Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
18.06.2023 11:08 | Son Güncellenme: 18.06.2023 21:08

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2023; Aydın Büyükşehir Belediyesi bereket ayı olan ramazan ayında mutfak ihtiyaçlarını karşılayamayan, maddi zorluk çeken vatandaşlara ramazan kolisi yardımı yapmaktadır.

Aydın’ da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, “Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? ,  Ramazan kolisi yardımından kimler faydalanabilir? , Ramazan kolisinden faydalanabilmek için şartlar nelerdir? “ gibi soruların cevabını araştırmaktadır. Bu soruların cevabı aşağıda verilmiştir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi geçinmekte zorluk çeken vatandaşlara ramazan kolisi vermektedir. Ramazan kolisine başvurmak isteyen vatandaşlar 444 40 09 telefon numarasını arayarak belediye ile iletişime geçebilmektedir.

Başvurular belediyenin resmi web sitesi üzerinden de yapılmaktadır. Web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların doldurulması gereken belgedir.

Ramazan kolisi yardım formunda kimlik bilgisi, adres ve iletişim gibi temel bilgiler yer almaktadır.

Formda yer alan bilgiler ihtiyaç sahiplerinin durumunu belirlemektedir. Bu nedenle bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Formdaki bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir.  Bilgilerde eksik alanlar veya yanlış bilgiler varsa başvurular iptal edilecektir.  Eğer yanlış bir bilgi girerseniz yalan beyanda bulunmaktan dolayı yasal işlem yapılacaktır.

Başvurularınız ilgili birimler tarafından incelendikten sonra başvurunuz tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisi geçim sıkıntısı yaşayan, yoksul, engelli, yaşlı, maddi açıdan zor durumda olan vatandaşlara verilmektedir.

Belediye tarafından zor durumda olan vatandaşlar tespit edildikten sonra ramazan kolisi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

Belediyeden yardım alan kişilerin ayrıca ramazan kolisine başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan kolisi yardımından faydalanmak için bazı şartlar gerekmektedir. Ramazan kolisi yardımından faydalanmak için gerekli şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Aydın da ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Muhtarlıktan fakirlik belgesi alması gerekmektedir.
  • Herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.
  • Haneye girilen gelirin asgari ücretten fazla olmaması gerekmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar farklı yollardan başvuru sonuçları ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedir.

İlk olarak başvuru sonucu öğrenmek için belediyeye ait olan 444 40 09 numarayı arayarak başvuruları ile ilgili bilgi sahibi olabilir.

Belediyenin resmi web sitesinden https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkine tıklayarak “Başvuru No”, “T.C. Kimlik No” ve “E-Posta” bilgilerini yazarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Başvuru sonucunu ile ilgili bilgi almak için bir diğer yöntem ise, [email protected] mail göndererek belediye çalışanları ile iletişime geçebilir, başvuru sonucunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvuru sonucunuz ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçinde Neler Var?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı yardım paketi içerisinde vatandaşların tüketmesi için temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisi içinde bulunan ürünler aşağıdaki gibidir.

Kuru fasulye, kırmızı mercimek, nohut, bulgur, sıvı yağ, un, çay, şeker ve makarna gibi ürünler bulunmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Yapan Kurumlar

Dayanışma ayı olan ramazan ayında ihtiyacı olan vatandaşlara ramazan kolisi yapan bazı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar aşağıda yer almaktadır.

  • Belediye
  • Kaymakamlık
  • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı
  • Kızılay
  • Dernek ve vakıflar

Aydın Belediyesi tarafından yapılan tüm yardımlar hakkında bilgi almak için Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvurusu yazısını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.