DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
09.05.2024 02:37 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:07

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Kayseri 1 milyonu aşkın insanın yaşadığı, nüfusu kalabalık şehirlerimizden birisidir. Kayseri belediyesi aynı zamanda büyükşehir niteliği taşımaktadır. 1 milyonu aşkın insanın yaşadığı Kayseri de her ilde olduğu gibi ihtiyaç sahibi kişiler vardır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de, her belediye gibi kendi şehrindeki ihtiyaç sahibi kişilere ve ailelere belli yardımlar yapmaktadır. Sosyal hizmetler dairesi başkanlığı bünyesinde yürütülen yardım hizmetleri , Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan, sosyal ve ekonomik açıdan muhtaç olan , korunmaya, barınmaya, yardıma ihtiyaç duyan genç, yaşlı, çocuk , mülteci demeden herkese yardım yapmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi her aileye sosyal dayanışma ve yardımlaşma kapsamında birçok hizmetle yardım faaliyetlerini yürütmektedir.  Sosyal hizmetler daire başkanlığı tarafından yürütülen bu yardım ve hizmetler nelerdir?

İşte Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım ve destekleri:

2700 ü aşkın sosyal yardım ve hizmet büfesi ve aşevi bulunan kayseri büyükşehir belediyesi bu büfe ve aşevlerinde:

 • Günlük olarak taze yemek dağıtımı
 • Taze ekmek dağıtımı
 • Taze Süt Dağıtımı

yapmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere 7000 i aşkın sosyal destek kartı verilmektedir. Verilen destek kartıyla aileler gönül rahatlığıyla ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı için 0(352) 222 89 60 numaralı hattı arayıp, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gıda ve erzak yardımının yanı sıra;

 • Elbise ve kıyafet yardımları
 • Eşya, mobilya türü eşya yardımları
 • Yeni doğan ihtiyaç sahibi bebeklere yapılan yardımlar
 • Para ihtiyacı olana para yardımı
 • Ev kirasını ödeyemeyen vatandaşlar için, kira yardımı
 • Odun ve kömür desteği
 • Dul kalan kadınlara yapılan yardımlar
 • Öğrencilere sağlanan burs desteği
 • Eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye, kitap desteği

Gibi sosyal destek ve yardımları yapmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir

Bakıma muhtaç; yetimler, yaşlılar, geliri olmayan dullar, yardıma muhtaç engelli bireyler, eşi askerde veya cezaevinde olan kadınlar. Çok çocuklu dar gelirli aileler. Mülteci ve sığınmacılar. Kısaca Kayseri Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi her bireye, her aileye destek olmaktadır ve yardımlarını esirgememektedir.

Engelli, hasta olan kişilerden sağlık raporu istenmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım ve destek almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar veya ailelerin Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı birimine giderek sosyal destek başvuru formunu doldurmalıdırlar.

Başvuru formuna girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat ediniz. Başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanı sıra, ihtiyacınızın ne olduğunu belirtmelisiniz. Sosyal hizmetler daire başkanlığı yetkilileri, yardım alıp almayacağınıza karar verecektir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linke tıklayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım ve destek hizmetine başvuru yapan vatandaşlar ALO 183 ü arayarak veya e-devletten başvurularının sorgulamalarını yapabilirler.

E-devletten başvuru sorgulaması yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar:

