

Pirinç, nohut, fasulye, kahvaltılık, kırmızı mercimek, un, zeytin, makarna, şehriye ve yağ gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru formunda verdiği adrese teslim edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.