Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu
19.05.2024 18:46 | Son Güncellenme: 20.05.2024 03:39

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı 2024; Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını en çok benimseyen belediyelerdendir. Yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşın yüzünü güldüren Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan biri de patates soğan yardımıdır.

Aşağıdaki yazımızda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen patates soğan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi  tarafından verilen patates soğan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Ankara ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir. Belediye tarafından verilen patates soğan yardımından ihtiyaç sahibi, geçim sıkıntısı çeken, çalışamayacak durumda olan, engelli, bakıma muhtaç vatandaşlar, eşinden ayrılan kadınlar, gazi ve şehit aileleri faydalanabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Ankara Belediyesi’ne Bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilmektedir.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

ALO 153 Mavi Masa hattını arayarak Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine patates soğan yardımından yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Yetkililer tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

E-Devlet sisteminden de patates soğan yardım başvurusu yapılabilmektedir. e-Devlet’ten başvuru yapacak olan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kinlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunda patates soğan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı ve diğer yardımlara başvuru yapacak olan vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgiler ve adres bilgisi gibi bilgiler yer almaktadır. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. Bu nedenle formda verilen bütün bilgilerin eksiksiz ve yanlış doldurulması gerekmektedir. Eksik veya yanlış bilgi tespit edildiğinde vatandaşların başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates ve soğan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar sonuçların nasıl öğrenileceğini veya takip edileceğini merak etmektedir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak sorgulama yapabilecektir.

Sorgulama yapmak için ilk yöntem belediye binasına bizzat gidilerek yapılmaktadır. Belediye binasına girme mkanı olmayan vatandaşlar ALO 153 Mavi Masa hattını arayarak başvuru sonucunu sorgulayabilmektedir.

Belediyenin web sitesinden patates soğan yardım başvurusu sorgulama yapılabilmektedir. Sorgulama yapmak veya başvuru takibi yapmak isteyen vatandaşlar https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruTakip linkine tıklayarak sorgulama yapabilecektir.

E-Devlet sisteminden yapılan başvuruların takibi e-Devlet’ten yapılabilmektedir. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir patates soğan yardımları ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 0312 418 66 62 numaralı hattı arayarak veya ALO 153 Mavi Masa hattını arayarak başvuru talebini iletebilir ve başvuruları ile ilgili bilgi sahibi olabilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ankara Büyükşehir Belediyesi patates soğan yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Başvuru yapan vatandaşların Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne belgeleri eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • İkametgah belgesi
  • Başvuru formu
  • Adli sicil kaydı
  • Başvuru yapan kişiye ait kimlik fotokopisi ve aslı
  • SSK hizmet dökümü
  • Nüfus döküm belgesi

Yukarıda belirtilen belgeler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle gerekli belgelerin listesini Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü arayarak gerekli belgelerin listesi ile ilgili bilgi sahibi olabilecektir.

BAKINIZ >>> Patates Soğan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu 2024

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Alma Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen patates soğan yardımından faydalanmak için en önemli kriter başvuru yapacak olan vatandaşın ihtiyaç sahibi olması ve Ankara ili sınırlarında ikamet etmesidir.

Yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye ekipleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ücretsiz patates soğan yardımından faydalanabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verİlen patates soğan yardımının ne zaman dağıtılacağı ile ilgili bir bilgi yoktur. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan  vatandaşlar ile iletişime geçilerek ne zaman dağıtılacağı ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.