 • E- devlet resmi web sitesine https://www.turkiye.gov.tr/ adresine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.
 • Ardından “Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?” yazan arama butonuna içişleri sosyal yardım talebinde bulunma ve sorgulama yazarak gelen butona tıklayarak. Sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-devlet yardım talebi sorgulama ekranına gitmek için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayınız.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlar 0(352)  222 89 60 numaralı destek hattını arayabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımını farklı şekillerde yapmaktadır. Ekmek ihtiyacı olanlara, sosyal yardım büfelerinden ekmek dağıtımı ve yemek ihtiyacı olanlara aşevlerinden yemek dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal destek kartıyla vatandaşlar, gıda alışverişi yapabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar, gıda yardımı almak için öncelikle Belediyenin Sosyal Hizmetler birimine giderek yardım başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmalıdır. Başvuru formunda ihtiyacı gıda ise formda gıda ihtiyacı olduğunu belirtmelidir.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi başvuru formu için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linke tıklayabilirsiniz. Formda ayni yardım mı yoksa nakdi yardım mı almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Kolisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımının yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve ailelere yılda iki kez erzak kolisi dağıtımı yapmaktadır. Bu koliler vatandaşlara Ramazan ayında ve Kurban Bayramında dağıtılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardımda da bulunmaktadır. Belediyeden maddi yardım almak isteyen vatandaşlar, Kayseri Valiliği ve Kaymakamlıklarına başvurarak maddi yardım alabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazanda erzak yardımlarına başladığını açıkladı. Türkiye Diyanet Vakfı ile yürütülen erzak yardım çalışması halen ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor.  Ayrıca vatandaşlar belediye tarafından kendilerine verilen sosyal destek kartı ile de ramazan ayındaki erzak ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin belediye binasına veya kaymakamlık ve valilik binasına giderek yardım başvurularının yapabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu sene aynı şekilde 0-6 yaş aralığında çocukların hem süt içmesini sağlamak için hem de sağlıklı gelişmeleri için süt desteği sağlamaktadır. Süt yarıdmı belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurularak yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi süt yardımı sonrası başvurusu onaylanan kişilerin evlerine sütler teslim edilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında Kayseri il sınırları içerinde doğum yapan annelere hoş geldin bebek paketi göndermektedir. Bebeğin temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu hoş geldin bebek paketi tüm anne adaylarına gönderilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek paketine doğum yaptıktan sonraki 3 ay içerisisnde başvuruda bulunmanız gereklidir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere yönelik bir yardım programı başlattı. Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim, sağlık, ulaşım ve barınma gibi konularda destek verilecek. Programa katılmak isteyen öğrenciler, belediyenin web sitesinden başvuru formunu doldurabilirler. Başvurular ay sonuna kadar devam edecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öğremci yardımı kapsamında 2024 yılında dar gelirli muhtaç ailelerin okuyan çocuklarına burs vercektir. Öğrencilere aylık 5000 TL kadar burs verilecektir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim-öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen öğrencilerin, aşağıdaki belgelerle birlikte belediyeye başvurmaları gerekmektedir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenci belgesi
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • İkametgah belgesi

Başvurular, 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında belediyenin sosyal yardım birimine yapılacaktır. Başvuru sonuçları, 30 Ekim’de belediyenin web sitesinde ilan edilecektir. Yardım paketleri, öğrencilerin okullarına teslim edilecektir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için çalışmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Başvurunuzu sorgulamak için, Kayseri BSB Alo153 destek hattını arayarak veya  internet üzerinden https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa-sorgulama   linkine tıklayarak Ramazan Yardım başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir?

Ramazan yardımına başvurmak için gereken şartlar;

 • Onaylı yoksulluk belgesine sahip olmak.
 • Kayseri il sınırları içerisinde yaşamak.
 • Başvuruyu yapan kişilerin Sgk, ssk yani sosyal güvence altında olmaması.
 • Ev, araba, arsa vs. gibi mal varlıklarına sahip olmaması gerekir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ramazan ayında erzak yardımı yapan kurum ve kuruluşlar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi veya Kayseride ki birçok resmi kurum veya kuruluş ramazan yardımı düzenlemektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra Ramazan ayı yardım başvurusu yapabileceğiniz kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Belediyeler
 • Kaymakamlıklar
 • Kayseri Sosyal Hizmetler genel müdürlüğü
 • (TDV) Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri İl Şubesi
 • Dernekler
 • Vakıflar
 • Kayseri İl müftülüğü

Sizlere bu yazımızda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.