Ağrı Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Ağrı Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu
13.05.2024 07:10 | Son Güncellenme: 13.05.2024 13:40

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; 11 ayın sultanı ramazan ayında birçok belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmaktadır. Ağrı Belediyesi de bu ayda zor durumda olan vatandaşların yanındadır.

Aşağıdaki yazımızda Ağrı Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ağrı Belediyesi ramazan yardımı Ağrı ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Belediye tarafından verilen ramazan yardımlarından gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar öncelik sırasına göre belirlenecektir. Aşağıda öncelik sırasına göre ramazan yardımından kimlerin faydalanabileceği yer almaktadır.

 • Kimsesizler
 • Bakıma muhtaç kişiler
 • Gazi ve şehit yakınları
 • Ailede yaşayan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması
 • Çalışmasına engel durumu olanlar

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişiler, belediye binasına bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen kişiler, https://agri.bel.tr/iletisim/

linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır.

Ağrı Belediyesi’ni arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 0472 215 11 90 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Ağrı Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken, dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Başvuru formunda doldurulması gereken alanlar aşağıdaki gibidir.

 • Adres bilgisi
 • İletişim bilgisi
 • Hanede yaşayan kişi sayısı
 • Haneye giren gelir miktarı

Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Çünkü yazılan bütün bilgiler ilgililer tarafından incelenmektedir. Yanlış ve eksik bilgi tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından ve diğer yardımlardan faydalanamayacaktır.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Ağrı Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunu nasıl öğreneceğini araştırmaktadır.

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Belediyeyi arayarak başvuru sonucu hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 0472 215 11 90 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Ağrı Belediyesi’ne yapılan ramazan yardımı başvuruları ortalama iki haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişebilir. Başvuru sonuçları açıklandığında, yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Ağrı Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Ağrı Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Belirli aralıklarla yapılan bu yardım sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların mutfak ihtiyacını karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

Ağrı Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen kişiler, belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya online platformlardan başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Gerçekten ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar gıda ve erzak yardımından faydalanabilecektir.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Ağrı Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyeye veya ikamet ettiği mahalle muhtarlıklarına başvuru yapmalıdır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ikamet adresine belediye ekipleri tarafından hazırlanan ramazan kolileri teslim edilecektir.

Ağrı Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Ağrı Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, kırmızı mercimek, şehriye, yeşil mercimek, ayçiçek yağı, bulgur, erişte, nohut, makarna ve pirinçtir.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ağrı Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden önce titizlikle hazırlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Bu süreç başvuru yoğunluğuna göre değişebilir.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Ağrı Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Engelli ise heyet raporu

** Belediye tarafından istenilen belgeler yıllara göre değişebilir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce gerekli belgelerin neler olduğunu belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi tarafından verilen gıda v erzak yardımı başvurusu için Ağrı Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu ve Sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ağrı Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Aşağıda ramazan yardımından faydalanmak için şartların neler olduğu yer almaktadır.

 • Ağrı ili sınırlarında ikamet etmek
 • Çalışmayacak durumda olmak
 • İhtiyaç sahibi olmak
 • Gazi ve şehit ailesi yakını olmak
 • Herhangi bir yerden sosyal yardım almıyor olmak

Ağrı Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Ağrı Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 0472 215 11 90 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.