Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
30.04.2024 15:32 | Son Güncellenme: 01.05.2024 00:47
Makalede Neler Var gizle

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Güneydoğu Anadolu bölgemizin, en güzel şehirlerinden biri olan, mutfak kültürüyle meşhur Gaziantep şehrimizde 2 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamaktadır. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Gaziantep de on binlerce ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç kişi yaşamını sürdürmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal yardım ve desteklerle kendi il bünyesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız başına bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nedir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli yardımlar yapmaktadır. Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederek yardımları kısa sürede ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaktadır. Bugüne kadar büyükşehir belediyesi 100 bine yakın aileye destek sağlamıştır. Aşağıda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlar yer almaktadır.

 • Fatura yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Maddi yardım
 • Kira desteği
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Eşya yardımı
 • Giysi yardımı
 • Yemek yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Süt yardımı
 • Burs Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Kira yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
 • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımlar
 • Fatura İndirimi Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek yardımlara Gaziantep İli sınırlarında ikamet eden zor durumda olan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Belediye tarafından verilen sosyal yardımlara başvuru yapacak olan vatandaşlar arasında eşinen ayrılan kadınlar, engelli bireyler, işi olmayan geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar, gazi ve şehit yakınları faydalanabilmektedir. Gelir durumu asgari ücretin 1/3’ünden az olan vatandaşlar, sigortalı bir işte çalışmayan bireyler sosyal yardımlardan öncelikli olarak faydalanabilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların bunu belgelemesi gerekmektedir.  Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşların belediyeye teslim ettiği evraklar incelenmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar yardımlardan faydalanabilmektedir.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin maddi sıkıntı çeken vatandaşlar verdiği maddi yardımlar ve diğer yardımlara başvuru yapacak olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Belediye yardım başvurusu yapılabilmesi için vatandaşlara farklı platformlar sunmaktadır.

İlk başvuru yöntemi belediye binasına bizzat gidilerek yapılmaktadır.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar e-Devlet sisteminden başvuru yapabilmektedir. e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresiyle sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden yardım başvurusu yapılabilmektedir. Web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://gikom.gaziantep.bel.tr/WebBasvuru#/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda yardım başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. İlgili birimler tarafından başvurunuz ile ilgili tarafınıza kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

Belediyeye ait ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak ilgili kişilere yardım başvurusu yapmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz. Örneğin; “Maddi yardım almak istiyorum.” almak istediğiniz yardımı bu şekilde belirtebilirsiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formunuz, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Gaziantep Gıda Yardımı ve Erzak Yardımı Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bağlantı adresi üzerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlara online veya belediye binasını ziyaret edilen platformlardan yapılacak olan başvurularda doldurulması gereken belgedir. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın durumunun incelenmesi için bazı sorular bulunmaktadır. Bu  sorular; eğitim durumu, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri gibi sorulardır.

Başvuru formunda yazılan bütün bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından bazı platformlardan ve haneyi ziyaret ederek incelenmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu teyit edilmektedir. Eğer başvuru formunda yanlış bir bilgi verilirse ihtiyaç sahibi olunsa dahi yardımlardan faydalanamayacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için  ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 e devlet üzerinden bağlantı adresine tıklayarak başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresinden siteye ulaşabilirler.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Gaziantep Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurusu sonuçlarınız, iletişim numaranıza SMS olarak iletilecektir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardımlar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmek, başvuru sorgulamak ve yardımlar ile ilgili bilgi edinebilmek için 0850 207 27 27 hattı veya ALO 153 Beyaz Masa hattını aramalıdır. Aramak yerine yazarak da belediye ile iletişime geçebilmek mümkündür. Bunun için 0342 153 00 00 WhatsApp destek hattına yazabilirsiniz.

Gaziantep  Yardım Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Yardım başvuru yapan olan vatandaşların talep edilen belgeleri belediyeye teslim etmesi gerekmektedir.

 • Vesikalık fotoğraf
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Afetzedeler için bunu gösteren belge
 • Engelli bireyler için sağlık kurulu raporu
 • Muhtaçlık belgesi

Yukarıdaki belgeler başvuru yapılacak yardım türüne göre değişebilmektedir. Bu nedenle yardım başvuru yapmadan önce belediye ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırlar içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Peki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin yapması gerekenler:

Telefon üzerinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar, Alo153 Beyaz Masa destek hattını arayarak sosyal yardım ve destek kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı adresi üzerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ayrıca bağlı olduğunuz belediye, kaymakamlık binalarına giderek sosyal yardım ve destek kartı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size SMS olarak bildirilecektir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurunuz onaylanırsa kartınız ikamet ettiğiniz adresinize getirilecektir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartlarına yüklenen bakiye ile Gaziantep büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Gaziantep Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak erzak yardımı talebinde bulunabilir. Belediye tarafından yapılacak değerlendirmeler neticesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak kolileri ulaştırılmaktadır. Kolilerde vatandaşların tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, gıda  yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO 153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak gıda yardımı başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak gıda yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Gıda yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yıl da iki defa Ramazan ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı kolisi vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır. Peki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi erzak kolisindeki erzaklar:

