Ramazan Kolisi Veren Belediyeler

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler
28.03.2024 19:37 | Son Güncellenme: 28.03.2024 23:25

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler; Müslümanlar için maneviyatın yüksek olduğu Ramazan ayında para yardımına ek olarak ayni Ramazan Kolisi Veren Belediyeler, Ramazan ayının yaklaşması ile yardım faaliyetlerini hızlandırmıştır.

Ramazan ve erzak kolisi almak isteyen vatandaşlar Ramazan Kolisi Veren Belediyeler 2024, Belediye Ramazan Kolisi Nasıl Alınır ve Ramazan Kolisi Veren Yerler konu başlıklarını araştırmaktadır. Ramazan Yardımı ve belediye yardımları ile ilgili merak edilen konu başlıklarına ise yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler

Her yıl ramazan ayında sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet vermekte olan belediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Erzak Kolisi dağıtmaktadır. Bu Ramazan Kolisi Veren Belediyeler gıda yardımı modelinde özel olarak hazırlamış olduğu erzak kolilerini dağıtmak için sosyal yardım alan ailelerin adreslerini ziyaret ederken, herhangi bir nedenle sosyal ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan kişi, aile ve gruplarında başvurularını almaya devam etmektedir.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlükleri, Sosyal Yardım Başvuru Merkezleri, Gıda Yardımı Başvuru Birimi, online sosyal yardım başvuru ekranı, e-devlet ve çağrı merkezleri üzerinden yapılan Sosyal Yardım Başvurusu sonrasında ihtiyaçlığı sosyal inceleme ile tespit edilmiş aileler için Ramazana özel olarak hazırlanan kolilerin dağıtımı meslek elemanları tarafından başlamıştır.

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler 2024

2024 yılı içerisinde de pek çok il ve ilçe belediyesi sosyal yardım hizmetleri içerisinde Ramazan Kolisi dağıtmaya devam etmektedir. Büyükşehir belediyelerine ek olarak ilçe belediyelerinin de erzak ve gıda yardımlarının içerisinde bulunduğu Ramazan Kolisi dağıtımları başlamıştır.

İhtiyaç sahibi ailelere, hanelere ve kişilere özel hazırlanmış, çeşitli kalemde ürünlerin bulunduğu erzak yardımı kolileri Ramazan Kolisi Veren Belediyeler tarafından hanelere adreste teslim edilmektedir.

Ramazan kolisi veren belediyelerden yardım almayan ancak herhangi bir nedenle sosyal yardıma ihtiyaç duyan kişiler ise belediyelerin sosyal yardım başvuru kanallarını kullanarak 2024 ramazan ayı yardımlarından yararlanması mümkündür. Özellikle bazı belediyeler Ramazana özel hazırlanmış gıda kumanyalarını direkt ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırabilmek için Ramazan Yardımı başvuru ekranlarını faaliyete geçirmiştir.

Ramazan ayında Ramazan Kolisi Veren Belediyeler ise şunlardır:

Ramazan Erzak Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacı ile büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere pek çok ilçe belediyesi gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Temel gıda malzemelerinden oluşan çeşitli kalemlerde hazırlanmış bu erzak kumanyaları sosyal inceleme yapılarak değerlendirme sonrasında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş kişilere ve hanelere verilmektedir.

Belediye Ramazan Kolisi Yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan sosyal yardım modellerine ilgili şube müdürlükleri, sosyal yardım başvuru merkezleri, Alo 153 çağrı merkezi, online sosyal yardım başvuru ekranı ve e-devlet üzerinden giriş yaparak başvuru ve ön kayıt oluşturmak mümkündür.

Belediye Ramazan Kolisi Nereden Alınır?

Günümüzde pek çok il ve ilçe belediyesi sosyal yardım başvurularını kolaylaştırmak için telefon, tablet ve bilgisayar gibi internetin bulunduğu her alandan güvenli ve hızlı işlem yapılmasını sağlayan başvuru ekranlarını geliştirmiştir. Herhangi bir belge beyanı olmadan Sosyal Yardım Başvuru Formu içerisindeki bilgilerin eksiksiz girilmesi ile yardım için ön başvuru yapılabilmektedir. Bu sosyal yardım programlarına yapılan başvuruların tümü genel başvuru olup, yardım almaya hak kazanan aile ve kişiler belediyelerin ramazan ve erzak paketi yardımlarını almaya da hak kazanmakta; koliler belediye çalışanları tarafından direkt ikamet edilen adrese teslim edilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlara sosyal yardım hizmetlerini ve faaliyetlerini eşit ve kapsayıcı şekilde yürütmeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile birlikte il sınırları içerisinde bulunan ekonomik desteğe ihtiyaç duyan hanelere erzak yardımı yapmaya devam etmektedir.

