Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu
13.05.2024 09:34 | Son Güncellenme: 13.05.2024 13:42

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu 2024; Mersin Büyükşehir Belediyesi ramazan ayının gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahibi olan binlerce vatandaşın sofralarının bereketli olması için ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Hazırlanan 120 bin adet ramazan kolisi, belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayında ulaştırılmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı kapsamında Ramazan ayında Ramzan Kolisi yardımı ve Erzak kolisi yardımı yaparak muhtaç ailelere yardımda bulunmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi yardımı başvurusu ve başvuru formu detayları yazımzıda.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinden Kimlere Verilir

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmesidir. Ekonomik olarak zor durumda olan, yaşlı vatandaşlar, şehit aileleri ve engelli bireyler gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan kolisi başvurusu yaparak yardımdan faydalanabilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisinin başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

Belediye tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisi başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir. Bu kanallardan biri belediye binasına bizzat giderek ramazan kolisi başvurusu yapmaktır. Belediye binasına gittikten sonra ekipler tarafından verilen başvuru formunu doldurmalısınız.

E-devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden belediyelerin gıda ve erzak yardımı başvuru talebinde bulunmak için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Belediyeye ait olan ALO 185 hattını arayarak veya 0 (324) 533 33 6 hattını arayarak ramazan kolisi başvurusu yapmak istediğinizi belediye ekiplerine iletebilirsiniz.

Başvuru talebinizi belediyeye ait mersinbuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr e-posta adresine mail göndererek de iletebilmeniz mümkündür.

Belediyenin web sitesinden de ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz. Web sitesinden başvuru yapmak için https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet  linkine veya https://www.mersin.bel.tr/form/etik-komisyonu-dilek-sikayet-formu linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşların kişisel bilgilerinin, adres bilgilerinin, hanede yaşayan kişi sayısının ve gelir durumu gibi birçok bilginin bulunduğu doldurulması gereken dilekçe niteliği taşıyan bir belgedir.

Eğer E-Devlet sisteminden başvuru yapacaksanız,  başvuru formuna https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

Başvurularınızı belediyenin web sitesinden yapacaksanız https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet  linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilirsiniz.

Formda yer alan bilgiler ihtiyaç sahiplerinin durumu hakkında özet bilgi niteliği taşımaktadır. Bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Eğer bilgiler eksik veya doğru değilse başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.  Bunun için başvuru formundaki bilgilerin doğru doldurulması önemlidir. Başvurular incelendikten sonra sonucunuz ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Başvuru Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi başvuru sonucu sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek ramazan kolisi başvurusunu öğrenebilmektedir.

Eğer E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yaptıysa sorgulamayı da kolayca gerçekleştirebilirler. Sorgulama işlemi için ; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra başvurularım kısmından başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınızı öğrenebilmenizin bir diğer yolu ise ALO185  hattını arayarak veya 0 (324) 533 33 6 numarasını arayarak başvuru soncunuzu sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden ramazan kolisi başvurusu yaptıysanız sorgulamanızı da belediyenin web sitesinden yapabilirsiniz. Web sitesinden başvuru sonucunuzu sorgulayabilmeniz için https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet  linkine tıklayarak “Cep Telefonu numarası” bilgilerini girerek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Mersin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımından faydalanabilmeniz için gerekli evraklar bulunmaktadır.

Bu evraklar aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuruyu yapan kişinin kimlik kartının aslı ve fotokopisi olmalıdır.
  • Başvuruyu yapan kişinin Mersin ilinde yaşadığına dair ikametgah belgesi olmalıdır. (E-Devlet sisteminden alabilirsiniz.)
  • Başvuruyu yapan kişinin muhtaçlık belgesi olmalıdır. (muhtaçlık belgesini vatandaşın ikametgahınızın olduğu mahalle muhtarından alabilirsiniz.)

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde; 4 kişilik ailenin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi içerisinde bulunan ürünler değişiklik gösterse de genel olarak;
2 litre ayçiçek yağı, 2 kilogram un, 1 kilogram beyaz toz şeker, yarım kilo siyah çay, 1 kilogram şehriye, 1 kilogram nohut, 750 gram tuz, 800 gram sofralık zeytin, 2 kilogram pilavlık bulgur, 2 kilogram pilavlık pirinç, 1 kilogram kırmızı iç mercimek ve 2,5 kilogram makarna gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.