Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
09.05.2024 01:19 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:06

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan ramazan ayında yoksul ve dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan kolisi yardımı yapmaktadır.

İhtiyaç sahipleri tarafından merak edilen “Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır?, Ramazan kolisi yardımından kimler faydalanabilir?, Ramazan kolisi başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?“ gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır?, sorusu ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından en çok merak edilen sorulardandır. Ramazan kolisi başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir. Bu kanallar aşağıda yer almaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin verdiği ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye binasına veya ikamet ettiği mahalle muhtarlığına giderek ramazan kolisi başvurusunda bulunabilmektedir.

Ramazan kolisinden faydalanabilmek için belediyeye ait olan 0 (414) 318 51 00 numaralı iletişim hattını arayarak ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğinizi iletebilirsiniz.

ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak belediye ekiplerine ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğinizi iletebilirsiniz. Şanlıurfa ilinde ikamet etmeyenlerin ramazan kolisi başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Fakat Şanlıurfa’da ikamet ediyorsanız ama şehir dışındaysanız 0 (414) 153 00 00 numarasını arayarak ramazan kolisi yardımı ile ilgili bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Belediyeye ait olan bilgi@sanliurfa.bel.tr e-posta adresine ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belirten bir  mail göndererek ramazan kolisi başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi web sitesinden https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/13 adresine giriş yaparak üyelik kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik kaydınız onaylanırsa web sitesinde yer alan E-Hizmetller başlığı altında yer alan “İstek/Şikayet” alanından başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan  açıklama alanına ramazan kolisinden faydalanmak istediğiniz ile ilgili açıklama yazabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvuru formu, yardım başvurusunda bulunabilmeniz için doldurulması gereken  dilekçe özelliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, aylık gelir gider durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gibi bilgiler bulunmaktadır.

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması başvuruların değerlendirme aşamasında önemlidir. Formda girilen bilgiler belediye ekipleri tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse belediye ekipleri tarafından ramazan kolisi adrese teslim edilecektir. Eğer formda yer alan bilgileri yanlış ise ramazan kolisi yardımından faydalanmanız mümkün değildir.

Şanlıurfa Ramazan Yardım Başvurusu Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi başvurusu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar başvuru sonuçlarını farklı platformlar kullanarak sorgulayabilmektedir.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvuru sonucu hakkında bilgi sahibi olabilecektir.

Belediyeye ait 0 (414) 318 51 00  numarasını arayarak veya ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden yaptıysanız başvuruları sonuçlarınızı da web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Başvurular ortalama 2 hafta gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızı sorgularken değerlendirme süresini göz önünde bulundurmalısınız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ramazan kolisinden faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Ramazan kolisinden Şanlıurfa ilinde ikamet etmek
  • T.C. vatandaşı olmak
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • 18 yaş ve üstü olmak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Belediye tarafından dağıtılan kolilerden engelli, çalışmayacak durumda olan vatandaşlar, herhangi bir gelir olmayanlar, şehit ve gazi aileleri gibi ihtiyaç sahibi olan kişiler faydalanabilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Hangi Gıda Ürünleri Bulunur?

Belediye tarafından dağıtılan ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi vatandaşların beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecek temel gıda ürünler yer almaktadır.

Bunlar; köftelik ve pilavlık bulgur, pirinç, sıvı yağ, çay, toz şeker, makarna, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, gibi ürünlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.