Herhangi bir nedenle sosyal ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan sosyal yardım alan ya da başvuru yapan ailelerin evlerine teslim edilen ramazan erzak kolisi yardımları için başvurular toplanmaya devam etmektedir.

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı adı altında verilen İBB Yardım Kolisi başvuruları için Alo 153 Çağrı Merkezi, Beyaz Masa Portal ve SEDEP Online Başvuru ekranını kullanmak yeterlidir.

İBB Koli Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Koli Yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Alo 153 Beyaz Masa çağrı merkezi üzerinden ön talep oluşturabilirler. Ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek Programı SEDEP Online Başvuru ekranı üzerinden de genel başvuru yapılabilmektedir.

Online yardım başvurusu ekranından yapılan talepler ön kayıt niteliği taşımakta olup, sosyal inceleme görevlileri tarafından değerlendirilerek hane ziyaretleri gerçekleştirilmekte; ihtiyaçlığı tespit edilen hanelere Ramazan Kolisi dahil olmak üzere çeşitli yardımlar yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu için linke tıklayınız. https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Ankara il sınırları içerisinde yaşayan ve ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda ve temizlik malzemesi başta olmak üzere çeşitli yardımlar yapmaktadır. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sosyal yardım alan vatandaşların evlerine teslim edilen yardım kolisi başvuruları Sosyal Yardım Başvuru Merkezleri ve çağrı merkezleri üzerinden alınmaya da devam etmektedir.

Belediyenin sosyal yardımlarından ve Ramazan Yardım Kolisi hizmetlerinden yararlanmak için en yakın başvuru merkezini ziyaret ederek; yoksulluk belgesi, adrese dayalı aile beyanı ve hane içerisindekilere ait T.C. kimlik belgesi ile ön kayıt oluşturulabilmektedir.

Online olarak internet sitesi üzerinden sosyal yardım ve Ramazan Yardım Kolisi başvurusu işlemleri için linke tıklayınız. https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımında Neler Var?

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımlaşmanın, birliğin ve maneviyatın yüksek olduğu Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi hanelere 64 kg ağırlığında gıda malzemesinin içerisinde bulunduğu koli yardımları yapmaktadır.

Hanelerin temel ihtiyaçlarından oluşan çeşitli kalemlerdeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Kolisi içerisinde şunlar vardır:

 • Litrelik Yağ
 • Domates Salçası
 • Makarna
 • Buğday Unu
 • Toz Şeker
 • Çay
 • Pirinç
 • Kuru Fasulye
 • Nohut
 • Bulgur
 • Yeşil Mercimek
 • Kırmızı Mercimek
 • Konserve Bezelye
 • Hazır Çorba
 • Tuz
 • Hurma
 • Reçel
 • Zeytin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler içerisinde yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal ve ekonomik yetersizlik içerisinde olan hanelere destek sağlarken Gıda Paketi Yardımı faaliyetlerine ek olarak Nakdi Bayram Yardımı da yapmaktadır.

Kimlik fotokopisi ve Gıda Paketi Yardımı başvuru dilekçesi ile ön kayıtları alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nakdi Bayram Yardımı başvurularını web sitesi üzerinden toplamaktadır.

Belediyenin Ramazan Yardımı ve gıda kolisi yardımı hizmetlerinden yararlanabilmek için linke tıklayınız. https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nakdi Bayram Yardımı online başvuru ekranı için linke tıklayınız. https://www.izmir.bel.tr/tr/BayramYardimi/129

Bizİzmir Gıda Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardım İzmir Dayanışması olarak verilmekte olan gıda yardımı, dar gelirli hanelere özellikle ramazan ayında ulaştırılarak ekonomik destek sağlanmaktadır. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunu arttıran Bizİzmir Gıda Yardımı Destek Programı için başvurular internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

İzmirli vatandaşların dijital platformu olan Bizİzmir üzerinden Gıda Yardımı Başvurusu yapabilmek için online Sosyal Yardım Başvuru Formu ile ön kayıt oluşturulabilmektedir.