 • şeker
 • pirinç
 • bulgur
 • mercimek
 • sıvı yağ
 • makarna
 • çay
 • nohut
 • fasulye
 • salça.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak yardım kolisi başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden online olarak, yardım kolisi başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Yardım Kolisi başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, yardım kolisi başvurularını gerçekleştirebilirler.

gaziantep büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, güncel olarak ekmek fiyatında indirim kuponu yardımında bulunmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi fırıncılarla yaptığı anlaşmada, ihtiyaç sahibi kişilere ekmek fiyatında 1 ile 1,5 tl indirime gidilmektedir.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak ekmek indirim kuponu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Halk Süt Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından çocukların sağlıklı büyümesi için “Anneye Süt Bebeğe Can” projesini başlatmıştır. Bu proje ile Gaziantep ili sınırlarında yaşayan ailelere verilmektedir.

Süt yardımı 45 günde bir defa 12 litre süt vermektedir. Süt yardımından hamileler ve 6 yaşından küçük çocuğu olan aileler yararlanabilmektedir.

Süt yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye ile iletişime geçerek süt yardımı başvurusu yapabilecektir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı, Gaziantep’te yaşayan ve yeni doğum yapan ailelere yönelik bir sosyal yardım projesidir. Bu projenin amacı, doğum masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere maddi destek sağlamak, bebeklerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkıda bulunmak ve nüfus artışını teşvik etmektir.

Bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurması ve gerekli belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir. Yardım miktarı, bebeğin cinsiyetine, doğum şekline ve ailenin gelir durumuna göre değişmektedir. Yardım, tek seferlik olarak nakit olarak verilmektedir. Bu proje, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk anlayışının bir yansımasıdır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Aşevi Sıcak Yemek Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan aşevleriyle sıcak yemek yardımı ihtiyacı duyan vatandaşlara, aşevlerinde sıcak yemek yardımlarında bulunmaktadır. Ramazan aylarında kurulan belediye iftar çadırlarıyla da ramazan ayında da iftar yemeği yardımlarında bulunuyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Kış ayların da yakacak ihtiyacını karşılayamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun, kömür yardımlarında bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yakacak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak yakacak yardım başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden online olarak, yakacak yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Yakacak yardımı başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, yakacak yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak giyecek yardım başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden online olarak, giyecek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Giyecek yardımı başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, giyecek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve ödemelerini yapamayan esnaflara maddi yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Gıda ve erzak ihtiyacı olanların sosyal yardım ve destek kartlarına bakiye yüklenerek, faturalarını ödeyemeyen vatandaş ve esnaflara fatura indiriminde bulunarak. Kira, kredi gibi borçlarını ödemekte zorlananlara ise nakit para yardımında bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, maddi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak maddi yardım başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden online olarak, maddi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Maddi yardımı başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, maddi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatura Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, güncel olarak kendi il sınırları içerisinde yaşayan su faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara yüzde 50 su faturası indiriminde bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, su fatura indirimi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak su fatura indirimi başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

Su fatura indirimi başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, su faturası indirimi başvurularını gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kolay kolay nakit para yardımında bulunmamaktadır. Sadece hane içerisinde hiçbir geliri olmayan, maddi durumu ciddi derecede kötü olan vatandaşlara verilmemektedir. Bu para yardımının verilmesi içinde ayrıntılı ve uzun süren incelemelerde bulunulmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geçim sıkıntı yaşayan vatandaşlara para yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından verilen para yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar diledikleri gibi alışveriş yapabilmektedir. Para yardımı belediye tarafından yapılan incelemeler sonucunda tek seferli veya belirli aralıklarla ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yadım yapılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltıyor hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi evde sağlık ve bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 0 (342) 220 96 14  numaralı çağrı merkezini arayabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Burs Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi üniversite okuyan öğrencilere burs vermektedir. Verilen burs ile üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlanmaktadır. Burs yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye müracaat etmelidir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ramazan yardım kolisi yazımızda belirttiğimiz gibi Ramazan ayında bir defa verilmektedir. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi kişilere ramazan yardım kolisi dağıtılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;

ALO153 Beyaz masa sosyal destek çağrı merkezini arayarak ramazan kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

Whatsapp iletişim hattı olarak 0342 153 00 00 numaralı hattan rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı destek birimleri mesajı gördükten itibaren kısa süre içerisinde sizlere bilgilendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden online olarak, ramazan kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://ebelediye.gaziantep.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Ramazan kolisi  yardımı başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, ramazan kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar

 1. Ömer dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben Ömer yaşımdan dolayı fabrikalar işe almıyorlar üç çocuğum var madi durumum yok olduğu için okutamiyorum gitmedigim fabrika kalmadı yaştan dolayı almiyorlar sizden yardım istiyorum