Kahramanmaraş Büyükşehir Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
19.05.2024 22:19 | Son Güncellenme: 20.05.2024 03:45
Makalede Neler Var gizle

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Tarihiyle, kültürüyle, manevi değerleriyle özdeşmiş, ülkemizin güzel şehirlerinden olan Kahramanmaraş da 1 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamlarını sürdürmektedir. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Kahramanmaraş da binlerce de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşımız yaşamaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal destek ve yardımlarla kendi il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız, çaresiz bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Destekleri Nelerdir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal Destek Kartı Derman Kart
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Erzak Kolisi Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Buğday Yardımı
 • Evde Sağlık Hizmetleri
 • Evde Temizlik Yardımı
 • Şehri Nimet Gıda Bankası
 • Çamaşırhane Hizmeti
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Öğrenci kıyafeti ve kırtasiye Yardımı
 • Tekerlekli Sandalye Yardımı
 • Medikal Malzeme Yardımı
 • Ev Tamirat ve Tadilat Yardımı
 • Berber Hizmeti
 • Hamam Hizmeti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Kahramanmaraş il sınırları içerisinde ikamet eden; yardıma muhtaç, kimsesiz, evsiz, yoksul vb. Kişilere sosyal yardım ve destek de bulunulmaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım ve destek almak isteyen vatandaşların yetkililer tarafından istenen kriterleri taşımaları gerekmektedir.

İşte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım ve destek de bulunduğu kişiler:

 • Muhtaç, işsiz, düzenli geliri olmayan
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler
 • Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
 • Eşi vefat eden veya boşanan dul kadınlar
 • %40 ve üzeri engelli vatandaşlar
 • Şehit, gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • Öksüz-yetim çocuklar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • İş veya trafik kazası sonucunda iş görmezlik raporu olan kişiler

Bu kriterleri taşıyan kişiler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu gerçekleştirebilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php  bağlantı adresine tıklayarak ve sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php  bağlantı adresi üzerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için  ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/kahramanmaras-buyuksehir-belediyesi-bilgi-edinme-basvuru e devlet üzerinden bağlantı adresine tıklayarak başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurusu sonuçlarınız, iletişim numaranıza SMS olarak iletilecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Telefon Numarası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  sosyal destek çağrı merkezlerini  arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezlerini arayarak sorgulayabilirler .

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Ev tamirat ve tadilat yardımı için Tapu Kaydı, Fakirlik Belgesi, Dilekçe ve Kimlik Fotokopisi gerekli belgelerdir.
 • Erzak Paketi, Odun, Kırtasiye, Öğrenci Giyim yardımı Evde Bakım ve temizlik hizmeti başvuruları için Fakirlik Belgesi ve kimlik fotokopisi gerekli belgelerdir.
 • Öğrenci çamaşırhanesi hizmeti için Kimlik Fotokopisi, Öğrenci Belgesi Fotokopisi, İkametgah gerekli olan belgelerdir.
 • Ev Eşyası yardımı, şehir dışı yol parası yardımı için Fakirlik Belgesi, Dilekçe ve Kimlik Fotokopisi belgelerdir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardıma ihtiyaç duyan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçe belediye binalarına giderek sosyal yardım ve destek kartı başvurularını yapabilirler.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size SMS olarak bildirilecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurunuz onaylanırsa kartınız ikamet ettiğiniz adresinize getirilecektir.

kahramanmaraş yardım başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı derman karta yüklenen bakiye ile Kahramanmaraş büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca gıda yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php bağlantı adresine tıklayarak ve sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi erzak kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca erzak kolisi yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php bağlantı adresine tıklayarak veya sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek erzak kolisi yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara halk ekmek yardımında bulunmaktadır. Halk ekmek yardım kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz veya uygun fiyata ekmek yardımında bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara günde 50 bin ekmek dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca Halk ekmek büfelerinden uygun fiyata ekmek satışı yapmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, halk süt projesi kapsamında 3 ile 6 yaş aralığında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımında bulunmaktadır. Pandemi döneminde bu yardım durdurulmuştur.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak yaptığı yardımlardan biri de sıcak yemek yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde COVİD19 hastalığı geçiren hastaları ve yemek ihtiyacı olan yardıma muhtaç kişilere günlük olarak yemek ve kahvaltı dağıtımı yapılmıştır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kendi yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz, vatandaşların evlerine kadar yemek götürmektedir. Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aşevlerinde de ihtiyaç sahibi insanlara, evsizlere, yoksullara sıcak yemek ve kahvaltı yardımı yapmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya (0344) 224 15 60-61 çağrı merkezini arayarak sıcak yemek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca yemek ihtiyacı olan kişiler aşevlerine giderek yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardım Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin en faydalı yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara yaptığı yakacak yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her kış ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve kömür desteği sağlamaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi yakacak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca yakacak yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php bağlantı adresine tıklayarak veya sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yakacak yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek yakacak yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi giyecek yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  no lu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ayrıca giyecek yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php bağlantı adresine tıklayarak veya sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi giyecek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek giyecek yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Maddi yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım olarak derman kart projesi gerçekleştirmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen derman kartın bakiyesi 250 ile 500 tl arasında değişmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maaş yardımı
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bebek Paketi Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri için Hoş geldin bebek projesi kapsamında yardımlar yapılmaktadır. Bebekler için bebek çantası verilmektedir. Bebek çantasında bez, mama gibi temel ihtiyaçlar bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekleri ve ailelerini desteklemek amacıyla “Hoş Geldin Bebek” yardım programı yürütmektedir. Bu program kapsamında, Kahramanmaraş il sınırları içerisinde ikamet eden ve maddi durumu yetersiz olan ailelere bebek bezi, mama, bez değiştirme pedi, ıslak mendil, biberon, mama önlüğü, emzik, pişik kremi, bebek yağı, şampuan, sabun, diş fırçası ve macunu gibi ihtiyaç maddeleri içeren bir paket dağıtılmaktadır.

Başvuru şartları

 • Kahramanmaraş il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 • Maddi durumu yetersiz olmak
 • Bebeğin doğumunun Kahramanmaraş ilinde gerçekleşmiş olması

Başvuruların takibi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın ALO 153 Çağrı Merkezi’nden yapılabilmektedir.

Hoş Geldin Bebek yardım paketi içeriğinde yer alan ürünlerin miktarı, bebeğin doğum ağırlığına göre belirlenmektedir. Paketin ortalama değeri 1.000 TL’dir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eve sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltmak hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar ALO153 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi Ramazan yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 ve (0344) 224 15 60-61  nolu sosyal destek çağrı merkezlerini arayabilirler.

Ramazan kolisi hakkında detaylı bilgi için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca ramazan yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php bağlantı adresine tıklayarak veya sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr mail adresine mail atarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ramazan yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek ramazan yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.