Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
13.05.2024 11:21 | Son Güncellenme: 13.05.2024 13:45

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de sosyal belediye anlayışını benimseyen belediyelerdendir. Belediye ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yerine derman kart yardımı yapacağını vatandaşlara duyurmuştur. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayında 30 bin ihtiyaç sahibi aileye 5 milyon TL  bütçe ayrılmıştır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından her sene verilen ramazan yardım kolisi dağıtımı yerine artık derman kart aracılığı ile para yardımı yapılacaktır. Dar gelirli vatandaşlara verilen derman kartlar ramazan yardımı için ödemeler verilmeye başlandı.

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilen Derman Kart yardımından nasıl faydalanabileceğini, Derman kart yardımı faydalanmak için şartların neler olduğu gibi soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından verilen derman kart başvurusu E-Devlet sisteminden yapılabilmektedir. E-Devlet sisteminden derman kart başvurusu yapabilmeniz için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni seçerek derman kart başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

Belediyenin web sitesinde yer alan  https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php  linkine tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurarak derman kart başvurusu yapabilirsiniz.

Ramazan ayında dağıtılan derman kartından faydalanabilmeniz için farklı yöntemlerde bulunmaktadır.  Mahallenizin muhtarlığına başvuru yaparak derman kartından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

ALO 153 Çözüm Masasını, belediyeye ait olan 444 46 11 numaralı yardım hattını ya da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ait (0344) 224 15 60, (0344) 224 15 61 telefon numaralarını arayarak belediye çalışanları ile iletişime geçerek derman kartından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr  mail adresine derman kartından faydalanmak istediğiniz belirten bir mail atarak belediye çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Derman Kart Başvurusu için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 yazısını okuyabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan derman kart yardım başvurusu için online veya belediye binasına bizzat gidilerek form doldurulması gerekmektedir.

Formda kişisel bilgiler, adres bilgileri ve gelir durumu gibi sorular bulunmaktadır. Doldurulan başvuru formunda hangi yardım türünden faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Kahramanmaraş Ramazan Yardımı Kolisi Kimlere Verilir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı maddi durumu kötü ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere öncelikli olarak verilecektir. Kahramanmaraş il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli muhtaç aileler başvuruda bulunabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru yapmak için https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php linkine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca ALO 153 yardım masası arayarak ramazan kolisi yardımı talep edebilirsiniz.

Başvuruda bulunan yada muhtarlık tarafından belirlenen ailelere verilen ramazan kolisi sizde ramazan yardımı kolisi almak istiyorsanız muhtarlık yada belediye sosyal yardım hizmetleri ile iletiş,ime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Formda doldurduğunuz bilgiler yetkili birimler tarafından incelenecektir. Bu nedenle formda yer alan bilgilerin doğru olması önemlidir. Eğer yanlış bilgiler girilirse başvurular değerlendirilmeyecektir.

Başvuru formu ve muhtardan alınacak olan fakirlik belgesi ile başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşlar önceliğe sahiptir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvuru Şartları

Derman kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Kahramanmaraş ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi olan vatandaşlar derman kartından öncelikli olarak faydalanabilecektir.

Kahramanmaraş Derman Kart Başvurusunda Gerekli Evraklar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Derman Kart başvurusunda bulunurken gerekli evraklar, muhtardan alınan fakirlik belgesi ve kimlik fotokopisidir.

Belediye tarafından verilecek olan hizmetler için gerekli evrakların listesine https://kahramanmaras.bel.tr/yardim-icin-gereken-evrak-listesi linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kimlere Verilir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart yardımından, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar, ailede yaşayan kişi sayısının aylık gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olan veya engelli olan vatandaşlar öncelikli olarak faydalanabilecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvurusu Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart başvurusu sorgulama,  yapmak isteyen vatandaşlar başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Eğer başvurularınızı belediye binasına giderek yaptıysanız sorgulamanızı da binaya giderek yapmanız mümkündür.

Başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak Derman Kart başvuru sonucunu öğrenebildiğinizi ekiplere sorabilir ve öğrenebilirsiniz.

Online olarak başvuru yapan vatandaşlar https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php linkine tıkladıktan sonra “Takip Kodu” ve “Doğrulama Kodu”  bilgilerini yazarak başvuru sonucunu öğrenebilmeleri mümkündür.

Derman Kart yardım başvurusu yoğunluğa göre ortalama 1 hafta ile 1 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Limiti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayında verilen derman kart limiti 250 TL olarak belirlenmiştir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Nerede Kullanılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayında verilen derman kart bütün marketlerde kullanılmaktadır.  Yaşlı veya engelli vatandaşlara verilecek olan Dermankart harcamaları ihtiyaçlar belirlendikten sonra görevli personeller tarafından alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.