Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
10.05.2024 01:13 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:21

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi birlik, beraberliğin ve dayanışmanın ön plana çıktığı ramazan ayından “Şehir Paylaşmaktır” uygulamasını “Ramazan Paylaşmaktır” olarak güncelleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Bu uygulama ile ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlenerek ramazan kolileri ulaştırılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında muhtaç ve dar gelirli ailelere Ramazan Kolisi ve para yardımı vermektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yarıdmı başvurusu detayaları yazımzıda.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisi yardımından, Eskişehir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi olanlar, çalışmayacak durumda olanlar, engelli olan bireyler gibi zor durumda olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek veya web sitesine giriş yaparak ramazan kolisi başvurusu yapabilmektedir. Web sitesinde dilek ve şikayet başvurusu alanı bulunmaktadır. Dilek ve şikayet bildirmek için https://interactive.eskisehir.bel.tr/#/modules/sifresiz/crm-oneri-formu linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıkladıktan sonra başvuru formunda açıklama alanına ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi açıklayan bir not yazarak belediye ekiplerine başvurunuzu iletebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 0 222 211 55 00 / 1374-1391 numaralı sosyal yardım hattını arayarak ramazan kolisi için yardım başvurusunda bulanabilirsiniz.

info@eskisehir.bel.tr  e-posta adresine mail göndererek ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belediye ekiplerine iletebilirsiniz.

E-Devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür. Bunun için  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni seçerek ramazan kolisi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde başvuran kişinin iletişim, adres, hanede yaşayan kişi sayısı, maaş bilgisi gibi bilgiler istenmektedir.

Formda doldurduğunuz bilgilerin incelenerek ihtiyaç durumu analizi yapılmaktadır.  Eğer gerçekten ihtiyacınız olduğu saptanırsa ekipler tarafından dağıtılan ramazan kolisinden faydalanabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Eskişehir Belediyesi ramazan kolisi başvuru sonucu sorgulama işlemleri farklı şekillerde yapılabilmektedir.

İlk olarak, başvuru sonucu öğrenmek isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

info@eskisehir.bel.tr   e-posta adresine mail göndererek ramazan kolisi başvuru almak istediğinizi yetkili birime ileterek bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Başvuru sonucunuzu sorgulamak için 02222115500/1374-1391 numaralı sosyal yardım hattını arayarak bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Başvuru sonucunuz olumlu ise belediye ekipleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile iletişime geçecektir. Ramazan kolisi vatandaşların başvuru formunda yazdığı adrese teslim edilecektir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisi paketinde bulunan ürünler temel gıda ürünleridir.

Bu ürünler; 2 kg. toz şeker, 1 kg pilavlık bulgur, 830 gr. domates salçası,  5 kg. un, 2 lt. ayçiçek yağı, 1 kg. osmancık pirinci,  1 kg. fasulye, 1 kg. nohut, 1 kg. kırımızı mercimek, 1kg. çay,  500 gr. erişte, 500 gri 2 adet makarna bulunmaktadır.

Yorumlar

  1. Senem uyanık dedi ki:

    Ramazan yardımı istiyorum