Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu
10.05.2024 09:52 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:26

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayının gelmesi ile belediyeler ihtiyacı olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında ihtiyacı olan vatandaşlara ramazan kolisi yardımın yapabilmek için bütçe ayırmıştır. Belediye tarafından hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Belediyeden ramazan kolisi yardımı almak isteyen vatandaşların “Ramazan kolisinden nasıl faydalanabilirim?, Ramazan kolisinden faydalanmak için gerekli şartlar nelerdir?, Ramazan kolisi başvuru sorgulaması nasıl yapılır?, merak ettiği bütün soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için farklı başvuru kanalları bulunmaktadır.

Ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için bulunduğunuz mahallenin muhtarlığına veya belediye binasına giderek başvuru yapabilirsiniz.

E-Devlet sisteminden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet sistemine T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız.

Belediyenin web sitesinden de ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz. Ramazan kolisi yardım başvurusunda bulunabilmeniz için https://crm.malatya.bel.tr/ linkine tıklayarak üye değilseniz yeni üyelik oluşturmalısınız. Üyelik oluşturduktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifrenizle giriş yaparak “Başvuru Yap” seçeneğine tıklamalısınız. Başvuru formunu doldurarak ramazan kolisi yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Ramazan kolisi yardımına belediyeye ait olan +90 444 51 44 numaralı Beyaz Masa hattını arayarak başvuru yapmanız mümkündür.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanabilmeniz için doldurulması gereken belgedir.

Formda kişisel bilgiler, adres bilgiler, aylık gelir gider durumu ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi başvuru yapacak vatandaşın ihtiyaç durumunu analiz edebilecek sorular bulunmaktadır.

Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bilgiler girilerek doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yanlış ve eksik bilgi girdiyseniz yaptığınız başvurular olumsuz sonuçlanacaktır.

Eğer başvurunuz kabul edilirse, ramazan kolisi yardımınız başvuru formunda verdiğiniz adrese belediye ekipleri tarafından teslim edilecektir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu Sorgulama 

Malatya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu sorgulamasının nasıl yapılacağı da başvuru yapan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ramazan kolisi başvurusu sorgulaması farklı platformlardan yapılabilmektedir.

Belediye binasına giderek ramazan kolisi başvuru sonucunuz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Ramazan kolisi yardım başvuru sonuçlarınızı +90 444 51 44 numaralı Beyaz Masa hattını arayarak da sorgulamanız mümkündür.

Eğer E-Devlet sisteminden başvuru yaptıysanız https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden başvuru yaptıysanız https://crm.malatya.bel.tr/ linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve üye olurken oluşturduğunuz şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Başvuru Sorgula” seçeneğine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisinden;

  • Malatya ili sınırlarında ikamet edenler,
  • İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar,
  • Engelli ve yaşlı olanlar,
  • Gazi ve şehit yakınları,
  • Hanede yaşayan kişilerden kişi başına düşen gelir 1/3 ü altında olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.
Yorumlar

  1. Ayşe kirlı dedi ki:

    Çalışamıyom eşimden ayrıldım yardim edin