Online Bizİzmir Gıda Yardımı Başvurusu için linke tıklayınız. https://www.bizizmir.com/tr/Yardim/Index?YardimTipi=38

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayındaki maneviyatı arttıran sosyal yardım hizmetleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Erzak Kolisi dağıtmaya ve Ramazan Sosyal Destek Çeki vermeye devam etmektedir. Sosyal yardım alan ve sosyal yardım başvurusu onaylanan hanelere teslim edilen Ramazan Kolisi yardımlarından yararlanabilmek için Ramazan Kolisi Veren Belediyeler için online olarak telefon, tablet ve bilgisayarlardan ön kayıt oluşturmak mümkündür.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi Aşevi ve Yemek Hizmetleri ile de Ramazan ayı boyunca vatandaşlara çeşitli alanlarda yemek dağıtımını gerçekleştirmektedir. Ayrıca vatandaşlar ve öğrenciler aşure dağıtımından da yararlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu için linke tıklayınız. https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çeki Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı içerisinde kullanılmak üzere Ramazan Sosyal Destek Çeki vermektedir. Sisteme üye olan bakkal ve marketlerde geçerli olan bu çekler ile haneler kendi ihtiyaçlarına uygun Ramazan alışverişlerini yapabilmektedirler.

Erzak paketi ve Ramazan Çeki Başvurusu ise güncel olarak www.bursa.bel.tr adresi üzerinden alınmaktadır. Başvurusu onaylanan vatandaşların çekleri ise adrese teslim edilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan Kolisi Veren Belediyeler arasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ekranı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ön kayıtlarını toplamaktadır. Belediyenin resmi web sitesi üzerinden alınan başvurularda gerekli incelemeler doğrultusunda ihtiyaçlığı tespit edilmiş hanelere Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı dağıtımları da hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Nakdi Antalya Büyükşehir Belediyesi 2024 Ramazan Yardımı Başvurusu için linke tıklayınız. https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2024-ramazan-yardimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu içerisindeki ad, soyad, T.C. Kimlik No, doğum tarihi, hane içerisindeki kişi sayısı, çalışma durumu, adres ve IBAN no bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca IBAN bilgileri girilirken TR karakterinin girilmeden 24 haneli rakamın yazılması istenmektedir. Başvurunun onaylanması halinde banka hesap bilgilerinin yanlış olması ödemelerde sorun oluşmasına neden olabilmektedir.

Antalya Gıda Yardımı Nasıl Alabilirim?

Ramazan Kolisi Veren Belediyeler arasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden ve yardımlarından yararlanmak için, il sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ayni ve nakdi sosyal yardım hizmetlerini yürüten Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek Gıda Yardımı başvurusu yapabilirler. Ayrıca 0424 249 50 00 çağrı merkezi üzerinden ön talep oluşturabilir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu hakkında bilgi alınabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü Adres ve Telefon numarası:

Yüksekalan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:20 07310 Muratpaşa/ANTALYA

0 (242) 249 54 34

Gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar kimlik kartı ve bir dilekçe ile başvuru yapabilir, başvuru sonrasında ihtiyaç sahibi vatandaşların hanelerine gerçekleştirilen sosyal inceleme ile uygunluğu tespit edilen hanelere gıda yardımı başta olmak üzere giyim ve eşya desteği de yapılmaktadır.

Ramazan Kolisi Yardımı Veren Yerler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, il ve ilçe belediyeleri, vakıflar ve dernekler başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar maneviyatın ve paylaşmanın yüksek olduğu Ramazan ayı içerisinde Erzak ve Koli Yardımı yapmaya devam etmektedir.

İhtiyaç sahibi ailelere yapılan bu yardımlar yalnızca ayni olarak değil nakdi ramazan yardımı olarak da yapılmaktadır.

Ülke içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan Kolisi Yardımı Veren Yerler ve nakdi yardım yapan yerler şunlardır:

 • İl ve ilçe belediyeleri
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Kızılay
 • İHH İnsani Yardım Vakfı
 • Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı
 • Deniz Feneri
 • İlk Adım
 • Çare Derneği
 • İnsan Vakfı
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • Bir El Eğitim ve Yardımlaşma Derneği
 • AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı)
 • Beşir Derneği
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.