Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
13.05.2024 10:27 | Son Güncellenme: 13.05.2024 13:43

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında yoksul, dar gelirli, çalışamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşların yanındadır. Ramazan ayında hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye ekipleri tarafından ulaştırılmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin ramazan kolisinden faydalanmak istediğine dair belediyeye müracaat etmesi gerekmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayının gelmesi ile beraber Ramazan Kolisi ve Erzak kolisi yardımı yapılmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde yaşaayan dar gelirli muhtaç ailelere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yaparak bu yardımdan yararlanabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Belediyenin verdiği ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvurularını farklı yerlerden yapabilmektedir.

İlk olarak ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar eğer gidebilecek durumda ise belediye binasına giderek veya ikamet ettiğiniz bölgedeki mahallenin muhtarlığına müracaat ederek ramazan kolisi başvurusu yapabilecektir.

E-Devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusu yapabilmeniz için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra başvuru formunu doldurarak ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

ALO 153 hattını arayarak veya 0850 207 27 27 numaralı sosyal yardım hattını arayarak belediyenin dağıttığı ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belediye çalışanlarına iletebilirsiniz. Gerekli yönlendirmeler belediye ilgili ekipler tarafından yapılacaktır.

iletisim@gaziantep.bel.tr e-posta adresine ramazan kolisinden faydalanmak istediğinize dair bir e-posta göndererek başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Ramazan kolisinden faydalanmanız bir diğer yöntemi ise, belediyenin web sitesine giriş yaparak isteklerinizi iletebilirsiniz. https://gikom.gaziantep.bel.tr/WebBasvuru#/ linkine tıklayarak web sitesine erişebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvuru formu, ramazan kolisi yardım başvurusunda bulunabilmeniz için dilekçe niteliği taşıyan bir belgedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu dolduruken sizden isten tüm bilgileri doldurmanız önemlidir.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda girilen bilgileri belediye ekipleri inceleyecektir. İnceleme süresi bittikten sonra ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse belediye ekipleri tarafından ramazan kolisi adrese teslim edilecektir. Eğer başvuru formunda yer alan bilgiler yanlışsa ramazan kolisi yardımından faydalanmanız mümkün değildir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı başvuru yapan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen sorulardandır.

E-Devlet üzerinden başvuru yaptıysanız https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Eğer belediyenin web sitesinden ramazan başvuru sonucunuz öğrenmek isterseniz https://gikom.gaziantep.bel.tr/WebBasvuru#/Status linkine tıklayarak başvur yaptığınız telefon numarası bilgilerini girmelisiniz.

ALO 153 hattını arayarak ramazan kolisi başvurunuzu sorgulamanız mümkündür.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında binlerce aileliye hazırladığı ve  hayır severlerden gelen Ramazan paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan paketi başvurusu sadece ALO 153 numarasını arayarak yapılmaktadır.

Ramazan paketi başvurusu ALO 153 üzerinde 08:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Başvuruda bulunan kişileri uygun görülmeleri halinde ramazan kolileri adreslerine teslim edilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi kimlere verilir sorusunun cevabı başvuru yapacak vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Ramazan kolisinden faydalanabilmeniz için Gaziantep il sınırlarından ikamet etmeniz, muhtaç durumda olmanız, şehit veya gazi ailesi olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçinde Hangi Ürünler Bulunur?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi içinde bulunan ürünler aşağıdaki gibidir.

Ramazan kolisi içerisinde makarna, pirinç, nohut, fasulye, mercimek, reçel, şehriye, makarna, bulgur,  kahvaltılık, yağ gibi temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Hazırlanan ramazan kolisi başvuru sonucunuz olumlu ise belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine telsi edilmektedir.

Yorumlar

  1. Serdar dedi ki:

    Sayın yetkilim evimiz ağır hasarlı olarak görünüyor ve yıkım kararı var ve herhangi bir gelirimiz yok issizim üç çocuğum okuyor ve masraflarını karsilayamiyoruz mümkünse nakdi yardımı istiyoruz ve gıda yardımı yaparmisiniz saygılar allah devletimizden ve makamından razı olsun saygılar