Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
10.05.2024 02:43 | Son Güncellenme: 10.05.2024 17:21

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Kayseri Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olsan sosyal belediyelerdedir. Ramazan ayı boyunca 10 bin ihtiyaç sahibi aileye ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ramazan kolisi ve sosyal destek kartı yardımında bulunmaktadır.

Her sene olduğu bu gibi senede Ramazan Kolisi ve ramazan ayına özel para yardımı yapan Kayseri Nüyükşehir Beleidyesi Ramazan yardımı başvurusu detayları yazımzıda.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi veya ramazan sosyal destek kartı başvurusu nasıl yapılır? , sorusu vatandaşlar tarafından ramazan ayının gelmesi ile birlikte en çok sorulan sorulardandır.

Belediye binasına bizzat giderek başvurularınızı yapabilmeniz mümkündür.

Ramazan kolisi veya sosyal destek kartı başvurularınızı E-Devlet sisteminden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. Kimlik numarası ve şifrenizi girerek yapabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak için ALO 153 Beyaz Masa destek merkezini arayarak ramazan kolisi veya sosyal destek kartı başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür.

Belediyenin web sitesinden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Web sitesinden başvuru yapabilmek https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusunda veya ramazan destek kartı başvurusu yapabilmek için doldurulması gereken formdur. Bu form içerisinde başvuran yapan kişiye ait adres bilgileri, iletişim bilgileri ve gelir durumu gibi bilgiler istenmektedir.

Bu bilgilerin eksiksiz ve güncel olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formuna https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayarak erişebilmeniz mümkündür.

Başvuru formunda ramazan kolisi veya ramazan destek kartından faydalanmak istediğinizi belirten bir açıklama yapmanız gerekmektedir.

Formda yer alan bilgiler ihtiyaç sahiplerinin durumu hakkında bilgi vermektedir. Bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Eğer bilgiler eksik veya doğru değilse başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Bunun için formdaki bilgilerin doğru doldurulması önemlidir. Başvurularınız incelendikten sonra sonucunuz ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Belediye binasına giderek başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer E-Devlet sistemi üzerinden ramazan kolisi veya sosyal destek kartını sorgulamak isterseniz https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa-sorgulama linkine tıklayarak “Başvuru Numarası” ve “T.C. Kimlik Numarası” girerek başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

ALO 153 Beyaz Masa destek hattını arayarak ramazan kolisi başvurusu sorgulamak istediğinizi belirtmelisiniz. Belediye ekipleri tarafından ilgili birimlere yönlendirilerek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Eğer ramazan sosyal destek kartı başvurusu yaptıysanız ALO183 hattını arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Başvurularınız ortalama 1-2 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu nedenler sorgulama yapmadan önce bir hafta bekledikten sonra sorgulamalarınızı yapmanız daha doğru olacaktır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi veya sosyal destek kartı yardımı ihtiyaç sahibi işsiz, engelli, ekonomik durumu kötü olan, bakıma muhtaç ve 65 yaş üstü, şehit veya gazi ailesi olan zor durumdaki vatandaşlara verilmektedir.

BAKINIZ >>> Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi ve ramazan sosyal destek kartı alabilmeniz için bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Kayseri ili sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Muhtardan alınacak olan fakirlik belgesine sahip olması gerekmektedir
  • Başvuru sahibinin ve ailesinde yaşayan bireylerin sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
  • Üzerine kayıtlı menkul veya gayrimenkul olmaması gerekmektedir.

Ramazan Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Ramazan ayında bazı vatandaşlara ramazan kolisi yerine ramazan sosyal kartı verilmektedir. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan ayı boyunca gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Verilen kart bütün marketlerde gıda alışverişlerinde geçerlidir.

Ramazan Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar?

Ramazan ayı boyunca geçerli olacak ramazan sosyal destek kartı limit 500-1000 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.