Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
30.06.2023 02:20 | Son Güncellenme: 30.06.2023 13:36

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayına Özel Hediye Kart ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara verilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 3000 ihtiyaç sahibi vatandaşa ramazan ayına özel Hediye Kart dağıtımı vermektedir. Bu ailelerin Hediye Kart’dan faydalanabilmeleri için Erzurum ilinde ikamet etmesi, ihtiyaç sahibi, engelli  olması vb. gibi olması gerekmektedir.

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilen;  “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hediye Kart başvurusu nasıl yapılır?” , Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Hediye Kart başvuru sonucu nasıl sorgulanır? , Hediye Kart yardımından faydalanmak için şartlar nelerdir?”, gibi ramazan başvurusu ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan ramazan ayında verilen Hediye Kart’dan faydalanabilmeniz için belediye binasına giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ramazan Hediye Kart başvuru yapabilmeniz için

https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html  linkine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız.

Belediyeye ait olan 0442 344 12 18 veya 0442 344 12 21 telefon numarasını arayarak belediye çalışanları ile irtibata geçebilirsiniz.

[email protected] adresinde mail göndererek ramazan ayında verilen Hediye Kart’ından faydalanmak istediğinizi açıklayan bir mal gönderebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Ramazan yardımından faydalanacak olan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen şeylerden birisi de hediye kart başvuru sorgulamasının nasıl yapılacağıdır. Başvuru sonucu farklı kanallardan öğrenilebilmektedir.

Başvuru sonucunuzu belediye binasına bizzat giderek öğrenebilmeniz mümkündür.

[email protected] adresine başvuru sonucunuzu öğrenmek istediğiniz belirten bir mail göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

0442 344 12 18 veya 0442 344 12 21 telefon numarasını arayarak belediye çalışanalar ile iletişime geçebilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Başvurular ortalama 2 hafta ile 1 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru sorgulaması yapmadan önce bir süre geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapmadan önce doldurulması gereken belgedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gb kişinin durumu hakkında değerlendirme yapılacak olan bilgiler bulunmaktadır.  Formda yer alan soruların eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Çünkü formda girdiğiniz bütün bilgiler sistemden teyit edilecektir. Eğer yanlış bir beyanda bulunursanız başvurularınız kabul edilmeyecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Aşağıda Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan ayında dağıttığı Hediye Kart’ın kimlere verileceği ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

  • Hanede yaşayan bireylerin gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir.
  • İhtiyaç sahibi olması gerekmektedir.
  • Çalışamayacak durumda olanlar ve engell olan bireyler Hediye Kart’ından faydalanabilecektir.
  • Erzurum ili sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Muhtaç şehit, asker ve gazi aileleri ramazan yardım kartından faydalanabilir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hediye Kart Hangi Marketlerde Kullanılır?

Ramazan ayı hediye kartı dağıtımından yararlanacak vatandaşlar belirli marketlerden veya bakkallardan alışveriş yapabilmektedir.

Bu sayede küçük esnafın ekonomisine de katkı sağlanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.